İDRİS GÜLLÜCE Biyografisi, İDRİS GÜLLÜCE kimdir?

İdris Güllüce Biyografisi

Doğum Yeri : Erzurum/ Türkiye
Doğum Tarihi : 11.2.1950 -

 İdris Güllüce

İdris Güllüce, (d. 11 Şubat 1950, Hasankale Türkiye), Türk siyasetçi.

İdris Güllüce, 11 Şubat 1950'de Erzurum Hasankale'de doğdu. Babasının adı Hüseyin, annesinin adı Sıddıka'dır.Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi'ni bitirdi. Yüksek lisansını Gebze Yüksek Teknoloji Üniversitesi'nde Yönetim Organizasyon alanında tamamladı.

Libya'da mühendis ve yönetici olarak çalıştı. Özel sektörde bir sanayi kuruluşunun hissedarı oldu ve Genel Müdürlüğü görevinde bulundu. Kartal Belediye Meclis Üyeliği, 3 Dönem Tuzla Belediye Başkanlığı, Üsküdar Belediye Meclis Üyeliği ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis Başkanvekilliği yaptı.

Yerel Yönetimlerin Sorunları ve Çözüm Önerileri adlı bir kitabı yayınlandı. XXIII. ve XXIV. ve XXV. Dönem Ak Parti İstanbul milletvekilidir. Evli ve beş çocuk babasıdır. 2009-2013 yılları arasında Meclis Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu başkanı olmuş, 25 Aralık 2013 tarihi itibarıyla da Çevre ve Şehircilik Bakanı olarak atandı. 26 Aralık 2013 perşembe günü saat 12:30'da görevi devraldı.24 Kasım 2015 tarihinde Bakanlık görevini Fatma Güldemet Sarıya devretti.

Orta düzeyde İngilizce ve Arapça bilen Güllüce, evli ve 5 çocuk babasıdır.

İdris Güllüce haberleri için tıklayın