Hüsnü Salih Güder Haberleri

Hüsnü Salih Güder haber, Hüsnü Salih Güder son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Hüsnü Salih Güder - 21.07.2016
Fetö'nün Darbe Girişimi
Alınan bilgiye göre, aralarında eski MKÜ Rektörü Prof. Dr . Hüsnü Salih Güder'in de bulunduğu 4'ü akademik ve 5'i idari personel olmak üzere 9 kişinin açığa alındığı belirtildi.
Hüsnü Salih Güder - 21.10.2014
Iı. Ulusal Cemil Meriç Ödülleri ve Toplumsal Barışa Katkı Ödülleri"
Rektör Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder, Atatürk Konferans Salonu'ndaki ödül töreninde yaptığı konuşmada, ödül alan isimlerin toplumun aklı, bilgisi, birikimi ve önderliğiyle millete her türlü takdirin ötesinde çok önemli katkılar sağladığını ifade ederek, ödüllerin bu kıymetli insanların yaptıkları çalışmaların karşılığı olmayacağını, ancak bu ödüllerle yapılan güzel çalışmaların öneminin bir kez daha vurgulanacağını söyledi.
Hüsnü Salih Güder - 13.10.2014
MKÜ'de Akademik Yıl Açılış Töreni
Kente yapılacak hizmetlerde en büyük dayanak noktasını üniversitenin oluşturacağına dikkati çeken Topaca, şöyle devam etti: "Üniversiteler, gerek akademik çalışmasıyla gerek uygulamada karşılaştığımız sorunlara çözüm üretme noktasında çok önemli katkıları olan kurumlardır. Üniversite, bir kentin adeta amiral gemisi gibidir. Sadece bilimsel çalışmalar yapan değil, aynı zamanda kentin sosyal, kültürel bakımdan gelişmesini, onun ufkunun açılmasını ve bir anlamda ülkemizin çok değişik yerlerden, kültürlerden öğrencileri burada toplamak suretiyle kaynaşmayı, dayanışmayı artıran kurumlarımızdır. Valilik yaptığım her ilde üniversitelere özel önem, yakın ilgi ve alaka göstermeye, onların deneyimlerinden, bilgilerinden yararlanmaya çalıştım. Çok olumlu neticeler ortaya çıktığını ifade etmek istiyorum." MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder de bilgi toplumunun önünü açan, özgür, eleştirel düşüncenin, sorgulama ve araştırmanın, yenilikçi ve üretici enerjinin ana kaynağının üniversiteler olduğunu kaydetti.
Hüsnü Salih Güder - 06.10.2014
Kurban Bayramı
Hatay Valisi Topaca, Kurban Bayramı nedeniyle hastaneyi ziyaret ederek, tedavi gören hastalarla bayramlaştı.
Hüsnü Salih Güder - 24.09.2014
Ahilik Haftası
Hatay'da, Ahilik Haftası kapsamında kutlama program düzenlendi.  Hatay Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Kadir Teksöz, birliğin toplantı salonunda gerçekleştirilen programda, Ahilik kültürünü korumak için ellerinden geleni yaptıklarını belirterek, her zaman yanlarında olan Hatay'ın tüm siyasi ve büroratlarına teşekkür etti.  Törende Teksöz tarafından yılın ahilerine kaftan giydirilerek, teşekkür plaketi verildi.  Programa, Hatay Vali Vekili Orhan Karasayar, Hatay Milletvekilleri Adem Yeşildal, Hasan Akgöl ve Şefik Çirkin, Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder ile davetliler katıldı.
Hüsnü Salih Güder - 20.09.2014
Emniyet Genel Müdürlüğüne Atanan Lekesiz, Hatay'dan Ayrıldı
Uğurlamada AK Parti Hatay Milletvekili Sadullah Ergin, Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder, vali yardımcıları, kaymakamlar, kurum müdürleri, belediye başkanları, sivil toplum ve siyasi parti temsilcileri, iş adamları, valilik personeli ve vatandaşlar hazır bulundu.
Hüsnü Salih Güder - 20.07.2014
Hatay'da İftar Programları
MKÜ Rektörü Güder'den basın mensuplarına iftar Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder, Antakya ve İskenderun'da görev yapan basın mensuplarıyla iftarda bir araya geldi.
Hüsnü Salih Güder - 04.07.2014
Birsiad'dan Mkü Rektörü Güder'e Ziyaret
Birleşik Sanayici ve İş Adamları Derneği (BİRSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Yücedal ve yeni yönetim kurulu üyeleri, Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder ziyaret etti.
Hüsnü Salih Güder - 23.06.2014
Hatay Teknoloji Geliştirme Bölgesi Protokol İmza Töreni
Rekabet gücündeki dezavantajları ortadan kaldırabilmenin yolunun teknokentlerden geçtiğini vurgulayan Vali Lekesiz, şöyle devam etti: "Teknokentler, 2023 hedefleri doğrultusunda ülkemizin önemli atılımlarından biridir. Kurulacak Teknoloji Geliştirme Bölgesi çalışmalarını hızlandırarak bir an önce ilimizdeki işletmelerin hizmetine sunmak mecburiyetindeyiz. Gerek ilimizin kalkınmasına daha fazla destek vermek için, gerekse ülkemizin 2023 hedeflerine ilimizin vereceği katkıyı artırmak için teknokenti firmalarımızın hizmetine sunmalıyız. Böylelikle Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının teknoloji geliştirme bölgelerindeki gelişmeleri daha yakından takip etmek için oluşturduğu Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Performans Endeksi'nde ilimize yakışan performansı sergilemeliyiz. Bu kapsamda kuruluşu Resmi Gazete'de ilan edilen Hatay Teknoloji Geliştirme Bölgesi'nin ilimizin üretim ve hizmet sektörüne yeni ürünler, geliştirilmiş ürünler, yeni teknolojiler ve geliştirilmiş teknolojiler üretmek suretiyle yerel firmalarımızın rekabet gücünü artıracakları, kalite ve verimliliği yükseltecekleri konusunda önemli destekler sağlayacağı kanaatindeyim." MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder de törende gerçekleştirdiği sunumla kurulacak Hatay Teknoloji Geliştirme Bölgesi hakkında bilgi verdi.
Hüsnü Salih Güder - 20.06.2014
Hatay'dan Kısa Kısa
Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder, Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz'u makamında ziyaret etti.
Hüsnü Salih Güder - 13.06.2014
Işid Komutanı Olduğu İddia Edilen Kişi Üniversite Hastanesi'nde Tedavi Edilmiş
'TAKİ KİŞİ HASTANEMİZDE TEDAVİ EDİLDİ' İddialarla ilgili DHA muhabirinin görüştüğü Hatay Mustafa Kemal Üniversite Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder, fotoğrafın basında yer almasının ardından kurum içerisinde bir araştırma yaptıklarını belirterek, "Kayıtlarımızda IŞİD komutanı olduğu iddia edilen Mazen Ebu Muhammed ismine rastlanılmadı" dedi.
Hüsnü Salih Güder - 03.06.2014
Mkü Vizyon 2023 Çalıştayı
MKÜ Rektöre Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder, bir otelde düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, proje ile Türkiye'de  önde gelen üniversiteler arasında yer almayı hedeflediklerini söyledi.
Hüsnü Salih Güder - 28.05.2014
Çeşitliliğimiz Zenginliğimiz Projesi" Sempozyumu
Genel hedeflerinin okul öncesi eğitim çağındaki öğrencilerin insan hakları ve temel özgürlükler konusunda bilgi, beceri ve anlayış kazanmalarını sağlamak ve davranışlarını geliştirmek olduğunu belirten Sarcan, şöyle devam etti:  "Okul öncesi eğitim çağındaki çocukların yaş ve gelişim seviyelerine göre oluşturulacak modülle, materyal oluşacak ve bu konudaki materyal ve kaynak yetersizliği giderilecek. Oluşturulan modül ve materyal sayesinde, insan hakları, birlikte yaşama kültürü, çeşitliliğe saygı ve demokratik değerler okul öncesi eğitim çağındaki çocuklara planlı ve bilinçli olarak öğretilmesi sağlanacak." MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder de insanın değerli bir varlık olduğunu ve bu değerleri yaşama geçirme olanağının kendisinde bulunduğunu belirtti.
Hüsnü Salih Güder - 20.04.2014
Hatay'da Paskalya Bayramı
Kutlamalara, CHP Hatay Milletvekili Mehmet Ali Ediboğlu, Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder, Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman, İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu, Musevi Cemaati Başkanı Şaul Cenudioğlu, Katolik Kilisesi Papazı Domenico Bertogli ile bazı sivil toplum örgütü temsilcileri ve Hristiyan vatandaşlar katıldı.
Hüsnü Salih Güder - 18.04.2014
Hatayspor'a Destek
Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder de, Ahmediye Cami önünde sezonun bitmesine kısa süre kala herkesi takıma sahip çıkmaya ve oyunculara morel vermeye davet etti.
Hüsnü Salih Güder - 15.04.2014
Hatay'da Hamursuz Bayramı Kutlamaları
Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder ise Kutlu Doğum ile Paskalya ve Hamursuz bayramlarının aynı dönemde kutlandığını anımsattı.
Hüsnü Salih Güder - 08.04.2014
Hatay, Eylül Ayında "Lezzet Zirvesi"Ne Ev Sahipliği Yapacak
Zengin mutfağıyla bilinen ve 'Dünya Gastronomi Şehri' olmak için UNESCO'ya yaptığı başvurusu kabul edilen Hatay, 3-6 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek 'Akdeniz Ülkeleri Mutfak Günleri' etkinliğine evsahipliği yapacak. Çok sayıda Akdeniz ülkesinin katılacağı ve "Lezzet Zirvesi" olarak değerlendirilen etkinlikle ilgili olarak, Hatay Valisi Celalettin Lekesiz, "Bu dünyada ilk kez yapılacak bir organizasyon. Hem ülkemizin tanıtımına ciddi katkı yapacak, hem de Akdeniz ülkeleri arasında var olan dostluk, dayanışma ve işbirliği duyguları daha güçlenmiş olacak" dedi.  Hatay Valiliği'nin koordinasyonuyla, 'Hatay İl Yenilik Platformu' tarafından 3-6 Eylül tarihleri arasında, Akdeniz ülkelerinin katılımıyla 'Akdeniz Ülkeleri Mutfak Günleri' etkinliği düzenlenecek. Geleneksel ve zengin mutfak kültürünü günümüze taşıyabilen 'Hatay Mutfağı'nın uluslararası alanda bilinir olmasının hedeflendiği etkinliğin tanıtım toplantısı The Marmara Oteli'nde yapıldı. Toplantıya, Hatay Valisi Celalettin Lekesiz, Anadolu Halk Mutfağı Derneği Başkanı Adnan Şahin, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder, tiyatro sanatçısı Hamdi Alkan, Hatay'ın çeşitli sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ve basın mensupları katıldı.
Hüsnü Salih Güder - 08.04.2014
Hatay, Eylül Ayında "Lezzet Zirvesi"Ne Ev Sahipliği Yapacak
Geleneksel ve zengin mutfak kültürünü günümüze taşıyabilen 'Hatay Mutfağı'nın uluslararası alanda bilinir olmasının hedeflendiği etkinliğin tanıtım toplantısı The Marmara Oteli'nde yapıldı. Toplantıya, Hatay Valisi Celalettin Lekesiz, Anadolu Halk Mutfağı Derneği Başkanı Adnan Şahin, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder, tiyatro sanatçısı Hamdi Alkan, Hatay'ın çeşitli sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ve basın mensupları katıldı.
Hüsnü Salih Güder - 03.04.2014
Hatay'da 8. Bölge Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürleri İstişare Toplantısı
Türkiye'de 2 milyon kişinin istihdam edildiği 274 organize sanayi bölgesinin ve 475 sanayi sitesinin olduğunu ifade eden Yeşilkaya, şöyle devam etti: "Bölgemizde 200 bin kişinin istihdam edildiği 21 organize saneyi bölgesi ve 36 sanayi sitesi yer almaktadır. Türkiye'de 132 bin sanayi siciline kayıtlı işletmelerimizde bin 536 tip sanayi ürünleri üretilmektedir. Ülkemiz, deneyimli ve dinamik özel sektörünün yanı sıra sahip olduğu genç nüfus sayesinde önemli bir potansiyeli içinde barındırmaktadır." Toplantıya, Hatay Vali Yardımcısı Volkan Köksal, Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder ile Malatya, Kilis, Kahramanmaraş, Gaziantep, Şanlıurfa ve Adıyaman'dan kamu, üniversite ve sanayi temsilcileri katıldı.
Hüsnü Salih Güder - 01.04.2014
Hatay Valisi Lekesiz'den Yaralı Askere Ziyaret
Ziyarette Lekesiz'e İl Jandarma Komutanı Albay Hasan Koçyiğit, MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder de eşlik etti.
Hüsnü Salih Güder - 30.03.2014
Tıbbi Mazlemelerden Oyuncak Müzesi
MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder, projenin kapanışı ve müzenin açılış törende duygulandı.
Hüsnü Salih Güder - 09.03.2014
Öğrenciler Fidan Dikti
Mustafa Kemel Üniversitesi (MKÜ) öğrencileri, yangınlar sonucu tahrip olan 20 hektar alanda, 250 ağaç fidesi dikti MKÜ Rektörü  Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder, fidan dikim töreninde yaptığı konuşmada, hem bugün hem de gelecekte yaşayacak kuşaklara hizmet etmek isteyen herkesin fidan dikmesi gerektiğini ve var olan ormanlara sahip çıkılması konusunda gerekli hassasiyetin gösterilmesi gerektiğini belirtti.
Hüsnü Salih Güder - 08.03.2014
MKÜ Rektörü Güder'den Kadınlara Kırmızı Karanfil
Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder, üniversitedeki tüm kadın çalışanlara ve kız öğrencilere 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle kırmızı karanfil dağıttı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Hüsnü Salih Güder Haberleri | Hüsnü Salih Güder Kimdir - Haberler - Hüsnü Salih Güder haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Hüsnü Salih Güder kimdir, hayatı ve biyografisi. Hatay'da Fetö/pdy Davası.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 26.10.2021 22:12:36. #1.15#

title