FETHULLAH ERBAŞ HABERLERİ

Fethullah Erbaş haber, Fethullah Erbaş son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Fethullah Erbaş

Fethullah Erbaş

Doğum Yeri Van / Türkiye
Doğum Tarihi 28.4.1947 - ...

Fethullah Erbaş Kimdir ?

28 Nisan 1947 tarihinde Van’ın Erek Mahallesinde doğdu. ilk orta ve lise eğitimini Van’da, lisans eğitimini de 1971 yılında İstanbul Hukuk Fakültesi’nde tamamladı. Ardından Van Adliyesi’nde avukatlık stajını tamamladı. İstanbul Hukuk Fakültesi'nde okuduğu l967 senesinde Mediko Sosyal Spor Kulübünde Judo’ya başladı.
Biyografinin devamı için tıklayın
Fethullah Erbaş - 16.02.2021
Pençe Kartal-2 Harekatı, TBMM Genel Kurulu gündeminde
İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan'ın kendilerine yönelik sözlerine değinen Beştaş, "Genel Başkanlarının, İçişleri Bakanı olduğu dönemde de böyle bir heyetin olduğunu hatırlatmak isterim. 8 Aralık 1996 tarihinde aralarında Refah Partisi Milletvekili Fethullah Erbaş'ın, İHD ve Mazlumder'in de olduğu bir heyet gidip uzman çavuşlardan oluşan bir kolluk gücünü teslim almış ve İçişleri Bakanı olarak sizin genel başkanınız buna karşı durmamış.
Fethullah Erbaş - 04.03.2019
Kesin Aday Listesi
Van'da 2019 yerel seçimlerinde yarışacak siyasi partilerin kesin aday listeleri seçim kurullarınca ilan edildi.
Fethullah Erbaş - 25.03.2018
Saadet Partisi'nde Fırat Yeniden İl Başkanı Seçildi
Saadet Partisi Batman İl Başkanlığı Olağan Kongresi, Genel Başkan Yardımcısı Fethullah Erbaş'ın katılımıyla yapıldı.
Fethullah Erbaş - 11.03.2018
Necmettin Erbakan, Diyarbakır'da Anıldı
21. dönem Van Milletvekili Fethullah Erbaş da Erbakan'ın siyasi yaşamı ve yaptığı çalışmalara ilişkin bilgiler sundu.
Fethullah Erbaş - 01.03.2018
Agd Kırşehir Şubesi Erbakan'ı Andı
Erbakan'ın yaşam biçimi, düşünceleri, projeleri ve fikirlerinin Türkiye için önemli olduğunu dile getiren Karaman, şunları kaydetti: "Rahmetli Erbakan Hocamızın yarım kalan projelerini tamamlamak için İslam dünyası, Avrupa, dünyanın değişik ülkelerinde paylaşımlar ve sunumlar yapıyoruz. Erbakan'ın yerli uçak üretmek için yaptığı projelerden, Avrupa pazarına neden karşı çıktığına kadar bir çok konu da detaylı bilgi sahibi olarak, onun fikirlerini nesillere aktarmalıyız. Erbakan hayatı boyunca siyasete çok önem verdi. Silahlı mücadeleye karşı olduğunu her fırsatta dile getirdi. Dünyanın değişik ülkelerinde parti kurulmasını teşvik etti. Sınırımızda meydana gelebilecek birçok olayı yıllar önce Erbakan belirtmişti. Hatta Irak ve Libya'yı yıkarlarsa sıra Suriye'ye gelmiş demektir, sıra Suriye'ye gelince sonrasında Türkiye'nin olduğunu her fırsatta söylerdi. Maalesef Suriye olayını şu an yaşıyoruz." Programda TBMM 22. Dönem Milletvekili Fethullah Erbaş da Erbakan'ın hayatından anektodlar anlattı.
Fethullah Erbaş - 26.11.2017
Karamollaoğlu: Dünyanın Neresine Bakarsanız Bakın Kan ve Gözyaşı Var
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, beraberinde Refah Partisi Van eski Milletvekili Fethullah Erbaş ile birlikte, partisinin Batman'daki il istişare toplantısına katıldı.
Fethullah Erbaş - 26.11.2017
Dha Yurt Bülteni-9
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, beraberinde Refah Partisi Van eski Milletvekili Fethullah Erbaş ile birlikte, partisinin Batman'daki il istişare toplantısına katıldı.
Fethullah Erbaş - 24.11.2017
Kızıltepe'de 3 Bin 500 Kişilik Düğün
Kızıltepe'de 3 bin 500 kişilik düğün MARDİN - Mardin'in Kızıltepe ilçesinin tanınmış isimlerinden Mehmet Salih Kahraman'ın oğlunun düğünü siyasi parti lideri ve temsilcilerini bir araya getirdi. 3 bin 500 kişinin katıldığı düğünde davetlilere Mardin'in meşhur yemeği hamis ikram edildi. Kızıltepe'nin tanınmış isimlerinden olan Mehmet Salih Kahraman'ın oğlunun düğünü siyasi parti lider ve temsilcilerini bir araya getirdi. Düğüne SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Mardin eski Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk, Van eski Milletvekili Fethullah Erbaş, Hür Dava Partisi GİK Üyesi Mahmut Kılınç, AK Parti Mardin İlçe Başkanı Faruk Kılıç, aşiret liderleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile yaklaşık 3 bin 500 kişi katıldı.
Fethullah Erbaş - 26.02.2016
Erbakan'ın Vefatının 5. Yılı
Toplantıların devamlılığının sağlanması gerektiğine dikkati çeken Tongüç, şunları kaydetti: "Biz Erbakan hocamızın fikirlerinin gelecek nesillere aktarılması hususunda bir çalışma yapıyoruz. Kuru kuruya bir anma programı içerisinde değiliz. Türkiye'nin içinde bulunduğu durumu ancak İslam dini kurtarabilir. Erbakan Hocamızın reçeteleri sayesinde bu millet ancak refaha erebilir. Merhum Erbakan hocamızın hedefleri, milli görüşün daha da yaygınlaştırılarak devamlılığını sağlamaktı." Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi ve Refah Partisi eski Van Milletvekili Fethullah Erbaş da Necmettin Erbakan'ın Türkiye için bir milat olduğunu vurgulayarak, Müslümanların yenilmişlik psikolojisini Erbakan'ın siyasete girmesi ile atlattığını belirtti.
Fethullah Erbaş - 10.10.2015
Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı İriş Açıklaması
"Ekonomide, dış politikada, sosyal hayatımızda, kardeşlik, barış ve huzurun tesisinde aklınıza ne geliyorsa, bütün konularda milli görüşün ortaya koyduğu çözüm ve reçeteler, en doğal ve tek çözüm reçetesidir" diyen İriş, şöyle devam etti: "Bu ülkenin değerlerini, bu ülkenin tarihini, bu ülkenin inanç ve kültürünü önemseyerek, çözerek bu ülkenin dokusuna, doğasına uygun çözümler üretmiştir. Bizim dışımızda olan herhangi bir partinin, bu ülkenin insanının beklentilerine, problemlerine, sıkıntılarına çözüm üretmesi mümkün değildir. Bu onların niyetinden değil, uygulamaya çalıştıkları reçetenin hatalı olmasındandır. Türkiye'nin 81 ilinde tek başımıza seçime giriyoruz. Bu seçimlerde Allah'ın izniyle artık yavaş yavaş, kararan bulutlar kalkacak ve insanlarımız, ne kadar perdelerlerse perdelesinler, inşallah milli görüşü, Saadet Partisi'ni, bu genç kardeşlerimiz, adaylarımız görecekler." Programda konuşan Van milletvekili adayı Fethullah Erbaş ise Ankara'da meydana gelen patlamanın çok üzücü olduğunu belirterek, "Bu saldırıyı kardeşliğe, insanlığa büyük bir darbe olarak kabul ediyoruz.
Fethullah Erbaş - 18.09.2015
Saadet Partisi Milletvekili Aday Listesini Açıkladı
Saadet Partisi'nin (SP), 1 Kasım'da yapılacak genel seçimler için Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanlığı'na sunduğu listedeki milletvekili adaylarının isimleri yayınlandı.
Fethullah Erbaş - 03.08.2015
Fethullah Erbaş: Çözüm Sürecini Kimse Anlamadı
Kapatılan Refah Partisi Milletvekili Fethullah Erbaş, hükümet ve örgütün sağduyuyu bulması gerektiğini söyledi.
123
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Fethullah Erbaş Haberleri | Fethullah Erbaş Kimdir - Haberler - Fethullah Erbaş haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Fethullah Erbaş kimdir, hayatı ve biyografisi. Pençe Kartal-2 Harekatı, TBMM Genel Kurulu gündeminde.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 28.2.2021 06:52:23. #1.15#
title