İDRİS NAİM ŞAHİN Biyografisi, İDRİS NAİM ŞAHİN kimdir?

İdris Naim Şahin Biyografisi

Doğum Yeri : Ordu/ Türkiye
Doğum Tarihi : 1.6.1956 -

 İdris Naim Şahin

İdris Naim Şahin (1 Haziran 1956, Ünye, Ordu, Türkiye), Türk siyasetçi, eski İçişleri Bakanı.

Babasının adı Dursun, annesinin adı Huriye'dir. Mülki İdare Amiri; İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. Yüksek lisansını TODAİE'de Kamu Yönetimi alanında tamamladı.

Araklı, Türkeli, Ermenek, Devrekâni, Eleşkirt, Cizre ve Elmalı Kaymakamı olarak görev yaptı. İçişleri Bakanlığı'nda Mülkiye Başmüfettişi oldu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcılığı ve Başkan Danışmanlığı görevlerinde bulundu.

Adapazarı Büyükşehir Belediyesi Genel Koordinatörlüğü yapan Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Teftiş Kurulu Başkanlığı görevlerini yürüttü. Türkmenistan Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği ve Ordulular Birliği Hizmet Vakfı Üyesi ve Yöneticisi olarak bu görevleri üstlendi.

24. Dönem Ordu milletvekili olarak tekrar TBMM'ye girdi. Seçimlerden hemen sonra Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında kurulan 61. Hükümet'te İçişleri Bakanlığı görevine getirildi. 24 Ocak 2013 tarihinde Kabine revizyonu ile Başbakan tarafından görevinden alındı. Yerine İstanbul eski Valisi ve AK Parti Mardin milletvekili Muammer Güler getirildi.

Evli ve altı çocuk babasıdır.

25 Aralık 2013 tarihinde Adalet ve Kalkınma Partisi milletvekilliği görevinden istifa etti.

İdris Naim Şahin, 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri'nde Saadet Parti'den Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı oldu.

İdris Naim Şahin haberleri için tıklayın