4 Askerin Şehit Olduğu Helikopter Kazasını, Görgü Tanıkları Anlattı

4 Askerin Şehit Olduğu Helikopter Kazasını, Görgü Tanıkları Anlattı

İstanbul'da acil iniş yapmak isterken düşen askeri helikopteri gören görgü tanıkları, dehşet anları anlattı. Görgü tanığı Erdal Balcı, "Havada yanmaya başladı" diye konuştu

İstanbul Çekmeköy'de acil iniş yapmak isteyen askeri helikopter, bir sitenin içerisine düştü. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, helikopterde bulunan 4 askerimizin şehit olduğunu açıkladı. Çekmeköy'de helikopter düştüğünde olay yeri yakınlarında bulunan görgü tanıkları o anları anlattı.

"BİR ANDA ALEV TOPUNA DÖNDÜ"

Görgü tanıklarından Kemal Perk, "Bir baktım yukarıda manevra yaptı, manevra yapınca kuyruğu düştü, sonra yere düştü. Sitenin içine düşüyor, sitenin içine atladık biz. Müdahale etmeye çalıştık. Bir anda alev topuna döndü. Bir anda ne yapacağımız şaşırdık. Sonra yangın tüpleri geldi onlarla müdahale ettik. " dedi.

"HAVADA YANMAYA BAŞLADI"

Erdal Balcı da, "Ben güvenlik görevlisiyim. Kuyruk kısmı aşağı tarafta, baş tarafı yukarıdaydı. Çok yüksekteydi, yalpalamaya başladı. Hızlı bir şekilde buraya geliyordu, ben anladım düşeceğini, bu tarafa doğru koşmaya başladım. Site sakini bir arkadaş hafif yaralandı, ona doğru gittim, 'Benim durumum iyi siz askerlere bakın' dedi. Ben de bu helikoptere doğru gidince polisler bırakmadı. Ben havada dumanı gördüm, ateş gibi bir şey daha gördüm. Havada yanmaya başladı." diye konuştu.

"DEPREM OLMUŞ GİBİ SES DUYDUK"

Helikopter düştüğünde yakındaki bir kahvehanede olan Kemal Serman, "Kahvede oturuyorduk, deprem olmuş gibi bir ses duyduk. Olay mahalline gittiğimizde, demir kapıdan dolayı içeri giremedik, sitenin içine düştü." dedi.

Ferhat Serman ise, "Helikopter iki tur attı, inmeye çalıştı, inemedi, boş araziye düştü. Yangın tüpleriyle söndürmeye gittik." ifadelerini kullandı.

Kaynak: DHA
YORUMLAR (2)

  • ADANUS:
    ALLAH BAŞKA ACI GÖSTERMESİN ASKER ANALARINA BU SON OLUR İNŞALLAH . ÇOK ÜZÜLDÜM 4 TANE ŞEHİT VERDİK DÜŞMANLAR SEVİNDİ ALLAHIM SEN ONLARA FIRSAT VERME
  • ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ :
    Allah şehitlerimize RAHMET eylesin mekanı cennet olsun min...teröre destek verenler in'de allah belasını cezasını versin....
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.