Haber : Iraklı Kürtlerin "Bağımsızlık" Çıkışları - Haberler

Haberi Paylaş

Iraklı Kürtlerin "Bağımsızlık" Çıkışları

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Etkinlikte halay çekildi- Kürdistan Demokrat Partisi Yöneticisi Kemal Kerküki ile röoprtaj- Ali Kadı ile röoprtaj- PAK Bölge Komutanı Hüseyin Yezdanpenah ile röoprtaj Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) Yöneticisi Kemal Kerküki, Kürt bölgesinin her alanda varlığını ortaya koyduğunu öne sürerek, "Bu yüzden de devlet olma hakkı vardır" dedi.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Etkinlikte halay çekildi- Kürdistan Demokrat Partisi Yöneticisi Kemal Kerküki ile röoprtaj- Ali Kadı ile röoprtaj- PAK Bölge Komutanı Hüseyin Yezdanpenah ile röoprtaj Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) Yöneticisi Kemal Kerküki, Kürt bölgesinin her alanda varlığını ortaya koyduğunu öne sürerek, "Bu yüzden de devlet olma hakkı vardır" dedi. İran'da faaliyet gösteren Kürdistan Özgürlük Partisi'nin (PAK) kuruluşunun 24'üncü yıl dönümü etkinliğine katılan Kerküki, Irak'taki gelişmelere ilişkin açıklamalar yaptı.

AA / Güncel

Kürdistan Demokrat Partisi Kürdistan Özgürlük Partisi İran Irak Politika Güncel Haberler

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title