HÜSEYİN ATLANSOY HABERLERİ

Hüseyin Atlansoy Haberleri

Hüseyin Atlansoy haber, Hüseyin Atlansoy son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Hüseyin Atlansoy 1.6.2020
Hüseyin Atlansoy 15.5.2020
Akif Emre röportajı 17 yıl sonra ilk kez "Muhit"te yayımlandı
Aralarında Hüseyin Atlansoy, Said Yavuz, Turan Koç, Mehmet Narlı, Mustafa Ruhi Şirin, Arif Ay, Emel Özkan, Mustafa Akar ve İbrahim Tenekeci'nin bulunduğu birçok şairin eserleriyle okurların karşısına çıktığı derginin öykü sayfalarında Gökhan Özcan'ın "Muhayyel Doğan'ın Mütemadiyen Ölümü", Hasanali Yıldırım'ın "Palyaço", Kamil Yeşil'in "Sekerat", Selma Aksoy Türköz'ün "Gökkuşağı", Suavi Kemal Yazgıç'ın "Seyirci" ve Selime Kahraman'ın "Karın Büyüsü" isimli öyküleri bulunuyor.
Hüseyin Atlansoy 23.4.2019
5. Haliç Genç Edebiyat Günleri" Başlıyor
Programa ayrıca Şerif Aydemir, Hüseyin Atlansoy, Sadık Yalsızuçanlar, Gökhan Özcan gibi yazarların yanı sıra Samet Doğan, Elif Genç, Celalettin Murat, Özlem Metin, Yunus Nadir Eraslan, Ali Seyyah, Cengizhan Genç, Hasan Bozdaş, Mahmut Coşkun, Ali Sürmelioğlu, Tekin Şener, Süleyman Ceran, Mustafa Uçurum gibi edebiyatçılar da katılacak.
Hüseyin Atlansoy: Bozüyük Kitap Günleri BaşladıHüseyin Atlansoy 5.10.2018
Hüseyin Atlansoy: Kernek Şiir Festivali Dolu Dolu GeçtiHüseyin Atlansoy 1.10.2018
Hüseyin Atlansoy 25.7.2018
Yüz Yüze Konuşmalar, Yaşayan Edebiyat" Projesi Tanıtıldı
Kitapta, Adnan Özyalçıner, Ferit Edgü, Doğan Hızlan, Rasim Özdenören, Gürsel Aytaç, Ataol Behramoğlu, Süreyya Berfe, Sevinç Çokum, İnci Aral, Necati Mert, Mehmet Ragıp Karcı, Selim İleri, İbrahim Yıldırım, Cemil Kavukçu, Ali Haydar Haksal, Abdullah Uçman, Oğuz Demiralp, Abdülkadir Budak, Turan Koç, Enis Batur, Hüseyin Su, Tuğrul Tanyol, Ali Günvar, Şükrü Erbaş, Arif Ay, Veysel Çolak, Buket Uzuner, Semih Gümüş, Alim Karaman, Haydar Ergülen, Adnan Özer, Mario Levi, Ömer Lekesiz, Yıldız Ramazanoğlu, Ali Ural, Cihan Aktaş, Gürsel Korat, Necip Tosun, İhsan Deniz, Kayahan Özgül, Osman Konuk, Cemal Şakar, Fatma Barbarosoğlu, Sadık Yalsızuçanlar, Hüseyin Atlansoy, Ethem Baran, Leyla İpekçi, Sibel Eraslan, Mehmet Can Doğan ve Mehmet Narlı yer aldı.
Hüseyin Atlansoy: Şair Niyazi Mısri Kütahya'da AnıldıHüseyin Atlansoy 14.5.2018
Hüseyin Atlansoy: Şair Atlansoy '40'lar Meclisi'NdeHüseyin Atlansoy 14.4.2018
Hüseyin Atlansoy 7.7.2017
Cins Temmuz Sayısı Çıktı!
CİNS YAZARLAR Hüseyin Atlansoy, İsmail Kılıçarslan, Şaban Teoman Duralı, Mustafa Çiftci, Güray Süngü, Furkan Çalışkan, Ercan Yıldırım, Güven Adıgüzel, Aykut Ertuğrul, Neşe Kutlutaş ve Bahadır Yenişehirlioğlu Temmuz sayısında Cins yazılar yazmaya devam ediyor.
Hüseyin Atlansoy: Kitap Okuma Yarışması Ödül TöreniHüseyin Atlansoy 23.5.2017
Hüseyin Atlansoy: Edebiyat Günleri Sona ErdiHüseyin Atlansoy 1.5.2017
Hüseyin Atlansoy 5.10.2016
16. Uluslararası Sapanca Şiir Akşamları"
Etkinlikte bu yıl Hüseyin Akın, Meryem Kılıç, Sümeyra Yaman, Sevgi Yerlioğlu, Ömer Yalçınova, Şafak Çelik, Dursun Güzel, Hüseyin Atlansoy, Elyesa Koytak, Sıddık Ertaş, Fazıl Baş, Ali Ural, Ercan Yılmaz, Meliğ Tuğtağ, İsmail Kılıçarslan, Nadir Aşçı, İhsan Deniz, Mustafa Muharrem Tüfekçi, Zeynep Arkan, Mustafa Akar, Gökhan Ergür, Nergihan Yeşilyurt, Furkan Çalışkan, Hüsrev Hatemi, Yılmaz Daşçıoğlu, Aldo Kliman, Elveddin Neziroviç, Fehredin Shehu, Katitsa Kulavkova, Mahmoud Al Taweel, Muhammed Hac Bekri ve Naida Mujkiç gibi şairler yer alacak.
Hüseyin Atlansoy 6.9.2015
Göl Saatleri Şiir Akşamı"
Günbatımında başlayan etkinlikte, şairler Adem Turan, Ali Ural, Arif Ay, Ali Ayçil, Aykut Nasip Kelebek, Bestami Yazgan, Celal Fedai, Cemalettin Latiç, Hüseyin Akın, Hüseyin Atlansoy, Hüseyin Karaca, Mevlana İdris, Recep Garip, Serdar Kacır, Sümeyye Betül, Şakir Krutulmuş, Şeref Akbaba, Turan Koç, Ömer Faruk Ünalan, Özcan Ünlü ve Zeynep Arkan şiirlerini okudular.
Hüseyin Atlansoy 3.9.2015
Göl Saatleri Şiir Akşamı"
İkinci etkinlik 5 Eylül'de Küçükçekmece Balıkçı Adası'nda 5 Eylül Cumartesi günbatımında gerçekleştirilecek şiir akşamına, şairler Adem Turan, Ali Ural, Arif Ay, Ali Ayçil, Aykut Nasip Kelebek, Bestami Yazgan, Celal Fedai, Cemalettin Latiç, Hüseyin Akın, Hüseyin Atlansoy, Hüseyin Karaca, Mevlana İdris, Mustafa Özçelik, Nurettin Durman, Recep Garip, Serdar Kacır, Sümeyye Betül, Şeref Akbaba, Turan Koç, Ömer Faruk Ünalan, Özcan Ünlü ve Zeynep Arkan katılacak.
Hüseyin Atlansoy 2.9.2015
Göl Saatleri Şiir Akşamı "Arif Ay Özel Programı" ile Başlıyor
Göl Saatleri Şiir Akşamı'nın 4'üncüsü başlıyor. Küçükçekmece Belediyesi tarafından düzenlenen Türkiye Yazarlar Birliği İstanbul Şubesi'nin katkı verdiği etkinlikte 10'dan fazla şair şiir okuyacak, Arif Ay Özel Programı yapılacak, Cengiz Özkan da Birlik ve Kardeşlik Türküleri seslendirecek. İki gün sürecek olan etkinliğin açılışı, yarın (3 Eylül Perşembe) TYB İstanbul Şubesi'nde düzenlenecek basın toplantısı ve Arif Ay Özel Programı ile yapılacak. Saat 10.00'da TYB İstanbul Şubesi'nin bulunduğu Kızlarağası Medresesi'nde gerçekleştirilecek olan programda basın mensuplarıyla kahvaltı yapılacak, daha sonra da Arif Ay özel programına geçilecek. Moderatörlüğünü Hüseyin Akın'ın yapacağı "Şiirde Özgün Bir Duruş Arif Ay" başlıklı panelde Prof. Dr. Turan Koç, Ali Haydar Haksal ve Muzaffer Doğan konuşma yapacaklar. GÖL SAATLERİ ŞİİR AKŞAMI 5 EYLÜL'DE Etkinliğin ikinci ayağı ise 5 Eylül Cumartesi günü Küçükçekmece Balıkçı Adası'nda devam edecek. Buradaki programda şiir okuyacak şairlerin isimler şöyle; Adem Turan, Ali Ural, Arif Ay, Ali Ayçil, Aykut Nasip Kelebek, Bestami Yazgan, Celal Fedai, Celalettin Latiç, Hüseyin Akın, Hüseyin Atlansoy, Hüseyin Karaca, Mevlana İdris, Mustafa Özçelik, Nurettin Durman, Recep Garip, Serdar Kacır, Sümeyye Betül, Şeref Akbaba, Turan Koç, Ömer Faruk Ünalan, Özcan Ünlü, Zeynep Arkan.
Hüseyin Atlansoy: Türkiye'de 2014 Böyle GeçtiHüseyin Atlansoy 23.12.2014
Hüseyin Atlansoy 8.11.2014
Şair İyi İnsan Olmak Zorunda Mıdır?
"Şiirde ateşli yıllar vardır. Mesela 70'ler böyle bir dönemdir. Saba'nın şiir yazdığı yıllarda ateşli yıllar. Eleştiriler alıyor. Hâlbuki bütün şiirler çağa uygun olmak zorunda değil. İsteyen bugün de divan şiiri, halk şiiri veya modern şiir yazabilir. Örneğin Rilke dünya meseleleriyle hiç ilgilenmemiş bir şairdir ama dünyada kalıcı olan şiirler yazmıştır. Saba bu eleştirileri alınca kendisini"Ben beşeri olanla ilgiliyim." sözleriyle savunuyor. Herkesin kavgalı, gürültülü şiirler yazdığı bir ortamda, bir şair mutluluktan, rüyalardan bahsediyorsa bu ilgi görecektir muhakkak. Ziya Osman Saba'nın şiirinin bugüne gelmiş ve hala okunuyor olması onun bir vakitler eleştirildiği konuda toplumsal işlevini yerine getirmiş olmasının bir ispatıdır. Mezarında rahat uyusun. Şiir yazdığı dönemde iyilik duygusuna bugünkü kadar ihtiyaç yoktu belki, ama bugün görüyoruz ki çok var. Bazı şairler ileriyi görürler. Saba'nın zamanının değil, gelecek zamanın şiirini yazdığını düşünüyorum. İyiliğe olan ihtiyacımızı o günden görmüş bir şairdir." Haydar Ergülen, Cumhuriyet dönemi Türk şiirinde iyiliğin nerede başladığı üzerine düşüncelerini de dinleyicileriyle paylaştı: "Şiirimizde iyilik nerede başlıyor diye düşündüm. Tevfik Fikret ve Mehmet Akif'in şiirlerine baktığımda ikisinde de farklı görüşlerde olmalarına rağmen saf iyilik ve merhameti gördüm. İkisinin şiirinde de toplumun öksüzlerine, yetimlerine, yoksullarına, gurbetçilerine, çocuklarına karşı büyük bir hassasiyet var. Daha sonra bu hassasiyet Ziya Osman Saba'ya geçmiş. O da hastaların iyileşmesine ister, ölüleri anar, aramızda sayar. Bu duygu sonra Behçet Necatigil'e geçer. Çocuklar ve evler üzerine yazdığı şiirlerde görürüz. Sonrasında ise Cemal Süreya şiirlerinde bu iyilik sürer. Süreya'da diğer şairlere karşı bir iyilik var. Onları yok saymaz, küçümsemez, her bir dizelerini önemser, görmezden gelmez." Ergülen, bir dinleyicinin "Bugünün şiirde iyiliğin temsilcisi sizce kim?" sorusuna ise şu sözlerle cevap verdi: "Bugün İbrahim Tenekeci, Cevdet Karal ve Hüseyin Atlansoy şiirlerinde iyilik bahsini görüyorum.
Hüseyin Atlansoy 11.6.2014
Necip Fazıl Kısakürek Ödülleri'ni Kazananlar Açıklandı
Necip Fazıl Şiir Ödülü'nü "Karşılama Töreni" isimli kitabıyla Hüseyin Atlansoy, Necip Fazıl Hikaye Ödülü'nü ise "Hiçbir Şey Anlatmayan Hikayelerin İkincisi" isimli kitabıyla Güray Süngü kazandı.
Hüseyin Atlansoy 18.6.2013
Üsküdar Belediyesi'nden Yazar Atasoy Müftüoğlu İçin Belgesel
Müftüoğlu'nun hayatı ve fikirlerine dair tüm ayrıntılarının anlatıldığı belgesele, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın yanı sıra Ahmet Kot, Ali Haydar Haksal, Asım Gültekin, Cihan Aktaş, Emin Hızlı, Ersin Nazif Gürdoğan, Haydar Ergülen, Hüseyin Atlansoy, Hüseyin Su, Mehmet Bekaroğlu, Mehmet Kahraman, Metin Önal Mengüşoğlu, Mehmet Özdemir, Nuri Pakdil, Rasim Özdenören, Sadık Yalsızuçanlar, Selahattin İpek, Şakir Kurtulmuş, Tarık Tufan, Yıldız Ramazanoğlu ve Yusuf Kaplan da demeçleriyle katkıda bulundu.
Hüseyin Atlansoy 23.6.2012
12. Uluslararası Sapanca Şiir Akşamları
Şiir akşamlarına Türkiye'de Abdülkadir Budak, Bejan Matur, Bülent Dünder, Can Bahadır Yüce, Çiğdem Sezer, Didem Gülçin Erdem, Emel Özkan, Haydar Ergülen, Hüseyin Atlansoy, İhsan Deniz, Selçuk Küpçük, Serkan Türk, Şeref Akbaba, Şeref Bilsel ve Uğur Erden ile Kosova'dan Agim Rifat Yeşeren, Yunanistan'dan Necmi Abdürrezzak, Bulgaristan'dan Semiha Bekir, Makedonya'dan Sezen Seyfulah ve Kırım'dan Zayra Zinetdinova katıldı.
Hüseyin Atlansoy 15.6.2011
11. Uluslararası Sapanca Şiir Akşamları
11. Uluslararası Sapanca Şiir Akşamları yurt içinden 15, yurt dışından 5 şairin katılımıyla Sakarya'nın Sapanca ilçesinde 23 ve 25 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Sakarya Valisi Mustafa Büyük, düzenlediği basın toplantısında 11. Uluslararası Sapanca Şiir Akşamlarında yapılacak etkinlikleri anlattı. Etkinliğin Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Mustafa İsen'in önerisiyle başladığını anlatan Büyük, valilik, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Sapanca Kaymakamlığı ve Sapanca Belediye Başkanlığının organizasyona destek verdiğini söyledi. Büyük, "Uluslararası Sapanca Şiir Akşamları hem kültür sanat çevrelerinde itibarlı, ilgi çeken bir sanat gecesi olarak değerlendirilen, hem de Sapanca'nın bütün güzelliklerinin görülme fırsatının olduğu, Türkiye'nin dünyaya tanıtımının gerçekleştiği bir etkinlik olarak devam ediyor" dedi. Sapanca merkezli önemli çalışmalar gerçekleştirildiğine işaret eden Büyük, "Emeği geçen arkadaşlara teşekkür ediyorum. Bu yıl ilk defa Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) da Sapanca Şiir Akşamları'nın tanıtımı konusunda çok ciddi bir sorumluluk üstlendiler. Kendi boyutlarını aşıp dünya çapında önemli bir geleneği olan, sanat faaliyeti olarak kabul gören Sapanca Şiir Akşamlarını daha iyi noktalara getirmeye çalışacağız" diye konuştu. Her yıl etkinliğin daha ilgi çekici hale getirildiğini ifade eden Büyük, şunları söyledi: "Bu yıl da şairlerimiz, sanatçılarımız bir hafta süreyle atölye çalışmaları gerçekleştirecekler. Sakarya'da, Sapanca'da şiirlerini yazacaklar, gençlerimiz de sanat camiasıyla iç içe yaşayacaklar. Farklı bir etkinliği de gerçekleştirmiş olacağız. Yine bu yıl Milli Piyango İdaresi de 19 Haziran çekilişlerini Sapanca'da şiir akşamları vesilesiyle gerçekleştirmiş olacak. Bu vesileyle kültür sanat etkinliği biraz daha renklenmiş, sanatçılarımızın konserleriyle de daha geniş kitlelere ulaşır hale gelecek. " Büyük, etkinlik süresince çeşitli paneller ve konserler düzenleneceğini belirterek, Uluslararası Sapanca Şiir Akşamlarının 25 Haziran Cumartesi günü yurt içi ve dışından gelen şairlerin şiirlerini okumalarıyla sona ereceğini bildirdi. Etkinliğe yurt içinden katılacak şairler arasında, Abdülkadir Budak, Bejan Matur, Bülent Dünder, Can Bahadır Yüce, Çiğdem Sezer, Didem Gülçin Erdem, Emel Özkan, Haydar Ergülen, Hüseyin Atlansoy, İhsan Deniz, Selçuk Küpçük, Serkan Türk, Şeref Akbaba, Şeref Bilsel ve Uğur Erden ile Kosova'dan Agim Rifat Yeşeren, Yunanistan'dan Necmi Abdürrezzak, Bulgaristan'dan Semiha Bekir, Makedonya'dan Sezen Seyfulah ve Kırım'dan Zayra Zinetdinova yer alacak.
Hüseyin Atlansoy 15.6.2011
Sapanca'da Şiir Zamanı
11. Uluslararası Sapanca Şiir Akşamları yurt içinden 15, yurt dışından 5 şairin katılımıyla Sakarya'nın Sapanca ilçesinde 23 ve 25 Haziran tarihleri arasında yapılacak. Sakarya Valisi Mustafa Büyük, Sapanca ilçesindeki bir dinlenme tesisinde düzenlediği basın toplantısında 11. Uluslararası Sapanca Şiir Akşamları'nda yapılacak etkinlikleri anlattı. Sapanca Şiir Akşamları'nın Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Mustafa İsen'in önerisiyle başladığını hatırlatan Büyük, valilik, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Sapanca Kaymakamlığı ve Sapanca Belediye Başkanlığı'nın organizasyona destek verdiğini hatırlattı. Etkinliğin her yıl kendi konsepti içinde çok önemli bir ilgi odağı olduğuna dikkati çeken Büyük, "Uluslararası Sapanca Şiir Akşamları hem kültür sanat çevrelerinde itibarlı, ilgi çeken bir sanat gecesi olarak değerlendirilen, hem de Sapanca'nın bütün güzelliklerinin görülme fırsatının olduğu, Türkiye'nin dünyaya tanıtımının gerçekleştiği bir etkinlik olarak devam ediyor. " dedi. Sapanca Şiir Akşamları'nın her yıl giderek daha büyük ilgi gördüğünü vurgulayan Büyük, bu yıl da şairlerin, sanatçıların bir hafta süreyle atölye çalışmaları gerçekleştireceklerini kaydetti. Büyük, şu bilgileri verdi: "Sakarya'da, Sapanca'da kendileri şiirlerini yazacaklar, gençlerimiz de sanat camiasıyla iç içe yaşayacaklar. Farklı bir etkinliği de gerçekleştirmiş olacağız. Yine bu yıl Milli Piyango İdaresi de 19 Haziran çekilişlerini Sapanca'da şiir akşamları vesilesiyle gerçekleştirmiş olacak. Bu vesileyle kültür sanat etkinliği biraz daha renklenmiş, sanatçılarımızın konserleriyle de daha geniş kitlelere ulaşır hale gelecek. " Etkinliklerde çeşitli paneller ve konserler düzenleneceğini belirten Büyük, Uluslararası Sapanca Şiir Akşamları'nın 25 Haziran Cumartesi günü yurt içi ve dışından gelen şairlerin şiirlerini okumalarıyla sona ereceğini kaydetti. Sapanca merkezli önemli çalışmalar gerçekleştirildiğine işaret eden Büyük, bu yıl ilk defa Doğu Marmara Kalkınma Ajansı'nın (MARKA) da Sapanca Şiir Akşamları'nın tanıtımı konusunda çok ciddi bir sorumluluk üstlendiğini dile getiren Büyük, "Geleneksel hale gelen ve artık kendi boyutlarını aşıp dünya çapında önemli bir geleneği olan sanat faaliyeti olarak kabul gören Sapanca Şiir Akşamları'nı da daha iyi noktalara getirmeye çalışacağız. " şeklinde konuştu. Etkinliğe yurt içinden Abdülkadir Budak, Bejan Matur, Bülent Dünder, Can Bahadır Yüce, Çiğdem Sezer, Didem Gülçin Erdem, Emel Özkan, Haydar Ergülen, Hüseyin Atlansoy, İhsan Deniz, Selçuk Küpçük, Serkan Türk, Şeref Akbaba, Şeref Bilsel ve Uğur Erden ile Kosova Cumhuriyeti'nden Agim Rifat Yeşeren, Yunanistan'dan Necmi Abdürrezzak, Bulgaristan'dan Semiha Bekir, Makedonya'dan Sezen Seyfulah ve Kırım Özerk Cumhuriyeti'nden Zayra Zinetdinova adlı şairler katılacak.
Şu an buradasınız: Hüseyin Atlansoy Haberleri | Hüseyin Atlansoy Kimdir - Haberler - Hüseyin Atlansoy haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Hüseyin Atlansoy kimdir, hayatı ve biyografisi. Muhitten edebiyat tarihine ışık tutacak belgelerle Cahit Zarifoğlu dosyası.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 8.7.2020 11:51:31. #1.14#
title