Haberler

Esim-Sen Genel Başkanı Sağlam: "Yardımcı Hizmetler Sınıfı Kaldırılmalı"

Emniyet Sivil Memurları Sendikası (Esim-Sen) Genel Başkanı Ahmet Sağlam, "Günümüzde miadı dolmuş olan Yardımcı Hizmetler Sınıfı’nın kaldırılarak bu hizmet sınıfındaki mevcut personelin, eğitim durumlarına ve ihraz ettikleri unvanlara uygun hizmet sınıflarına geçirilmeleri gerekmektedir" dedi.

Emniyet Sivil Memurları Sendikası (Esim-Sen) Genel Başkanı Ahmet Sağlam, "Günümüzde miadı dolmuş olan Yardımcı Hizmetler Sınıfı'nın kaldırılarak bu hizmet sınıfındaki mevcut personelin, eğitim durumlarına ve ihraz ettikleri unvanlara uygun hizmet sınıflarına geçirilmeleri gerekmektedir" dedi.

Emniyet Sivil Memurları Sendikası (Esim-Sen) Genel Başkanı Ahmet Sağlam, Yardımcı Hizmetler Sınıfı konusunda açıklamada bulundu. Taşeronun kadroya geçirilmesi ile devletten müjde bekleyen yaklaşık 800 bin kişinin kadroya geçme mutluluğu yaşadığını dile getiren Sağlam, kamuda yardımcı mahiyetteki işleri yapan bu çalışanlarının üstlendikleri işlerin birçoğunu Yardımcı Hizmetler Sınıfı altında devlet memuru olarak görev yapan hizmetli ve teknisyen yardımcıları yapmakta iken şimdi kamuda aynı işlerin Yardımcı Hizmetler Sınıfı personeller ile birlikte toplamda 900 bin kişi eliyle sürdürüldüğüne dikkat çekti. Taşeron firmalara bağlı olarak kamu kurumlarında çalışan taşeron personelin devlet kadrolarına işçi olarak geçirilmeleri ile birlikte ana hizmetlere yardımcı mahiyetteki görevlerin bu personel eliyle gördürülmesi sonucunda YHS personeline ihtiyaç da kalmadığını kaydeden Sağlam, "Gelişen ülkemizde kamu personel yönetimi anlayışı kuralcı, hiyerarşik, mekanik ve geleneksel yönetim anlayışı iken bu yönetim anlayışı değişerek yerini etkinlik, verimlilik, tutumluluk dinamiklerini esas alan, ücret dengesizliğini gidermeyi hedefleyen, performansa göre değerlendirme üzerinde duran, esnek yapılanma ve katılımcı yönetime uygun bir kamu personel yönetimine bırakmaktadır. Bu sebeplerle günümüzde miadı dolmuş olan Yardımcı Hizmetler Sınıfı'nın kaldırılarak bu hizmet sınıfındaki mevcut personelin, eğitim durumlarına ve ihraz ettikleri unvanlara uygun hizmet sınıflarına geçirilmeleri gerekmektedir. Ek göstergeden, tazminatlardan yararlanamayan ve kariyer yapmalarının önünde birçok engel bulunan tek Hizmet Sınıfı Yardımcı Hizmetler Sınıfı içinde bulunan 22 unvanda görev yapan personelin büyük çoğunluğu eğitim durumu itibariyle lisans ve ön lisans mezunudur. Disiplin ve liyakatle meslek yaşantısının sonuna gelen bu personellerin bilgi ve birikimini kamuya aktarması, ek gösterge ve yeşil pasaport gibi haklardan yararlanması aynı zamanda devletin yardımcı hizmetler sınıfındaki hantallığın kaldırılması için Yardımcı hizmetler sınıfının kaldırılması elzem hale gelmiştir. 1965 yılından bu yana değişen ve gelişen kamu hizmetleri için devletin halka hizmet vermesinin hiçbir aşamasında çay dağıtmanın bariyer taşımanın ve devlete değil kişiye hizmet etmenin yeri yoktur. Bu sebeple çay ocaklarında personelin parası ile alınan çayın hizmetini yapması için devletin farklı amaçlar ile ihsas ettiği unvanları daha etkin yerlerde kullanmak gerekliliği artık kaçınılmazdır. Çaycı, bulaşıkçı gibi işlerin devlet memurluğu ile anılmaması ve her işi yapan devlet memuru kavramının düzeltilmesi gerekmektedir" ifadelerine yer verdi. - ANKARA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Ahmet Sağlam Güncel Haberler

Ertelenen motorin ve benzin zammı, daha yüksek bir rakamla pompaya yansıyacak

Ertelenen motorin ve benzin zammı, daha yüksek bir rakamla pompaya yansıyacak

AK Parti'de değişim süreci başlıyor! Önümüzdeki günlerde istifalar peş peşe gelecek

AK Parti'de değişim süreci başlıyor! Önümüzdeki günlerde istifalar peş peşe gelecek

Nüfusunun yüzde 98'i Müslüman olan Tacikistan'da başörtüsü ve dini bayramlar yasaklandı

Nüfusunun yüzde 98'i Müslüman olan Tacikistan'da başörtüsü ve dini bayramlar yasaklandı

Bakmadan Geçme

BUGÜN HANGİ MAÇLAR VAR? 22 Haziran günü maç var mı, hangi kanaldan yayınlanıyor, şifresiz mi? Resmi Gazete bugün (22 Haziran) kararları neler? Resmi Gazete atama kararları 2024! Türkiye- Portekiz maçı ne zaman, saat kaçta? EURO 2024 Türkiye- Portekiz hangi kanalda? #9917 22 Haziran 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 22 Haziran AFAD ve Kandilli deprem listesi! 22 Haziran Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 22 Haziran 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 22 Haziran Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! Arda Güler Portekiz maçında oynayacak mı? Arda ilk 11'de mi? Avrupa Şampiyonası Finali ne zaman? EURO 2024 ne zaman bitiyor? Fransa sembolü neden horozdur? Hollanda forması neden turuncu? Hollanda neden portakal renginde? #129300 #9917 Hollanda Fransa maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Hollanda Fransa maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Hollanda Fransa maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SONUCU! Hollanda Fransa maçı ne oldu? Hollanda Fransa maçı CANLI izle! (EURO 2024) Hollanda Fransa EURO 2024 maçını hangi kanal veriyor, şifresiz nereden izlenir? TRT 1 canlı maç izle! HOLLANDA FRANSA CANLI izle! TRT HD kesintisiz donmadan canlı yayın izleme linki! EURO 2024 gruptan kaç takım çıkıyor, 3.'ler çıkıyor mu? #9917
Ev sahiplerini üzecek iddia! Aylık kiranın yüzde 20'si vergi olarak Maliye'ye gidecek

Ev sahiplerini üzecek iddia! Aylık kiranın yüzde 20'si vergi olarak Maliye'ye gidecek

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title