Haberi Paylaş

Tüm odaları 'kral dairesi': THY'nin, denizin altına otel projesi tamamlanıyor

Güncel Haberler

Tüm odaları 'kral dairesi': THY'nin, denizin altına otel projesi tamamlanıyor

Ortaköy'deki Fehime Sultan ve Hatice Sultan yalılarını 25 yıllığına kiralayarak, denizin altına 96 'kral daireli' lüks otel inşa eden THY mutlu sona çok yaklaştı.

Türk Hava Yolları (THY) ve ikram şirketi Do&Co'nun, Ortaköy'deki Fehime Sultan ve Hatice Sultan yalılarını 96 'kral daireli' lüks otele dönüştürmek için başlattığı restorasyon çalışmaları sona yaklaştı.

TOPLAM MALİYETİ 150 MİLYON LİRAYI BULDU

Hürriyet'ten Fatma Aksu'nun haberine göre 25 yıllığına 125 milyon liraya kiralanan iki yalının toplam restorasyon maliyeti 150 milyon lirayı buldu.

DENİZ SEVİYESİNİN, 5 KAT ALTINA İNİYOR

'Yer üstünde' 8 bin metrekarelik alan kaplayan otel, deniz seviyesinin beş kat altına iniyor. Kompleksin yer üstünde kalan bölümünde, 96 odalı iki yalı, selamlık köşkü, hamam, restoran ve otel girişinin yer alacağı büyük çadır ve pastane olarak kullanılacak seyis evi bulunuyor. Deniz seviyesinin altınaysa içinde otopark, balo salonu, spa gibi merkezlerin olacağı, 30 bin metrekarelik beş kat bodrum inşa edildi.

HATİCE SULTAN YALISI'NDA TARİHİ TAŞ DUVAR DOKUSU BULUNMUŞTU

Hatice Sultan Yalısı'ndaki hafriyat kazıları sırasında bodrum katına denk gelen kotta tarihi taş duvar (rıhtım) dokusu bulunmuştu. Bulunan taş duvar için Üç No'lu Kurul kararlarının alınması 1.5 yılı bulurken, bu süre içinde inşaat durdurulmuştu. Kurul kararıyla taş duvarın bir kısmının yerinde korunmasına, bir kısmınınsa sökülüp taşların konservasyonunun ardından yerine yeniden konulmasına karar verildi. Şu anda çalışmalar devam ediyor.

VIP YOLCULARINI OTELE TEKNEYLE GETİRİP GÖTÜRECEK

Bütün odaları 'kral dairesi' olacak olan otele, THY, VIP yolcularını deniz yoluyla getirip tekrar tekneyle uçağa götürecek.

Haberler.com - Güncel

Türk Hava Yolları Hatice Sultan Fatma Aksu Hürriyet Ekonomi Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title