Haberler

Genç Muhafızlar Hafızlık Yarışması 1. Bölge Finali Kırıkkale'de Yapıldı

Güncelleme:

Anadolu imam hatip liseleri ile imam hatip ortaokulları arasında düzenlenen Genç Muhafızlar Hafızlık Yarışması 1. Bölge Finali, Kırıkkale'de gerçekleştirildi. Yarışmada, 21 öğrenci Kur'an-ı Kerim'i güzel okumak için yarıştı. Dereceye giren öğrencilere ödül verildi.

Anadolu imam hatip liseleri ile imam hatip ortaokulları arasında düzenlenen "Genç Muhafızlar Hafızlık Yarışması 1. Bölge Finali" Kırıkkale'de yapıldı.

Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce İl Müftülüğü Konferans Salonu'nda düzenlenen finalde, Kırıkkale, Ankara, Bartın, Bolu, Çankırı, Çorum, Karabük, Kastamonu, Sinop ve Zonguldak'tan 21 öğrenci, Kur'an-ı Kerim'i güzel okumak için yarıştı.

İl Milli Eğitim Müdürü Rıza Aydın, yarışmadan önce yaptığı konuşmada, ahlaklı, çalışkan, değerini, örfünü ve töresini bilen gençler yetiştirmeyi amaçladıklarını söyledi.

Öğrencilerin Kur'an-ı Kerim'i güzel okumak için yarıştığını, birinci seçileceğini fakat katılan herkesin gönüllerde kazanacağını belirten Aydın, "Yarışmaya toplamda 21 kişi katılıyor. Onlar yarışırken biz de onların Kur'an-ı Kerim tilavetiyle huzur bulacağız." ifadesini kullandı.

Yarışmada, lise kategorisinde Zonguldak Devrek Anadolu İmam Hatip Lisesinden Samet Onur birinci, Kastamonu Şeyh Şaban-ı Veli Anadolu İmam Hatip Lisesinden Emirhan Tütüncüoğlu ikinci, Sinop Gerze Anadolu İmam Hatip Lisesinden Bilal Şeker üçüncü oldu.

Ortaokullarda ise Kırıkkale Şehit Volkan Canöz İmam Hatip Ortakolundan Fahrettin İshak Pamuk birincilik, Ankara İmam Buhari İmam Hatip Ortaokulundan Abdülmelik Ünsal ikincilik, Ankara Ümitköy İmam Hatip Ortaokulundan Rasim Eymen Eroğlu üçüncülük elde etti.

Dereceye giren öğrencilere ödül, diğerlerine katılım belgesi verildi.

Programa, Kırıkkale Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mevlüt Erten, Gençlik ve Spor İl Müdürü Hamza Güneş, öğretmenler ve veliler katıldı.

Kaynak: AA / Güncel

İmam Hatip Liseleri Kırıkkale Güncel Haberler

LC Waikiki çalışanı arkasında ihbar gibi bir veda mektubu bırakarak intihar etti

LC Waikiki çalışanı arkasında ihbar gibi bir veda mektubu bırakarak intihar etti

Ali Koç'tan yaylım ateşi: Cumhurbaşkanımızın haberi olmadan gücünü kullanıp futbolu dizayn edenlerin sonuna az kaldı

Ali Koç'tan yaylım ateşi: Cumhurbaşkanımızın haberi olmadan gücünü kullanıp futbolu dizayn edenlerin sonuna az kaldı

Öldüresiye dövüp 'Yolda bulduk' diyerek hastaneye bıraktılar! Talihsiz adam hayatını kaybetti

Öldüresiye dövüp "Yolda bulduk" diyerek hastaneye bıraktılar! Talihsiz adam hayatını kaybetti

Bakmadan Geçme

Moody's kredi notları anlamları! A1, A2 ve B1, B2 ne demek? Kredi notları ne anlama geliyor? 1 Ağustos hangi burç? Ağustos'un 1'inde doğanlar hangi burç oluyor? 1 Ağustos burcu! 20 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Fatih, Zeytinburnu, Şişli elektrik kesintisi! 20 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 20 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Türkiye İspanya maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Türkiye İspanya U19 maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Türkiye İspanya maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Türkiye İspanya U19 maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Az önce deprem nerede oldu? SON DAKİKA! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? 19 Temmuz son depremler AFAD ve Kandilli listesi Efsane Milan kadrosu! Efsane Milan kadrosunda kimler var, hangi yıl, neden efsane oldular? Marmara'da deprem mi oldu? Marmara'da son dakika deprem oldu! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? Son depremler AFAD ve Kandilli listesi
Klima sorunu çözülmeyen tatilciden protesto! Yatağını otelin en serin yeri olan restorana taşıdı

Klima sorunu çözülmeyen tatilciden protesto! Yatağını otelin en serin yeri olan restorana taşıdı

title