İBRAHİM EREN Biyografisi, İBRAHİM EREN kimdir?

İbrahim Eren Biyografisi

İbrahim Eren
Doğum Yeri Türkiye
Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun olmuştur. Londra’da bulunan University of Westminster’dan medya yöneticiliği alanında yüksek lisans derecesine sahip olan Eren, medya prodüksiyon sektöründe ulusal ve uluslararası belgeseller, animasyonlar, tanıtım filmleri ve reklamlar olmak üzere birçok programın yapımcılığını üstlenmiştir.

İbrahim Eren, 2010 yılından itibaren sırasıyla; ATV Avrupa’nın Genel Müdürlüğü ve ATV’nin Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini üstlenmiştir. Buradaki görevinde özellikle iç yapımların etkin ve verimli hale getirilmesi, kanalın yeniden yapılandırılma stratejilerinin belirlenmesi süreçlerini yönetmiştir.

Türkiye Radyo ve Televizyon (TRT) kurumunda 2013 yılında Genel Müdür Yardımcısı olarak başlayan Eren, görevine 2017 yılından bu yana Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür olarak devam etmektedir.
TRT’de göreve başlaması ile beraber Diriliş, Payitaht Abdülhamit, Filinta, Sevda Kuşun Kanadında, Yedi Güzel Adam, Seddülbahir 32 Saat ve Büyük Sürgün Kafkasya gibi milli projelere imza atan Eren, Türkiye’nin ilk uluslararası haber kanalı TRT World’ün kuruluşunu gerçekleştirmiştir. Eren, ayrıca yedi yıl aradan sonra kültür sanat kanalı olan TRT 2’yi tekrardan yayın hayatına kazandırmıştır.

Avrupa Yayıncılar Birliği (European Broadcasting Union - EBU) yönetim kurulu üyeliği ve Asya Pasifik Yayın Birliği (ABU) Başkan Yardımcılığının yanı sıra Türksat yönetim kurulu üyeliği ve International Emmy direktörlüğü görevlerini de yürütmektedir.

İbrahim Eren evli ve 3 çocuk babasıdır.

İbrahim Eren haberleri için tıklayın

title