Hasandede Haberleri

Hasandede haber, Hasandede son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Hasandede - 30.07.2021
Kırıkkale'de ormanlık alanlara girişler yasaklandı
Kırıkkale Orman Yangınlarını Önleme Mücadele Komisyonu, Vali Yunus Sezer başkanlığında toplandı. Toplantıda son günlerde artan orman yangınları nedeniyle birtakım tedbirler alındığı duyuruldu.Kırıkkale Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, "30 Temmuz- 31 Ağustos 2021 tarihleri arasında (görevli personel hariç) her ne maksatla olursa olsun; Kırıkkale 100'üncü Yıl Devlet Ormanına, Yuva, Hasandede, Dinek Dağı, Çelebi, Ahılı köyü, Çelebi Karabucak Köyü Ağaçlandırma Sahalarına, Selamlı, Bıyıkaydın, Ulaklı, Koçubaba, Dağsolaklısı, Kavlak, Kenanbeyobası, Mehmetbeyobası, Gazibeyli köyleri ile Karakeçili Kızılırmak, Keskin Attepesi ve çevresindeki Ağaçlandırma Sahalarına, Dinek dağı orman alanına, Çipideresi, Dağsolaklısı ile Hisarköy çevresindeki Toprak Muhafaza sahaları ile Sulakyurt ilçesi Deredüzü Köyü çevresindeki Ağaçlandırma Sahalarına, Pazarcık Köyü ve Kırıkkale yolu üzerindeki ağaçlandırma sahası ile Sulakyurt ilçesi Özdere Ağaçlandırma sahası, Delice ilçe merkezi çevresindeki Erozyon Kontrol Sahası'na, Kazmaca Ağaçlandırma Sahası, Yahşihan ilçesi Irmak ve Kılıçlar Ağaçlandırma sahaları ile Küçükavşar, Meşeyayla, Büyükyağlı, Çongar, Çatallı köyleri rehabilitasyon sahalarına ve her türlü Orman ve Ağaçlandırma sahalarına girmek yasaktır" denildi.
Hasandede - 01.05.2021
Kırıkkale'nin "kırmızı peri bacaları" dikkati çekiyor
Merkeze bağlı Hasandede köyünde, dağların yamacındaki kırmızı peribacası oluşumları hem rengi hem de güzelliğiyle görenleri kendine hayran bırakıyor.
Hasandede - 26.03.2021
Kılıçdaroğlu'na "Kurban olurum" dedi, korumalar engelledi
Buradaki konuşmanın ardından vatandaşlarla hatıra fotoğrafı çektiren Kılıçdaroğlu, MHP'li Hacılar Belediyesi hizmet binasına geçerek çay molası verdi. Daha sonrasında Kılıçdaroğlu, Hasandede köyündeki Cami ve türbeyi ziyaret etti.
Hasandede - 02.03.2021
BOTAŞ'ın petrol ve doğal gaz şebekeleri ASELSAN'a emanet
ITP Ham Petrol Hattı üzerindeki Hasandede Katodik Koruma İstasyonu ile Ankara Suyugüzel Doğal Gaz Hat Vanası İstasyonu'na kurulan ARTU cihazları ilgili şebekelerde izleme ve kontrol faaliyetlerini başarılı şekilde yerine getirirken, mevcut SCADA'lara veri aktararak performans olarak da BOTAŞ'tan tam not aldı.
Hasandede - 10.08.2020
GÜNDEM ÖZETİ / 11 Ağustos 2020
(Ankara/12.00) YASAMA YÜRÜTME SİYASET 1- İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Yahşihan, Bahşili ve Keskin ilçelerinde esnaf ziyaretinde bulunacak, Hasandede Türbesi'ni ziyaret edecek, Emine Bulut'un ailesiyle bir araya gelecek.
Hasandede - 20.04.2020
Kırıkkale'de 43 bin 10 dekar tarım arazisinde sulama dönemi
Kırıkkale'de diğer önemli bir projenin ise Keskin Ceritmüminli sulaması olduğu ifade edilen açıklamada şu bilgilere yer verildi: "İş kapsamında 9 bin 510 dekar zirai arazinin sulanması sağlanacak olup bölgede yapılacak sulu tarımla 2020 yılı birim fiyatlarıyla ülkemiz ekonomisine 7 milyon 798 bin 200 lira katkı sağlanması hedeflenmektedir. Kırıkkale'de ayrıca Hasandede sulaması, Yahşihan Mahmutlar Şarklısı sulaması ve Balışeyh Akçakavak sulaması işleri kapsamında, 7 bin 810 dekar zirai arazinin sulanması sağlanacak olup bölgede yapılacak sulu tarımla 2020 yılı birim fiyatlarıyla ülkemiz ekonomisine 6 milyon 404 bin 200 lira katkı sağlanması hedeflenmektedir.
Hasandede - 03.03.2020
Kırıkkale'de kargo kamyonunda 3 ton kaçak tütün ele geçirildi
Kırıkkale'de kargo kamyonunda 3 ton kaçak tütün bulundu. İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, Kırıkkale-Kayseri kara yolu Hasandede köyünde yol kontrolü yaptıkları sırada Malatya'dan İstanbul'a giden bir kargo kamyonunu durdurdu.
Hasandede - 01.03.2020
Kırıkkale'de otomobille kamyonet çarpıştı: 3 yaralı
Sait Koç yönetimindeki 06 HA 4583 plakalı otomobille Halil Kaya idaresindeki 35 UN 856 plakalı kamyonet, Kırıkkale-Kayseri kara yolu Hasandede köyü kavşağında çarpıştı.
Hasandede - 20.12.2019
Kırıkkale'de 2 bin litre sahte şarap ele geçirildi
İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ile Suç Araştırma Timi ekipleri, il genelinde sahte içki yapımına yönelik sürdürülen çalışmalarda merkeze bağlı Hasandede köyündeki 3 adreste eş zamanlı operasyon düzenledi.
Hasandede - 25.08.2019
"Kralların ressamı" Rahmi Pehlivanlı anıldı
Bu toprakları gönül insanlarının nakış nakış işlediğini ifade eden Sezer "Ballı Baba'dan tutun Haydar Sultan'a, Koçubaba'dan Hasandede'ye kadar Keskin'de yine aynı şekilde gönül dilini bizlere miras olarak bırakan Hacı Taşan'a kadar birçok insanın manevi olarak bizlere bırakmış olduğu bir miras üzerindeyiz.
Hasandede - 31.07.2019
Dazkırı Kaymakamı Coşkun'un köy ziyaretleri
Dazkırı Kaymakamı Mesut Coşkun, ilçeye bağlı Akarca, Darıcılar, Hasandede, Kızılören ve Örtülü köylerinde halk toplantıları yaptı.
Hasandede - 10.07.2019
Kırıkkale'de 35 bin pullu sazan gölete bırakıldı
Tarım ve Orman İl Müdürü Sırrı Yılmaz, beraberindeki müdürlük çalışanlarıyla, balıklandırma programı kapsamında Cinali Göleti, Hasandede ve Mahmutlar köyündeki göletlere 35 bin sazan yavrusunu suya bıraktı.
title