GÜLAY KORUKLUOĞLU HABERLERİ

Gülay Korukluoğlu Haberleri

Gülay Korukluoğlu haber, Gülay Korukluoğlu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Gülay Korukluoğlu - 5.8.2020
Kovid-19 mutasyon çalışmasıyla "virüsün genom haritası" çıkarılacak
Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Ulusal Viroloji Referans Laboratuvarı Sorumlusu Doç. Dr. Gülay Korukluoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Çin'in Hubey eyaletine bağlı Vuhan kentinde Aralık 2019'da ortaya çıkan ve kısa sürede dünyaya yayılan Kovid-19 virüsünün etkin bir şekilde insan sağlığını tehdit etmeye devam ettiğini söyledi.
Gülay Korukluoğlu - 1.8.2020
Virüste mutasyonu ortaya çıkaracak çalışma
SAĞLIK Bakanlığı, koronavirüsün Türkiye'de mutasyona uğrayıp uğramadığının belirlenmesi için çalışma başlattı. Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Ulusal Viroloji Referans Laboratuvarı'nda 1 ayda tamamlanması beklenen çalışmanın sonucunu Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklayacak. Laboratuvar Sorumlusu Doç. Dr. Gülay Korukluoğlu, "Türkiye'de şu an virüsün mutasyona uğradığını söylemek için erken.
Gülay Korukluoğlu - 15.3.2020
Nükleer tanı tekniği ile 'korona virüs'ün doğru şekilde tespiti sağlanabiliyor
Türkiye'de yerli PCR kullanılmaya başladı Sağlık Bakanlığı tarafından 'Kovid-19' için geliştirilen yerli tanı kitine ilişkin laboratuvar görüntüleri paylaşılmıştı. Konuya ilişkin bilgi veren Ulusal Viroloji Laboratuvarı Sorumlusu Doç. Dr. Gülay Korukluoğlu, yerli üretim kiti ile tanı koyma süresinin ciddi şekilde düştüğüne işaret ederek, Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) ve dünyadaki bazı merkezlerin korona virüsle ilgili bazı spesifik testleri tasarlayarak yayımladıklarını hatırlattı.
Gülay Korukluoğlu - 17.2.2020
Koronavirüs için geliştirilen yerli kitin laboratuvar görüntüleri paylaşıldı
SAĞLIK Bakanlığı, yeni tip koronavirüs için geliştirilen yerli tanı kitine ilişkin laboratuvar görüntülerini paylaştı. Ulusal Viroloji Laboratuvarı Sorumlusu Doç. Dr. Gülay Korukluoğlu, "Bizim yerli kitimizin yerli kaynaklar ile üretilmiş olması bize çok büyük avantajlar sağlıyor" dedi.
Gülay Korukluoğlu - 17.2.2020
Kovid-19 için geliştirilen yerli tanı kiti daha hızlı sonuç verecek
Ulusal Viroloji Laboratuvarı Sorumlusu Doç. Dr. Gülay Korukluoğlu, Kovid-19 için geliştirilen yerli tanı kitine ilişkin, "İlk başta 90 dakika olabilecek sistem elimizdeki kontrolleri kullanarak ya da Dünya Sağlık Örgütünden (DSÖ) gönderilen pozitif kontrolleri uyarlanarak daha kısa...
Gülay Korukluoğlu - 21.10.2011
KKKA Serumu Ölümcül 15 Hastadan 13'ünde Olumlu Sonuç Verdi
HASTALIĞIN GÖRÜLDÜĞÜ ALANLAR ARTARKEN, VAKA SAYISI AZALDI Öte yandan çalıştaya katılan Refik Saydam Hıfzıssıhha Merkezi Viroloji laboratuarı Şefi Doç. Dr. Gülay Korukluoğlu, "Türkiye de hastalık ilk başta 2002-2003 yılında Kelkit vadisi ile sınırlıyken, bugün Türkiye genelinde hemen hemen her ilde belki düşük hasta sayısı ama yine de görülmeye başladı.
Haberler.com Ios Uygulaması Haberler.com Android Uygulaması Haberler.com Huawei Uygulaması
Şu an buradasınız: Gülay Korukluoğlu Haberleri | Gülay Korukluoğlu Kimdir - Haberler - Gülay Korukluoğlu haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Gülay Korukluoğlu kimdir, hayatı ve biyografisi. Kovid-19 mutasyon çalışmasıyla virüsün genom haritası çıkarılacak.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 19.9.2020 17:28:56. #1.14#
title