Haberler

Nrw'de Türk İşveren Sayısı 300 Bine Ulaştı

Abone Ol

Köln'deki Beyti Kebap'ın açılışında konuşan Köln Başkonsolosu Hüseyin Emre Engin, 'İki gün önce NRW Uyum Bakanlığı'nın verdiği bilgiye göre bir milyondan fazla insanımızın yaşadığı eyaletimizde Türk işveren sayısı 300 bine ulaşmış durumda.

Köln'deki Beyti Kebap'ın açılışında konuşan Köln Başkonsolosu Hüseyin Emre Engin, 'İki gün önce NRW Uyum Bakanlığı'nın verdiği bilgiye göre bir milyondan fazla insanımızın yaşadığı eyaletimizde Türk işveren sayısı 300 bine ulaşmış durumda. Bu işyerlerinin her geçen gün gerek Türk gerekse Alman ve diğer milletlerden insanlara sağladığı istihdam artıyor. Bu gelişmeler gurur duyduğumuz gelişmeler. Umudumuz bu tür başarılı işyerlerinin artması ve kalıcı olması' dedi. Yeni işyerinin açılışını yapan Hidayet Yiğit ise hem tatlı hem de restoran olmak üzere iki konsepti bir araya getirdiklerini belirterek, 'Anadolu mutfağının en sevilen lezzetlerini bir araya getirdik. Ayrıca her sabah açık büfe kahvaltımız var. Aile ortamında herkesin rahat edebilecekleri bir mekan açmak istedik, inşallah Kölne hayırlı olur' şeklinde konuştu.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Hüseyin Emre Köln Politika Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

Ziraat Türkiye Kupası Trabzonspor rakibi kim oldu? Trabzonspor ZTK hangi takımla eşleşti? Ziraat Türkiye Kupası Beşiktaş rakibi kim oldu? Beşiktaş ZTK hangi takımla eşleşti? Ziraat Türkiye Kupası Fenerbahçe rakibi kim oldu? Fenerbahçe ZTK hangi takımla eşleşti? Ziraat Türkiye Kupası Galatasaray rakibi kim oldu? Galatasaray ZTK hangi takımla eşleşti? Ziraat Türkiye Kupası kura çekimi ne zaman? Masterchef Sergen ve Dilara sevgili mi? Masterchef 2023 Sergen Özen ve Dilara Başaran sevgili mi, açıklama geldi mi? 8 Aralık 2023 On Numara çekiliş sonuçları açıklandı mı? On Numara sonuçları saat kaçta? On Numara CANLI izle! Bugün kazanan numaralar neler? 8 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 8 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? Elazığ deprem mi oldu? Az önce deprem mi oldu? SON DAKİKA! Elazığ depremleri! 8 Aralık Cuma AFAD ve Kandilli deprem listesi! 8 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 8 Aralık AFAD ve Kandilli deprem listesi! 8 Aralık Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 8 Aralık 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 8 Aralık Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! Çarkıfeleği kim sunacak, Çarkıfelek ne zaman hangi kanalda? 8 Aralık İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek?
title