Haberler

8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde Taksim yasağı: Yürüyüş ve eylemlere izin verilmeyecek

Abone Ol

İstanbul Valiliği, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde yasal olarak belirlenen yerler dışında, kanuna aykırı şekilde eylem yapılmasına müsaade edilmeyeceğini bildirdi.

Valilikten yapılan açıklamada, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle İstanbul'da 3 Mart'tan bugüne kadar 20 ilçede, "2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu" kapsamında daha önceden ilan edilen yerlerde, kapalı ve açık yer toplantısı, basın açıklaması, bildiri dağıtma, stant ile pankart açma ve yürüyüş şeklinde 47 etkinlik düzenlendiği belirtildi.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü için İstanbul Valiliğinden açıklama geldi

8 MART'A TAKSİM YASAĞI

Sosyal medya yoluyla yapılan bazı paylaşımlarda, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle Taksim Meydanı ve çevresinde çeşitli etkinlikler düzenleneceği yönünde çağrıların yapıldığının tespit edildiği aktarılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Beyoğlu Kaymakamlığımızca 8 Mart Salı günü Beyoğlu ilçemiz sınırları dahilindeki toplantı, yürüyüş, basın açıklaması, oturma eylemi, stant açma, çadır kurma, bildiri dağıtma gibi kanuna aykırı eylemlere; hak ve özgürlüklerin korunması ve suç işlenmesinin önlenmesi amacıyla 2911 sayılı Toplantı ve Yürüyüşleri Kanunu ve 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu uyarınca müsaade edilmeyecektir. Bunun yanında, İstanbul'da vatandaşlarımız için 2911 sayılı kanun kapsamında daha önceden toplantı ve gösteri yürüyüşü yapılabileceği ilan edilen yerlerde ve güzergahlarda, yasal çerçevedeki etkinlikler düzenlenebilecektir. Belirlenen bu yerler dışında kalan alanlarda, kanuna aykırı şekilde eylem yapılmasına kesinlikle müsaade edilmeyecektir."

Açıklamada, kentte düzenlenecek tüm etkinliklerin, yasal zeminde ve belirlenen yerlerde, huzur ve güven ortamı içerisinde yapılması için tüm güvenlik tedbirlerinin alındığı bildirildi.

Kaynak: AA / Güncel

Dünya Kadınlar Günü İstanbul Valiliği İstanbul Mart Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

İSKİ BARAJ DOLULUK ORANI | Baraj doluluk oranı seviyesi nedir? 7 Aralık İstanbul'da sağanak yağışlar barajları nasıl etkiledi? Resmi Gazete Atama Kararları! Bugünün (7 Aralık) kararları neler? 2724 sayılı Resmi Gazete yeni düzenleme! Dün gece deprem oldu mu? 7 Aralık İzmir'de, İstanbul'da, Ankara'da deprem mi oldu? Hamsi Kağıt Kebap tarifi! MasterChef Hamsi Kağıt Kebap nasıl yapılır? Hamsi Kayganası tarifi! MasterChef Hamsi Kayganası nasıl yapılır? Hamsili Ekmek tarifi! MasterChef Hamsili Ekmek nasıl yapılır? Hamsi Böreği tarifi! MasterChef Hamsi Böreği nasıl yapılır? Hamsi Buğlama tarifi! MasterChef Hamsi Buğlama nasıl yapılır? 7 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 7 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 7 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 7 Aralık AFAD ve Kandilli deprem listesi! 7 Aralık Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 7 Aralık Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 7 Aralık 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 7 Aralık Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 7 Aralık İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title