Haberler

Selahattin Kara'nın 'İstanbul Resimleri' Sergisi Açılıyor

Güncelleme:

30 Aralık 2013 tarihine kadar görülebilecek olan sergide sanatseverler İstanbul'un zamana teslim olmamış mekânlarını ve karakterlerini izleme fırsatı bulacaklar.

Hayran olduğu tarihi kent İstanbul'un sokakları, boğazı ve mimarisi yanında şehrin değişen yüzünü tablolarına ustalıkla yansıtan ressam Selahattin Kara'nın İstanbul resimleri sergisi, 21 Aralık Cumartesi günü Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın da katılımı ile Milli Saraylar Dolmabahçe Sanat Galerisi'nde açılıyor. 30 Aralık 2013 tarihine kadar görülebilecek olan sergide sanatseverler İstanbul'un zamana teslim olmamış mekânlarını ve karakterlerini izleme fırsatı bulacaklar.

Sergisini İstanbul'daki yaşamının her döneminde kendisini etkilemiş olan kompozisyonlar üzerinden oluşturan Kara, kenti bütün jestleri ve duruşları ile resmedilmiş plan, perspektif ya da farklı açılardan kusursuzca aktarılmış mimari görünümlerle kurguluyor. 1958 yılında, Rize'nin Çayeli ilçesinde doğan Selahattin Kara, İstanbul'un, resim dışında kendisini en çok heyecanlandıran şey olduğunu ifade ediyor.

1984'ten beri çalışmalarını İstanbul Ortaköy'deki atölyesinde sürdüren Kara olağanüstü güzellikteki tarihi kent İstanbul'un sokakları, boğazı ve mimarisine hayran bir ressam olarak vaktinin çoğunu bu kentin her gün ayrı semtleri incelemekle geçiriyor. 200'ün üzerinde karma sergiye katılan ve otuzun üzerinde kişisel sergi açan Selahattin Kara'nın 'İstanbul'un Resimleri' sergisi, Beşiktaş Milli Saraylar Dolmabahçe Sanat Galerisi'nde 10:00 ve 18:00 saatleri arasında 30 Aralık 2013 tarihine kadar görülebilecek.

Kaynak: Bültenler / Güncel

Selahattin Kara istanbul Kültür Sanat Güncel Haberler

Eylem Tok ve oğlu nasıl yakalandı? 20 gün önce atılan imza, firarın sonunu getirmiş

Eylem Tok ve oğlu nasıl yakalandı? 20 gün önce atılan imza, firarın sonunu getirmiş

Bayram namazında Gazze protestosu! Biden ve Netanyahu'nun yer aldığı pankartı taşladılar

Bayram namazında Gazze protestosu! Biden ve Netanyahu'nun yer aldığı pankartı taşladılar

15 yaşındaki Hacer, eski sevgilisi tarafından 120 bıçak darbesiyle öldürüldü

15 yaşındaki Hacer, eski sevgilisi tarafından 120 bıçak darbesiyle öldürüldü

Bakmadan Geçme

Bayram tatilinde bankalar açık mı, çalışıyor mu? Kurban Bayramı haftası bankalar kapalı mı? Bayram tatilinde noterler açık mı, çalışıyor mu? Kurban Bayramı haftası noterler kapalı mı? Bayram tatilinde kargolar açık mı, çalışıyor mu? Kurban Bayramı haftası kargolar kapalı mı? Türkiye-Brezilya Voleybol Maçı Canlı İzle! Türkiye-Brezilya voleybol maçı saat kaçta? Türkiye-Brezilya voleybol maçı şifresiz canlı izle! Kurban Bayramı'nda eczaneler açık mı, kapalı mı? Bayram tatilinde nöbetçi eczane nerede? Kurban Bayramı'nda borsa açık mı, kapalı mı? Borsa bayramdan sonra ne zaman açılacak? Kurban Bayramı'nda eczaneler açık mı, kapalı mı? Bayram tatilinde nöbetçi eczane nerede? Kurban Bayramı'nda AVM'ler açık mı, kapalı mı? Bayram tatilinde alışveriş merkezleri çalışıyor mu? #128717 Kurban Bayramı'nda sağlık ocağı kapalı mı, açık mı? Bayram'da hastaneler, poliklinikler ve sağlık ocakları çalışıyor mu? Kurban eti buzdolabında saklanır mı? Kurban eti hemen buzdolabına konur mu, ne kadar bekletilir? Kurban Bayramı'nda borsa açık mı, kapalı mı? Borsa bayramdan sonra ne zaman açılacak? Kurban Bayramı'nda sağlık ocağı kapalı mı, açık mı? Bayram'da hastaneler, poliklinikler ve sağlık ocakları çalışıyor mu? Kurban Bayramı'nda nereler kapalı? 16-17-18-19 Haziran'da kargo, eczane, bankalar kapalı mı, açık mı? Kurban Bayramı'nda nereler kapalı? 16-17-18-19 Haziran'da kargo, eczane, bankalar kapalı mı, açık mı? Kurban Bayramında Toplu Taşıma Ücretsiz 2024 | 16-17-18-19 Haziran toplu taşıma bedava mı? Bayramda metro, otobüs, vapurlar kaç gün ücretsiz?
Cumhur İttifakı'nda çatlak mı var? Devlet Bahçeli'den bayram sabahı çok net mesaj

Cumhur İttifakı'nda çatlak mı var? Devlet Bahçeli'den bayram sabahı çok net mesaj

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title