Gevheri Haberleri

Gevheri haber, Gevheri son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Gevheri 1.11.2019
Bakan Selçuk: Sanata dair hassasiyetin gelişmesini bekliyoruz
'SANATA DAİR HASSASİYETİN GELİŞMESİNİ BEKLİYORUZ' Bakan Selçuk, müzik ve eğitim arasındaki ilişkiye de işaret ederek, "Müzik aslında bizim çocuklarımızın mezun profilinde görmek istediğimiz çok temel bir içeriği de kapsıyor. Bir çocuğun eline bağlama verseniz arkasından Gevheri de gelir, Karacaoğlan da gelir, Yunus Emre de gelir.
Gevheri 14.12.2017
2018 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulunda
"Doğu ve Güneydoğu'yu kapsayan bölgedir Kürdistan" HDP Mardin Milletvekili Mithat Sancar da "Kürdistan" kelimesinin Yargıtay içtihatlarında suç olarak görülmediğini belirtti. Baydemir'in kullandığı sözün suç unsuru taşıyan yönünü merak ettiklerini anlatan Sancar, şöyle konuştu: "Bugün Doğu ve Güneydoğu'yu kapsayan bölgedir Kürdistan. Bu tür uygulamalara gitmenin hiç kimseye faydası yoktur. Özgürlükleri ve demokratik siyaseti ortadan kaldırırsanız bu ülkede acıyı büyütürsünüz. Özgürlükler ve demokratik siyaset diz kapağındaki kıkırdak doku gibidir. Yaptığınız şey bu kıkırdak dokuyu kurutmaktır. Geçmişle yüzleşmek bir erdemdir. Geçmişi inkar etmeyi açıkça inkar ettiğinizi ilan ederseniz buradan açıkça alkışlayacağım." "...karara saygı duymuyorum" HDP Van Milletvekili Adem Gevheri ise vicdan ve adaletin, tüm ideolojilerin üzerinde olduğunu belirtti.
Gevheri 26.3.2017
Yavuz Bingöl ile Bin Yılın Ozanları
Aşık Dertli (1772-1846) Bolu Çağa'nın Şahnalar köyünde doğdu. Asıl adı İbrahim ve mahlası Lütfidir. Geçimini aşık kahvelerinde saz çalıp şiir söyleyerek sağlamıştır. İstanbul, Konya ve Mısır'da bulunmuştur. Divan, halk ve tekke edebiyatlarındaki geniş kültürü sayesinde daha sağlığında yaygın bir şöhret kazanmış, divanı taş baskısıyla birçok defa basılmıştır. Fuzüli, Aşık Ömer, Gevheri gibi şairlerin etkilerini taşıyan Dertli, çağının öbür saz şairleri gibi aruzla gazeller, divanlar, kalenderiler yazmıştır.
Gevheri 22.10.2016
Aa Ekibi Kerkük'te Saldırıya Uğradı
Serbest gazeteci Yunus Muhammed, bugün DEAŞ'ın Başika bölgesine düzenlediği saldırıda yaralanmış, Farsça yayın yapan Radyo Ferda muhabiri Rasul Gevheri de aynı cephedeki saldırıda sol gözünü kaybetmişti.
Gevheri 22.10.2016
Musul'da İki Gazeteci Yaralandı
Farsça yayın yapan Radyo Ferda muhabiri Rasul Gevheri de aynı cephedeki saldırıda sol gözünü kaybetti.
Gevheri 9.6.2016
Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi Üyelerinden Kayseri Gezisi
Kadın Meclisi üyeleri Gevheri Nesibe Külliyesi, Hunat Hatun Külliyesi, Hunat Hatun Camii, Tarihi Kayseri Lisesi, Kayseri Kapalı Çarşısı, Kayseri Kalesi, Talas Seyir Tepesi ve Talas Sarnıçlı Yer Altı Şehri gibi tarihi ve turistik mekanları gezdi.
Gevheri 16.3.2016
Erguvan İstanbul'un Sembolü Olabilir"
Türk edebiyatında Baki, Nefi, Fuzuli, Ahmet Paşa, Şeyh Galip, Lami Çelebi, Gevheri, Kul Hikmet, Yahya Kemal Beyatlı, Ahmet Haşim ve Ziya Osman Saba gibi şairlerin erguvan ağacına atfen yazdığı dizelerden örnekler veren Emiroğlu, "Japonların şehirlerini süsleyen ve şehirlerin sembolü haline gelen sakura ağaçları varsa, Güney Afrika'nın kentlerini süsleyen ve sembolleştiren jakaranda ağaçları varsa Türkiye ve İstanbul için erguvan ağacı da böyle bir sembol değere sahip olabilir" ifadelerini kullandı.
Gevheri 27.1.2016
Bin Yılın Ozanları" Konseri
Bingöl, 13. ve 20. yüzyıl arası yaşamış Karacaoğlan, Pir Sultan Abdal, Yunus Emre, Bayburtlu Sümmani ve Gevheri gibi ozanların eserlerini ele alacağı konser dizisinin her bölümüne farklı sanatçıların konuk olacağını dile getirdi.
Gevheri 29.9.2012
Taşlı: Kızılay Eleştirileri Avantaja Çevirerek, Stratejik Planını Hazırladı
Stratejik planın birinci amacının 'Türk Kızılaycılığını tanıtmak ve yaygınlaştırmak' olarak belirlendiğine dikkat çeken Ömer Taşlı, şöyle devam etti: "Herkes Kızılaycılığı bir şekilde tarif ediyor. Merhamet, acı denilince Kızılay akla geliyor. Söylenen her kilit kelimede Kızılay'ı bulmak mümkün. Sonunda Kızılay kültürüyle ilgili bir doküman elde ettik. Teşkilatın değerlerini ortaya çıkardık. Yapıyı inceledikçe farkında olmadığımız alanlarla karşılaştık. ve annemizin, babamızın küçük yaşlardan itibaren öğrettiği her şeyin 'Kızılaycılık olduğunu gördük. Değerlerin tamamını kapsıyor. İnançlarımızın, dinimizin öğrettiği şeyler de Kızılaycılık. Ailemize, dinimize, sosyolojimize, Anadolu'ya, Kafkasya'ya, dünyaya uygun evrensel ve yerel değerlerin tümü Kızılay'da. İyi ki Kızılaycıyız. Bunun için ekstradan bir gayrete gerek yok. Yaratıldığın gibi olman yetiyor." "HENRİ DUNANT DİYE DİYE NESİBE GEVHERİ UNUTULDU" Araştırmaları derinleştirdikçe Florence Nightingale (İngiliz, modern hemşireliğin kurucusu) diye diye, Nesibe Gevheri'nin unutulduğunu dile getiren Taşlı, bu durumun kendilerini çok üzdüğüne dikkat çekti.
Gevheri 6.2.2012
Güreşte 54 Puanla Birinci Olduk
Güreşlere AK Parti Milletvekili Sıtkı Güvenç, Vali Yardımcısı Dr. Erkan Bulgan, Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, Başkan Yardımcısı Cevdet Kabakcı, AK Parti eski milletvekili Dr. Cafer Tatlıbal, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mehmet Fatih Erkoç, Yönetim Kurulu üyeleri, İl Genel Meclisi üyeleri, Belediye Meclisi üyeleri, İl Milli Eğitim Müdürü Mesut Alkan İl Müftüsü Muhammet Gevheri ile çok sayıda güreşseverler katıldı.
Gevheri 6.2.2012
6. Uluslar Arası Güreş Turnuvası
AK Parti Milletvekili Sıtkı Güvenç, Vali Yardımcısı Dr. Erkan Bulgan, Belediye Başkan Yardımcısı Cevdet Kabakcı, AK Parti İl Başkanı Mehmet Fatih Erkoç, İl Milli Eğitim Müdürü Mesut Alkan, İl Müftüsü Muhammet Gevheri, İl Genel Meclisi üyeleri, Belediye Meclisi üyeleri ve çok sayıda vatandaşın ilgiyle izlediği güreşlerin sonunda, dereceye giren takımların ödülleri verildi.
Gevheri 1.2.2012
Eskişehir'den Kısa Kısa
Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, YKSM'de 3 Şubat'ta saat 19.30'da "Aşık Gevheri, Aşık Davut Suvari'den esintiler" adlı programla sanatseverlerle buluşacak.
Gevheri 10.3.2011
Kadın Bestecilerin Eserleri Unutulmadı
Şef Muhtar Küçükkömürcünün yönettiği koro Leyla Hanım, Semahat Özdenses, Fatma Gevheri Sultan, Nimet Hanım, Nefise Özses, Faize Ergin, Güler Turan, Neveveser Kökdeş, Nihal Erkutun, Nebahat Üner, Nevzat Akay, Melahat Pars gibi önemli bestecilerin eserleri Büyükşehir Belediyesi Türk Musikisi Korosunun tarafından seslendirildi.
Gevheri 9.3.2011
Kadın Bestecilerin Eserleri Unutulmadı
Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde Onat Kutlar Salonu'nda verilen konser sanatseverler tarafından yoğun ilgi gördü. Şef Muhtar Küçükkömürcü'nün yönettiği koro Leyla Hanım, Semahat Özdenses, Fatma Gevheri Sultan, Nimet Hanım, Nefise Özses, Faize Ergin, Güler Turan, Neveser Kökdeş, Nihal Erkutun, Nebahat Üner, Nevzat Akay, Melahat Pars gibi önemli bestecilerin eserleri Büyükşehir Belediyesi Türk Musikisi Korosu tarafından seslendirildi.
Gevheri 9.3.2011
Kadın Besteciler Özel Konseri
Şef Muhtar Küçükkömürcünün yönettiği Büyükşehir Belediyesi Türk Musikisi Korosu, Leyla Hanım, Semahat Özdenses, Fatma Gevheri Sultan, Nimet Hanım, Nefise Özses, Faize Ergin, Güler Turan, Neveveser Kökdeş, Nihal Erkutun, Nebahat Üner, Nevzat Akay, Melahat Pars gibi önemli bestecilerin eserleri seslendirildi.
Gevheri 27.2.2011
Lübnan'da Türkçe Öğrenme Sevdası
Saida Lübnan-Türk Dostluk Derneği Başkanı Muhammed Ali Gevheri de Saida'nın mahalli internet gazetesine bedava Türkçe dersi veriliyor diye reklam verdiklerini belirtiyor.
Şu an buradasınız: Gevheri Haberleri | Gevheri Kimdir - Haberler - Gevheri haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Gevheri kimdir, hayatı ve biyografisi. Ali Ufki Bey ve Sultan Bestekarlar konseri düzenlendi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 10.7.2020 01:15:34. #1.15#
title