Feyzullah Yetgin Haberleri

Feyzullah Yetgin haber, Feyzullah Yetgin son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Feyzullah Yetgin - 18.06.2020
GYODER'in yeni başkanı Mehmet Kalyoncu oldu
Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği'nin (GYODER) yönetim kurulu başkanlığına Kalyon Holding Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Kalyoncu seçildi. GYODER'den yapılan yazılı açıklamaya göre, Türkiye gayrimenkul sektörünün çatı kuruluşu olan derneğin 11 Haziran'da düzenlenen yönetim kurulu toplantısında, iki dönemdir GYODER Başkanlığı'nı yürüten Prof. Dr. Feyzullah Yetgin'in görevinin sona ermesi nedeniyle Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Kalyoncu başkanlığa aday gösterildi.
Feyzullah Yetgin - 19.03.2020
GYODER: Peşinatın düşürülmesi önemli kesimi harekete geçirecek
Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) Başkanı Feyzullah Yetgin, konutta asgari peşinatın yüzde 10'a düşürülmesinin, peşinatını tamamlayamadığı için konut alımını ertelemek zorunda kalan önemli bir kesimi harekete geçireceğini bildirdi.
Feyzullah Yetgin - 27.12.2019
GYODER'den "sıfır konuta faiz indirimi" değerlendirmesi
Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) Başkanı Dr. Feyzullah Yetgin, sıfır konuta düşük faiz uygulamasının Türkiye'de konut sahipliği oranının artırılması için önemli olduğunu ifade etti.
Feyzullah Yetgin - 12.12.2019
Sign of the City Awards 2019 sahiplerini buldu
  Ödül Veren: GYODER Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Feyzullah Yetgin                                        En İyi Eğitim Binası / Kampüsü– Devam Eden Projeler   En İyi Eğitim Binası / Kampüsü– Devam Eden Projeler   Türkiye Temel Bilimler Araştırma Vakfı Üniversitesi - Türkiye Temel Bilimler Araştırma Vakfı - San.
Feyzullah Yetgin - 03.12.2019
İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde "Ekonomi ve Yatırım Zirvesi" düzenlenecek
İstanbul Ticaret Üniversitesi'nden yapılan açıklamaya göre, 4 Aralık'ta üniversitenin Sütlüce Yerleşkesi'nde düzenlenecek zirveye Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurulu Başkanı Mehmet Ali Akben ve şirketlerin üst düzey yöneticileri katılacak. 2020 ekonomi beklentileri ile finans piyasalarının geleceğinin masaya yatırılacağı zirveye şu isimler katılacak: "Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Feyzullah Yetgin, Turkcell Hazine ve Sermaye Piyasaları Grup Başkanı Mehmet Gençtürk, Engin Grup Yönetim Kurulu Üyesi Hande Enes, Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası Genel Müdür Yardımcısı Seçil Kızılkaya Yıldız, Palmet EnerjiMali İşler Direktörü (CFO) Bora Kıraç, Ekonomist Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Talayt Yeşiloğlu, Ev ve Mutfak Eşyaları Sanayicileri ve İhracatçıları Derneği (EVSİD) Yönetim Kurulu Başkanı Burak Önder ile İstanbul Ticaret Üniversitesi Öğretim Üyeleri Prof.
Feyzullah Yetgin - 15.11.2019
Markalı konut fiyatı ekimde yüzde 0,21 arttı
Açıklamada konuya ilişkin görüşleri yer alan GYODER Başkanı Prof. Dr. Feyzullah Yetgin, yeni konut satışlarında banka kredisi ve senet kullanımının arttığını, peşinat kullanımının ise azaldığını belirterek, faizlerin inmeye devam etmesiyle konut kredisi kullanımında artışın süreceğini bildirdi.
Feyzullah Yetgin - 09.11.2019
Halk GYO, nitelikli projeler geliştirmeye devam edecek
Konut kredilerinin düşmesi ve firmaların sürdürdüğü kampanyaların yılın üçüncü çeyreğinde sektöre canlılık kazandırdığını ifade eden Halk GYO Genel Müdürü Dr. Feyzullah Yetgin şunları söyledi: "250 alt sektörü doğrudan etkileme gücüne sahip olan gayrimenkul sektörü, Ülkemiz büyümesine en fazla katkı veren sektörlerdendir.
Feyzullah Yetgin - 25.10.2019
"Faiz indirimi kredili konut satışlarını artırdı"
Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Feyzullah Yetgin, ""25 Temmuz'da Merkez Bankası'ndan faiz indirimi kararının ardından sektörü hareketlendirecek ilk adımı Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank atmış ve konut kredisi faizini yüzde 0.
Feyzullah Yetgin - 27.09.2019
Gyoder'den deprem açıklaması!
GYODER Başkanı Doç. Dr. Feyzullah Yetgin: "Depreme hazırlıklı olmak için kentsel dönüşüm sürecini el birliğiyle yürütmeliyiz"
Feyzullah Yetgin - 16.09.2019
Markalı konut projelerinde satışların yüzde 10'u yabancı yatırımcılara yapıldı
Söz konusu endeks sonuçlarını değerlendiren Gyoder Başkanı Doç. Dr. Feyzullah Yetgin, "Mayıs, Haziran ve Temmuz aylarında yüzde 14 olan banka kredisi kullanımı oranı Ağustos ayında yüzde 15'e yükselse de bu oranın oldukça düşük olduğunu söyleyebilirim.
Feyzullah Yetgin - 13.09.2019
GYODER'den "Kentsel Dönüşüm Eylem Planı" açıklaması
Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) Başkanı Doç. Dr. Feyzullah Yetgin, "Kentsel Dönüşüm Eylem Planı'nı hayata geçirmesiyle toplumumuz güvenli, sağlıklı ve enerji verimli yapılara kavuşacaktır.
Feyzullah Yetgin - 12.09.2019
İş dünyası, TCMB'nin faiz kararını değerlendirdi
Aydın, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) politika faizini 325 baz puan düşürerek yüzde 19,75'ten yüzde 16,50'ye çekmesine ilişkin yaptığı değerlendirmede, küresel iktisadi faaliyetlerin zayıflamasına rağmen Avrupa ve ABD merkez bankalarının enflasyonda aşağı yönlü risklerin belirginleşmesiyle para politikalarını genişletebilmek adına faiz indirimlerine gittiğini belirtti. Orhan Aydın, şöyle devam etti: "Bizde de aynı gerekçeler varken faizlerin aynı oranlarda tutulması doğru bir karar olmayacaktı. Merkez Bankası yeni yönetimi piyasaların nabzını iyi okuyor. Tüm kötü senaryolara rağmen gerçekleri görerek, faiz konusunda doğru kararlar vermeye devam ediyor. Faizlerin düşmesi piyasalara moral oluyor. Unutmayalım ki, ekonomileri ayakta tutan ana argümanlardan biri de moraldir. Piyasalardaki canlanmayı bizler de hissetmeye başladık. İnşallah 2020 şubat ayı sonrası bunu daha da canlı hissedeceğiz." Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) Başkanı Doç. Dr. Feyzullah Yetgin de konut kredisi faizinin yüzde 1'in altına düşmesinin gayrimenkul sektörünü harekete geçirdiğini belirterek, "Özellikle beklemede olan kesimlerin harekete geçmesiyle konut kredisi kullanımı yeniden yükselişe geçecektir.
Feyzullah Yetgin - 06.09.2019
Gyoder: yeni işbirliklerinin geliştirilmesine öncelik vereceğiz
Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) Başkanı Doç. Dr. Feyzullah Yetgin,"Türkiye gayrimenkul sektörünün yüksek kalite standartlarıyla sürdürülebilir bir yapıya kavuşturulması, şeffaflaşması ve kurumsallaşması için mevzuat düzenlemelerinin yapılması,...
Feyzullah Yetgin - 06.09.2019
"Sektörümüz için 20 yıldır aynı heyecan ve kararlılıkla çalışıyoruz"
Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği Başkanı Feyzullah Yetgin, 20'nci kuruluş yıl dönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, "Sektörümüz için 20 yıldır aynı heyecan ve kararlılıkla çalışıyoruz" dedi.
Feyzullah Yetgin - 15.08.2019
"6,5 milyon konutun dönüştürülmesi gerekiyor"
Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) Başkanı Feyzullah Yetgin, kentsel dönüşüm fırsatını iyi değerlendirmeleri gerektiğini belirterek, "Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, ülkemizdeki toplam 20 milyon konutun risk alanı içindeki 6,5 milyonunun dönüşmesi gerektiğini,...
Feyzullah Yetgin - 22.03.2019
Ötv ve Kdv İndirim Süresinin Uzaması Konut Alıcısı İçin Fırsat"
Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) Başkanı Feyzullah Yetgin, "Konut ve tapu vergilerine yönelik indirimlerin yıl sonuna kadar uzatılması, hem konut alıcısı hem sektör için çok önemli bir adım oldu.
Feyzullah Yetgin - 06.03.2019
Gyoder ve Colliers'ten Türkiye Gayrimenkul Piyasası Raporu
"Yabancı yatırımcıları bilgilendirmeyi görev edindik" Açıklamada görüşlerine yer verilen GYODER Başkanı Doç. Dr. Feyzullah Yetgin, Türkiye'de yatırım imkanlarının görülmesini sağlamayı ve bu alanda doğru bilgilere ihtiyaç duyan yabancı yatırımcıları kapsamlı verilerle bilgilendirmeyi görev edindiklerini belirterek, şunları kaydetti: "REstate Turkey-A Close Look to Comparable Markets raporu, Türkiye'nin yabancı yatırımcılara tanıtımı konusunda çok değerli bir çalışma oldu.
Feyzullah Yetgin - 05.03.2019
Vatandaşın Muhatapları Artık Yetki Belgesine Sahip Müteahhitler Olacak"
Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) Başkanı Feyzullah Yetgin, Yapı Müteahhitlerinin Sınıflandırılması ve Kayıtlarının Tutulması Hakkında Yönetmelik'e ilişkin, "Vatandaşın muhatapları artık bu işi gerçekten meslek edinmiş ve bunu da prosedürle belgelemek zorunda olan...
Feyzullah Yetgin - 15.02.2019
Halk Gyo'nun 2018 Yılı Net Kârı 395 Milyon Lira Oldu
Halk GYO, yılsonu itibarıyla aktif büyüklüğü 2.6 milyar liraya özkaynak büyüklüğünü 2.3 milyar liraya olurken, net karı 2017 yılına göre göre yüzde 56.5 artışla 395 milyon liraya yükseldi.
Feyzullah Yetgin - 15.02.2019
Halk Gyo'nun 2018 Yılı Net Kârı 395 Milyon Tl
Dünya ekonomisindeki değişimlerin ülkemiz üzerinde de tesirlerinin hissedildiği2018 yılında gayrimenkul sektörüne yüklenen sorumluluk bilinciyle, yıl içerisinde sektöre ve genel ekonomik büyümeye katkı sağlayan çalışmaların ve kampanyalarındestekçisi olduklarını belirten Halk GYO Genel Müdürü Dr. Feyzullah Yetgin, şunları kaydetti: "Yıl boyunca gösterdiğimiz performansla, şirketimizin bilanço kalitesini etkin seviyede tutmaya büyük gayret gösterdik.
Feyzullah Yetgin - 10.02.2019
Gyoder'den Almanya'da Türkiye'ye Yatırım Çağrısı
Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) Başkanı Doç. Dr. Feyzullah Yetgin, "Avrupa'da yaşayan vatandaşlarımızı ve yabancı yatırımcıları, gelecek vadeden yatırım fırsatları için ülkemize davet ediyoruz.
Feyzullah Yetgin - 19.12.2018
2019 Ekonomi ve Yatırım Zirvesi
"2019 için yabancıya satış hedefi 10 milyar dolar" Halk GYO Genel Müdürü ve Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) Yönetim Kurulu Başkanı Feyzullah Yetgin de sektör olarak 2019 yılında yabancıya satışa ağırlık vermeleri gerektiğini belirterek, bu yıl itibarıyla yabancıya 6 milyar dolarlık satış yaptıklarını, 2019 için hedefin 10 milyar dolar olduğunu söyledi.
Feyzullah Yetgin - 14.12.2018
Yabancıya Satışta Yılı 6 Milyar Dolar ile Kapatacağız"
Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) Başkanı Feyzullah Yetgin, yabancıya gayrimenkul satışına ilişkin, "Bu yılı 6 milyar dolar satış ile kapatacağız ama 2019 hedefimiz, 10 milyar dolarlık satış." dedi.
Feyzullah Yetgin - 08.12.2018
Milletin Meclisini Millet Yapar Konsorsiyumu" Görevini Tamamladı
"GYODER'e, yüce meclisimiz adına teşekkürlerimi sunuyorum" Eski TBMM Başkanı İsmail Kahraman, 15 Temmuz gecesi cumhurbaşkanı ve başbakan ile temas edemediğini belirterek, şunları kaydetti: "O gece doğruca meclisime gittim. Menfur darbe teşebbüsünde bombalı saldırılara maruz kalarak ağır hasar alan meclisimizde, bu onarım elzemdi. Kapılar pencereler delik deşikti. Bu görevi üstlenerek GYODER Milletin Meclisini Millet Yapar Konsorsiyumu'na, gösterdikleri hassasiyet ve hayırseverliklerinden dolayı yüce meclisimiz adına teşekkürlerimi sunuyorum. Ayrıca 15 Temmuz'un ardından sadece ülkemiz vatandaşlarından değil, yurt dışından gelen jestlerle, ortaya konulan ruh bizim için çok önemliydi. Bir gün Çek Cumhuriyeti Büyükelçisi geldi, 'Meclis inşa edilirken bu avizeyi biz yapmıştık. Tahribat olması nedeniyle avizenin yenilenmesini, hükümetimizin talimatıyla biz üstleneceğiz' diyerek izin istedi. Dünya üzerinde işte böyle bir bütünlük meydana geldi." "'Meclisimizi inşa etmek bu milletin görevidir' diye yola çıkıldı" GYODER Başkanı Feyzullah Yetgin ise "Milletin Meclisini Millet Yapar Konsorsiyumu"nun mimarının, GYODER Yüksek İstişare Kurulu olduğunu aktararak, "'Meclisimizi inşa etmek bu milletin görevidir' diye yola çıkan konsorsiyum, çalışmalarını büyük bir özenle yürüttü.
Feyzullah Yetgin - 05.12.2018
Gayrimenkule Yurtdışı Dopingi
  KONUTDER: DESTEĞİMİZ TAM   KONUTDER ve Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Z. Altan Elmas, son yıllarda gelişen yabancıya satıştan ve rakamlardan bahsettiği konuşmasında şunları kaydetti:   "Türkiye'de gayrimenkul sektöründe yabancıya satış son 10 yıldır gelişiyor. Gayrimenkul artık ihracat yapan bir sektör haline gelmeye başladı. Bu yılı yabancılara 6 milyar dolar satış ile bitirmiş olacağız. 2019 yılında ise 70 bin konut satışına erişmeyi ve 10 milyar dolar ihracat yapmayı hedefliyoruz. Bu rakamı 25 milyar dolar seviyesine çıkarmak Evim Türkiye gibi pazarlama faaliyetleriyle mümkün olacaktır. KONUTDER ve Sur Yapı olarak fuara desteğimiz sonsuz"   GYODER: FARKINDALIĞI YÜKSEK BİR ÇALIŞMA   GYODER Yönetim Kurulu Başkanı Doç. Dr. Feyzullah Yetgin, "Temmuz ayında bu fuarla ilgili ilk konuştuğumuzda kesinlikle çok başarılı olacağına inandık ve biz de projenin destekçileri arasında yer aldık.
Feyzullah Yetgin - 26.11.2018
9. Boğaziçi Zirvesi
Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) Başkanı Doç. Dr. Feyzullah Yetgin, "Türkiye, Yeni Ekonomik Program (YEP) paralelinde tekrar bir büyüme trendine girecek.
Feyzullah Yetgin - 25.09.2018
Evora İzmir Projesi'nde Ön Talep Toplanmaya Başlandı
Halk GYO Genel Müdürü Feyzullah Yetgin, Emlak Konut GYO Genel Müdür Yardımcısı Sinan Ayoğlu ve Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım'ın katıldığı toplantıda gazetecilerle projenin ayrıntıları paylaşıldı.
Feyzullah Yetgin - 19.09.2018
Gayrimenkul Sektörü, Türk Vatandaşlığına Geçiş Yönetmeliğindeki Değişikliklerden Memnun
"Düzenleme yabancı yatırımcıyı teşvik edecek ve sektörün elini güçlendirecek" GYODER Başkanı Doç. Dr. Feyzullah Yetgin, GYODER olarak, sektörün önünü açacak tüm düzenlemelerin acilen yapılmasını her fırsatta dile getirdiklerini söyledi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Feyzullah Yetgin Haberleri | Feyzullah Yetgin Kimdir - Haberler - Feyzullah Yetgin haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Feyzullah Yetgin kimdir, hayatı ve biyografisi. GYODER'in yeni başkanı Mehmet Kalyoncu oldu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 21.4.2021 00:05:40. #1.15#

title