Haberler

Matematikçi Yazar Abdül Aziz Gürbüz imza gününde okurlarıyla buluştu

Güncelleme:

Son dönemin sevilen yazarlarından Abdül Aziz Gürbüz, Ankara'da öğrencilere kitap desteği sağlayıp etkinliklerle buluşturan projesi "Şifreli Matematik" çerçevesinde okurlarıyla bir araya geldi.

Öğle vaktinden itibaren AVM içinde uzun kuyruklar oluşturan sevenleriyle fotoğraf çektirip kitaplarını imzalayan yazar Abdül Aziz Gürbüz'e yoğun ilgi gösterildi. ''Şifreli Matematik" adlı kitabının söyleşi ve imza günü kitapseverler tarafından büyük sevgiyle karşılandı.

Yıllarca Ankara'ya hizmet veren AVM binasını 8 yılda toplamda 20.5 milyon kişi gezdi. Bu durum Ankara'da kitaba ilginin önemli bir seviyeye ulaştığının bir göstergesi.

Ulusal ve uluslararası matematik olimpiyatlarında aldığı ödüller ile ün kazanan yazar Abdül Aziz Gürbüz "Eğitime farklı soluk getirerek hem öğrencilere hem öğretmenlere faydalar sağlamalıyız. Matematikten korkan okuyuculara destek olup onlara yol göstermeliyiz. Sürekli özgün uygulamaların, yeni ve farklı anlayışların öncüsü olmak için uğraşmalıyız." ifadelerini kullandı.

Sevgiyle öğretilenlerin kalıcı olduğu anlayışıyla hareket edilmesi gerektiğini vurgulayan Gürbüz, "Eğitimi her türlü ticari kaygıdan uzak tutarak özgün ve samimi bir anlayışla eğitim dünyamızı renklendirmeli, sınavlara hazırlanan öğrencilere uygun bir çalışma ortamı sağlamalıyız. Eğitimi her türlü maddi ve ticari anlayışın üstünde tutarak, insanı ön plana çıkaran ve ona değer veren, öğrenci merkezli, severek öğretme prensibiyle hareket etmeliyiz" şeklinde konuştu.

Zaman ve mekan sınırının ortadan kaldırılıp öğrenme sürecinin kolaylaştırılması yönünde çalışmalar içerisinde olduğunu aktaran Abdül Aziz Gürbüz, "Her öğrenci eşit şartlarda eğitim görmediği gibi pratik yapmak için de özel ders almaya veya etüt merkezlerine gitmeye imkan bulamıyor. Gelişen ve değişen teknoloji ile eğitimcilerin büyükşehirlerden köylere, Türkiye'nin her bölgesine ulaşmasına olanak tanıyacak projeler geliştiriyoruz. Böylece hem eğitimde fırsat eşitliği sağlanıyor hem de matematik pratiği her öğrenci için erişilebilir hale geliyor." dedi.

Gerçekleştirilen etkinlik sonunda etkinliğe gelen kitapseverlerin yanlarında getirdikleri kitapları imzalayan ve hatıra fotoğrafı çektiren yazar Abdül Aziz Gürbüz, yakın zamanda çıkarmayı planladığı yeni kitabı ile ilgili de bilgi verdikten sonra etkinlikten ayrıldı.

Bakmadan Geçme

22 Şubat 2024 Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 22 Şubat İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? İstanbul'da elektrik kesintisi! 22 Şubat Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 22 Şubat 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 22 Şubat Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 22 Şubat İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Bugün İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 22 Şubat Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 22 Şubat Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da elektrik kesintisi! Napoli Barcelona maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Napoli Barcelona maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Porto Arsenal maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Porto Arsenal maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Liverpool Luton Town maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Liverpool Luton Town maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Liverpool - Luton Town maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Liverpool - Luton Town maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Porto Arsenal maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Porto Arsenal maçı kaç kaç, canlı maç skoru! CHP Saruhanlı'dan aday çıkardı mı, belediye başkan adayı kim oldu? Zeki Bilgin Saruhanlı'da aday mı? Mansur Yavaş'ın mal varlığı ne kadar 2024? İşte Mansur Yavaş'ın serveti!
title