HUGH JACKMAN Biyografisi, HUGH JACKMAN kimdir?

Hugh Jackman Biyografisi

 Hugh Jackman
Doğum Yeri Avusturalya
Doğum Tarihi 12.10.1968 -
Hugh Michael Jackman 12 Ekim 1968 Avustralyalı aktör ve yapımcıdır.

Jackman dünya çapındaki şöhretini süper kahramanları ve tarihsel kişilikleri oynadığı büyük yapımlarla elde etti. Wolverine'i canlandırdığı X-Men filmlerinin dışında başrolde oynadığı Büyülü Çift, Van Helsing, Prestij, Avustralya, Çelik Yumruklar, Sefiller ve Tutsak filmleriyle tanınır.

Sefiller filmindeki performansı 2013'te ona En İyi Aktör dalında ilk Akademi Ödülü adaylığını ve Müzikal veya Komedi dalında En İyi Aktör dalında Altın Küre ödülünü kazandırdı. Ayrıca şarkıcı, dansçı ve sahne müzikali oyuncusu olan aktör The Boy from Oz'daki rolüyle Tony Ödülü'de kazandı.

Kasım 2008'de Open Salon Jackman'ı yaşayan en seksi erkeklerden biri seçti. Sonra aynı ayda People dergisi tarafından "Yaşayan En Seksi Erkek" olarak seçildi.Üç kere Tony Ödülleri'nde sunuculuk yapıp bunlardan birindeki performansıyla Emmy Ödülü kazanan Jackman 22 Şubat 2009'da 81. Akademi Ödülleri'ni de sundu.

2012'nin Aralık ayında Hollywood Şöhretler Bulvarı'nda bir yıldızla onurlandırıldı.2017'de çıkmış olan üçüncü Wolverine filmi Logan, onun son X-Men filmi olmuştur.

Hakkında
Grace McNeil (kızlık soyadı Greenwood) ve Christopher John Jackman isimli Cambridge eğitimli bir muhasebecinin oğludur. Ailesi "On Pound Poms" göçünün parçası olarak 1967 yılında Avustralya'ya geldi. Büyük-büyükbabasından birisi Yunan asıllıdır. Ailesi, dindar Hıristiyanlardı. Jackman'ın dört büyük kardeşi vardır. 2013 yılında deri kanserine yakalanmıştır.

Filmografi

Erskineville Kings
Paperback Hero
X-Men
Büyülü Çift
Bazıları Çabuk Bıkar
Kod Adı Kılıçbalığı
X2: X-Men United
Profile of a Serial Killer
Van Helsing
Van Helsing: Londra Görevi
Stories of Lost Souls
Neşeli Ayaklar
Fare Şehri

Hugh Jackman haberleri için tıklayın

title