Dedektifler, internetten mahallenin haritasını indirerek zanlıyı yakaladı

Dedektifler, internetten mahallenin haritasını indirerek zanlıyı yakaladı

Cinayet Büro Amirliğinde görevli dedektifler, internetten mahallenin haritasını indirerek sokakta başından vurularak öldürülen şahsın katil zanlısını mahalleden çıkmadan yakaladılar.

Dedektifler, internetten mahallenin haritasını indirerek zanlıyı yakaladı

Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Cinayet Büro Amirliğinde görevli dedektifler, internetten mahallenin haritasını indirerek sokakta başından vurularak öldürülen şahsın katil zanlısını kısa bir süre içerisinde olaydan birkaç dakika sonra portakal bahçesinde tabanca ile birlikte yakalandı.

Ahmed Aşurisimli bir şahıs, elektrikli bisikletiyle Mithatpaşa Mahallesi ara sokaklarında atık kağıt toplamaya başladı. Aşur, bir süre kağıt topladıktan sonra 58282 sokağa geldiği sırada başından vurularak elektrikli bisikletinden düştü. Kanlar içinde kalan Aşur, olay yerine çağrılan ambulans ile Seyhan Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

DEDEKTİFLER ZANLININ EŞKALİNİ ALDI

Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Cinayet Büro Amirliğinde görevli dedektifler, hemen olayı gören vatandaşlarla görüşüp ateş eden zanlının eşkalini aldı. Deneyimli dedektifler, zanlının kaçabileceği yerleri değerlendirerek mahalleyi hemen abluka altına aldı. Polis, zanlının kaçış güzergahlarına şok baskınlar yaparken internet üzerinden de mahallenin haritasını açıp kaçabileceği yerler kontrol edildi.

PORTAKAL BAHÇESİNE KAÇMIŞ OLMA İHTİMALİ DEĞERLENDİRİLDİ

Dedektifler, zanlının mahalledeki portakal bahçesine kaçmış olabileceğini değerlendirerek çok sayıda polisle baskın yaptı. Yapılan baskınlarda eşkale uygun bir şahıs yakalandı. isminin Samet E. olduğu öğrenilen zanlının yanında bir de tabanca ele geçirildi.

"KAĞIT TOPLAYICI BİZİM EVDE HIRSIZLIK YAPMAK İSTEDİ"

Zanlının, ilk sorgusunda "Atık kağıt toplayıcı bizim evden hırsızlık yapmak istedi. Ben de onu korkutmak amaçlı ateş ettim. Ancak mermi sekip kafasına gitti" dediği öne sürüldü.

Kaynak: İHA
YORUMLAR
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.