"İdrak ve İman Boyutu ile Mavi Marmara Meselesini Anlamak ve Yaşamak" söyleşisi - Haberler
Haberi Paylaş

"İdrak ve İman Boyutu ile Mavi Marmara Meselesini Anlamak ve Yaşamak" söyleşisi

AA - Yusuf Eyyüp Sarı - Güncel
 - Güncelleme:

Bingöl'de "İdrak ve İman Boyutu ile Mavi Marmara Meselesini Anlamak ve Yaşamak" konulu söyleşi düzenlendi.

Bingöl'de "İdrak ve İman Boyutu ile Mavi Marmara Meselesini Anlamak ve Yaşamak" konulu söyleşi düzenlendi.

Bingöl Üniversitesi İnsan Hak ve Hürriyetleri Kulübünce Prof. Dr. Fuat Sezgin Konferans Salonunda "İdrak ve İman Boyutu ile Mavi Marmara Meselesini Anlamak ve Yaşamak" konulu söyleşi yapıldı.

Mavi Marmara gemisinde bacağından yaralanan Bingöl İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Başkanı Muhittin Gili, söyleşide yaptığı konuşmada, Mavi Marmara'nın unutulmaması gerektiğini söyledi.

Helikopterle Mavi Marmara gemisine İsrail askerlerinin indiğini anımsatan Gili, canlı yayın cihazları sayesinde İsrail zulmünü duyurduklarını belirtti.

Gili, şöyle konuştu:

"Yayın akışı olmasaydı İsrail askerleri gemiye silahları dolduracaktı. Ardından teröristlere silah götürürken uluslararası sularda baskın yapıldı diye tüm dünyaya haber servis edecekti. İsrail bu planını gerçekleştiremedi. Gemi kan gölü ama canlı yayın olmasa biz şu an belki İsrail hapishanelerinde halen yargılanıyorduk veya cezaevlerindeydik. Çünkü haksız duruma düşürecekti bizi. Onun için o yayınların önemi çok büyük idi."

AA / Yusuf Eyyüp Sarı - Güncel

Güncel Haberler

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title