Haber : DAÜ Toplumsal Duyarlılık Merkezi Yaşlıları Ziyaret Etti - Haberler

Haberi Paylaş

DAÜ Toplumsal Duyarlılık Merkezi Yaşlıları Ziyaret Etti

DAÜ Toplumsal Duyarlılık Merkezi Yaşlıları Ziyaret Etti

DAÜ Toplumsal Duyarlılık Merkezi çatısı altında toplanan sosyal sorumluluk çalışmaları devam ediyor.

"Hepimiz Bir Gün Yaşlanacağız"

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Toplumsal Duyarlılık Merkezi çatısı altında toplanan sosyal sorumluluk çalışmaları devam ediyor. İletişim Fakültesi Halkla ilişkiler ve Reklamcılık Bölümü Kampanya Tasarımı ve Sosyal Sorumluluk dersleri kapsamında öğrencilerin organize ettiği üç farklı etkinlik gerçekleştirildi.

DAÜ Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Anıl Kemal Kaya ile Öğretim Görevlisi Umut Ayman'ın danışmanlığında yürütülen projelerde, öğrenciler Nilce Bakım Evi, Özen Mutlu Yaşam Merkezi ve Halk Vakfı Yaşlılar Evi sakinleri için etkinlik gerçekleştirdi. Deniz Demirler ve Ahmet Gökhan Özcan isimli öğrenciler tarafından organize edilen ilk etkinlikte, öğrenciler Nilce Bakım Evi sakinleriyle bir araya gelerek güzel bir gün geçirdiler. Sıcak sohbet eşliğinde, Bella Donna Güzellik Salonu sponsorluğu ile bakım evi sakinlerine saç kesimi ve bakımı yapıldı. Mutlulukları gözlerinden okunan nineler ve dedeler eski günleri bol bol yad edip öğrencilere hem tecrübelerini aktardılar hem de hayatlarında başarılar dilediler. Kiraz Manav sponsorluğu ile sağlanan meyveler ve öğrencilerin aldıkları hediyeler Nilce Bakım Evi sakinlerini çok mutlu etti.

İkinci etkinlik ise Tolulope O. Aderibigbe, Cem Irmak Taş, Daramola Dare Bolaji, Dayo Abiodun Ogunsan ve Adamu Ali Mohammed isimli öğrenciler Özen Mutlu Yaşam Merkezi'ni ziyaret ederek Namport sponsorluğunda yaşlılarımızla keyifli bir gün geçirdiler. DAÜ'lü gençlerin yaşlılar ile müzik ve dans etkinliğinin ardından, pastaları servis edilen Özen Bakım Evi sakinlerinin yüzlerinden yorgunlukları okunuyordu. Özen Bakım Evi'nin müdürü Yaşar Özkutupel, 10 yıldır hizmet verdiklerini ve yaşlılarımızın öğrencilerin bu ziyaretlerinden çok mutlu olduklarını sözlerine ekledi. Yaşar Özkutupel'e hediyelerini teslim eden öğrenciler, Özen Yaşlı Bakım Evi'ne buldukları huzur içerisinde veda ettiler.

Son etkinlikte ise, Hasan Kaya, Lerato Sandra Nare, Emmanuel T. Udeka, Pricillia Ese İbharagbeboh, Victor O. Adejoh isimli öğrenciler Sınırüstü Halk Vakfı Yaşlılar Sitesi'ndeki yaşlıları ziyaret ettiler. Gerçekleştirdikleri ziyarette orada bulunan dede ve ninelerimizle tek tek sohbet edip sıkıntılarını, anılarını, öğütlerini dinleyip, ikramlarda bulundular. Ayrıca bağlama eşliğinde birlikte şarkılar söylediler. DAÜ İletişim Fakültesi öğrencileri her zaman olduğu gibi yine bu gibi projelere ne kadar önem verdiklerini bir kez daha gösterdiler ve "Hepimiz Bir Gün Yaşlanacağız" temasıyla orada bulunan büyüklerimizi yalnız bırakmadılar. Öğrenciler ziyaret sırasında yaptıkları konuşmada, yaşlılığın zengin fakir herkesi etkileyen hayatın bir gerçeği olduğuna vurgu yaparak, yaşlıların sağlıklı ve kaliteli hizmeti hakettiğini belirttiler. Halk Vakfı kurucu başkanı Melek Fahri Doğan, öğrencilerin bu ziyaretinden çok memnun kaldıklarını ve bu gibi ziyaretlerin daha sık olması gerektiğini söyledi. Öğrenciler ziyaret sonunda orada bulunan yaşlıların tek tek ellerini öperek veda ettiler.

Bültenler / Güncel

akdeniz üniversitesi Gökhan Özcan kemal kaya Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title