HARUN KARACAN Biyografisi, HARUN KARACAN kimdir?

Harun Karacan Biyografisi

Harun Karacan
Doğum Yeri Eskişehir/ Türkiye
Doğum Tarihi 1.1.1966 -
ADAY-AKP-ESKİŞEHİR-BÜYÜKŞEHİR

1966 yılında Eskişehir’de doğan Harun Karacan, Eskişehir Ticaret Odası Başkanı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Üyesidir.

Yanı sıra, Karacan Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini 1990’lı yılların başında babası Ali Karacan’dan devralarak şirketin kurumsallaşma sürecini tamamlamıştır.

Akaryakıt istasyonu ile başlayan büyüme süreci, Türkiye’nin önde gelen enerji markaları ile gerçekleştirilen yakın işbirliği ile büyük bir ivme kazandı. Her yıl artan istasyon sayısı ile birlikte Karacan Grup, bölgenin akaryakıt sektöründeki lider kurumlardan biri haline geldi.

Ayrıca Eskişehir’den yeni bir marka çıkarma hedefi doğrultusunda yakın zamanda Laçin markası ile maden suyu sektörüne de adım attı.

Harun Karacan iş yaşamındaki başarılarının yanı sıra, birçok Sivil Toplum Kuruluşu’nda üst düzey yöneticilik görevi üstlendi; çok sayıda sosyal sorumluluk projesine imza attı. İnsan ilişkilerindeki pozitif enerjisi ve oluşturduğu sinerjiyle iş dünyasının da takdirlerini kazandı.

2009 yılında Eskişehir Ticaret Odası Başkanlığına seçilen Karacan, 2011 yılında ise Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi oldu. 2013 yılında gerçekleştirilen ve Türkiye’nin en geniş katılımlı Oda seçimi olan Eskişehir Ticaret Odası seçimlerinde ikinci kez Başkan seçildi. Ayrıca TOBB 69. Genel Kurulu’nda ikinci kez Yönetim Kurulu Üyeliği’ne seçildi.

TOBB bünyesinde Ticaret Odaları Konsey Üyesi, Petrol ve Petrol Ürünleri Sanayi Meclisi Üyesi, Genç Girişimciler Kurulundan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi, Telekomünikasyon Kurulundan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi, Bilgisayar ve İletişim Teknolojileri Meclisinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi, Bilgisayar Meclisinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi, Medya ve İletişim Meclisinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Makedonya ile ekonomik işbirliğinin artması amacıyla yürüttüğü çalışmalar sonucunda Makedonya Cumhuriyeti tarafından Eskişehir, Afyonkarahisar, Bilecik ve Kütahya Bölgesinden sorumlu Fahri Konsolosluk görevini üstlenmiştir.

Harun Karacan geçmişte BEBKA Yönetim Kurulu Üyeliği, Türkiye Çim Hokeyi Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği, Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği, Eskişehir Briç Spor İl Temsilciliği, Türk Silahlı Kuvvetler Vakfı Eskişehir Temsilciliği Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini üstlenmiştir. Bunların yanında Eskişehir Ticaret Odası Eğitim ve Sosyal Hizmetler Vakfı Başkanlığı, Eskişehir İl Kadın Girişimciler Kurulu Onursal Başkanlığı, Formula İstanbul Yatırım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği, TABGİS Yüksek İstişare Konseyi Üyeliği, Türk Eğitim Vakfı Eskişehir Şube Başkanlığı, Yunus Emre Kültür Sanat ve Turizm Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği, Türk Kızılayı Eskişehir Üst Kurul Delegeliği ve 2013 Türk Dünyası Kültür Başkenti Ajansı Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini sürdürmektedir.

Karacan, evli ve iki çocuk babasıdır.

Ak Parti 27. dönem Eskişehir 2. sıra milletvekili adayıdır.

Harun Karacan haberleri için tıklayın

title