Haber : Son Dakika! KPSS soruşturması devam ederken DDK Başkanı'ndan uyarı: Süreci bulandırmaya çalışıyorlar - Haberler

Haberi Paylaş

Son Dakika! KPSS soruşturması devam ederken DDK Başkanı'ndan uyarı: Süreci bulandırmaya çalışıyorlar

 - Güncelleme:

Son dakika: Devlet Denetleme Kurulu Başkanı Yunus Arıncı, iptal edilen KPSS ile ilgili açıklamada bulundu. Arıncı, "Bazı mecralarda kurumumuz kaynak gösterilerek asılsız haberler paylaşılıyor. Bu haberlerle KPSS ile ilgili soruşturma sürecini bulandırmaya çalışıyorlar, asılsız haberlere itibar etmeyin. Süreçle ilgili en şeffaf bilgileri aktarmaya devam edeceğiz" dedi.

Türkiye'de kamuda işe girmek isteyen binlerce genç, geçtiğimiz pazar günü Kamu Personeli Seçme Sınavı'nda (KPSS) ter döktü. Fakat sınavdaki soruların, bir yayınevinin sorularıyla aynı olduğu iddiası büyük yankı uyandırdı. Devlet Denetleme Kurulu'nun olaya el atmasının ardından KPSS iptal edildi. Açıklamayı ÖSYM Başkanlığı görevinden alınan Prof. Dr. Halis Aygün'ün yerine getirilen Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy yaptı.

"ASILSIZ HABERLERE İTİBAR ETMEYİNİZ"

Devlet Denetleme Kurulu Başkanı Yunus Arıncı, bugün konuyla ilgili bir açıklama gerçekleştirdi. Süreçle ilgili gerek sosyal medyada gerekse farklı mecralarda dolaşan haber ve yazılara tepki gösteren Arıncı, "Sosyal medyada ve bazı haber mecralarında, iptal edilen KPSS ile ilgili kurumumuz kaynak gösterilerek bazı asılsız haberler paylaşılmaktadır. Süreci bulandırmaya çalışanlara itibar etmeyiniz. Süreci şeffaf bir şekilde sürdürmeye, kamuoyunu bizzat bilgilendirmeye devam edeceğiz" dedi.

Son Dakika! KPSS soruşturması devam ederken DDK Başkanı'ndan uyarı: Süreci bulandırmaya çalışıyorlar

Yunus Arıncı Güncel Haberler Son Dakika

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (1)

Alt Tan:

Hangi kuruma güven kaldı ki size kalsın. Olayın kendisi asılsız. Sırf menfaat çatışması ve yaklaşan seçim için gençlerin oyunu nasıl kazanırım telaşı. 2010 neden iptal edilmedi. Ben o sınav yüzünden hala işsizim.

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title