Fethi Çalık Haberleri

Fethi Çalık haber, Fethi Çalık son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Fethi Çalık - 25.9.2019
Eski TMSF Başkan Yardımcısı'nın yargılandığı davada savcı mütalaasını açıkladı
TMSF yönetiminde yer alan ve Uzan Grubu'nun yatlarının satış sürecinde haksız yere ödeme yaptıkları iddia edilen eski TMSF Tahsilat Dairesi Başkan Yardımcısı Fethi Çalık ve 12 sanığın yargılandığı davada savcı mütalaasını açıkladı.
Fethi Çalık - 25.9.2019
Eski TMSF Başkan Yardımcısı Çalık'ın "zimmet" davasında mütalaa
Uzan Grubu'ndan el konulan lüks yatların satış sürecinde haksız yere ödeme yapıldığı iddiasıyla 13 sanığın yargılandığı davada esas hakkındaki mütalaasını açıklayan cumhuriyet savcısı, eski Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkan Yardımcısı Fethi Çalık'ın da aralarında bulunduğu 4...
Fethi Çalık - 6.6.2018
Fethi Çalık'ın Zimmet Davasında Bilirkişi Raporu Mahkemeye Ulaştı
Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’nun (TMSF) yönetiminde olan Uzan Grubu’nda el konulan lüks yatların satışı sürecinde haksız yere ödeme yaptıkları iddia edilen eski TMSF Tahsilat Dairesi Başkan Yardımcısı Fethi Çalık’ın sanıkları arasında yer aldığı "zimmet" davasına bilirkişi raporu sunuldu.
Fethi Çalık - 29.9.2016
Eski TMSF Başkan Yardımcısı Çalık'ın "Zimmet" Davası
Eski Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkan Yardımcısı Fethi Çalık'ın da aralarında bulunduğu 12 sanığın, Uzan Grubu'ndan el konulan lüks yatların satış sürecinde haksız yere ödeme yaptıkları iddiasıyla yargılandıkları davada, TMSF Başkanı Şakir Ercan Gül'ün tanık olarak dinlenilmesinden vazgeçildi.
Fethi Çalık - 1.3.2016
Eski TMSF Başkan Yardımcısı Çalık'ın "Zimmet" Davası
Eski Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkan Yardımcısı Fethi Çalık'ın da aralarında bulunduğu 12 sanığın, Uzan Grubu'ndan el konulan lüks yatların satış sürecinde haksız yere ödeme yaptıkları iddiasıyla yargılanmalarına devam edildi.
Fethi Çalık - 8.10.2015
Cihan Haber Ajansı Haftalık Gündemi
- TMSF eski Başkan Yardımcısı Fethi Çalık'ın zimmetten yargılandığı davaya İstanbul 2.
Fethi Çalık - 7.5.2015
TMSF'den Eski Başkan Yardımcısı Çalık'a Soruşturma İzni
Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), eski Başkan Yardımcısı Fethi Çalık hakkında soruşturma izni verdi.
Fethi Çalık - 7.5.2015
Tmsf, Fethi Çalık İçin Soruşturma İzni Verdi
Eski TMSF Başkan Yardımcısı Fethi Çalık’ın da aralarında bulunduğu 5 sanığın, Uzan Grubu’ndan el konulan lüks yatların satış sürecinde zimmet yaptıkları iddiasıyla yargılandıkları davanın görülmesine devam edildi.
Fethi Çalık - 7.5.2015
Eski TMSF Başkan Yardımcısına Soruşturma İzni
Uzan Grubu'ndan el konulan lüks yatların satış sürecinde haksız yere 8 milyon 244 bin lira ödeme yaptıkları iddiasıyla eski Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkan Yardımcısı Fethi Çalık'ın aralarında bulunduğu 5 sanıklı "zimmet" davasının 10. duruşması görüldü.
Fethi Çalık - 7.5.2015
Eski TMSF Başkan Yardımcısı Çalık'ın "Zimmet" Davası
Eski Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkan Yardımcısı Fethi Çalık'ın da aralarında bulunduğu 5 sanığın, Uzan Grubu'ndan el konulan lüks yatların satış sürecinde haksız yere ödeme yaptıkları iddiasıyla yargılanmalarına devam edildi.
Fethi Çalık - 25.9.2014
TMSF Eski Yönetiminin Yolsuzluk İddiaları Meclis'e Taşındı
TMSF’nin 2000’li yıllarda başkanlığını yapan Ahmet Ertürk döneminin incelendiği ve bu konuda 10 dosya hakkında inceleme ya da soruşturma yürütüldüğüne dair haberlerin kamuoyuna yansıdığını dile getiren Çıray, TMSF eski Tahsilat Daire Başkanı olan ve yeni yönetim döneminde kurumdaki danışman kadrosuna atanan Fethi Çalık hakkında da 'nitelikli zimmet suçu' iddiasıyla inceleme ve araştırma yapıldığının iddia edildiğini aktardı.
Fethi Çalık - 18.6.2014
Zimmet Davasında Fethi Çalık Hakkındaki Yargılama Durduruldu
Eski Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkan Yardımcısı Fethi Çalık'ın da aralarında bulunduğu 3 sanık hakkında, Uzan Grubu'ndan el konulan lüks yatların satış sürecinde haksız yere ödeme yaptıkları iddiasıyla açılan davada, Çalık hakkında yargılamanın durdurulmasına karar verildi.
Fethi Çalık - 18.6.2014
Eski TMSF Başkan Yardımcısı Çalık'ın Zimmet Davası
Aralarında eski TMSF Başkan Yardımcısı Fethi Çalık'ın da bulunduğu 3 sanığın, Uzan Grubu'ndan el konulan lüks yatların satış sürecinde haksız yere ödeme yaptıkları iddiasıyla yargılanmalarına devam edildi Sanık Fethi Çalık yönünden dava şartı olan soruşturma izninin tamamlanmaması sebebiyle hakkındaki yargılamanın durdurulmasına karar verildi.
Fethi Çalık - 17.6.2014
İş Adamlarının "Örgüt" Suçundan Yargılandıkları Dava
İş adamları Korkmaz Yiğit ve Alp Gürkan'ın da aralarında bulunduğu 17 sanığın, "suç örgütü kurmak", "hileli iflas" ve "nitelikli dolandırıcılık" gibi suçlardan yargılandığı davada savunma yapan Yiğit, "İflas edecek biri değilim, borçlarımı ödemeden ölmeyeceğim" dedi.  İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada savunma yapmaya devam eden tutuksuz sanık Korkmaz Yiğit, bir kaza yaşandığını ve hukuken iflas etttiğini belirterek, "Ama iflas edecek biri değilim, borçlarımı ödemeden ölmeyeceğim. Burada müşteki olarak görünen kişiler istediler de parasını alamadılar mı? Yok öyle bir şey. Sema hanımdan, 'sadist' dediğim için özür diliyorum. Bu ifademi geri alıyorum" diye konuştu.  Davanın sanıklarından Kemal Gülman ile ortak iş yaptıklarını, Gülman'dan 160 milyon dolar alacağı bulunduğunu ve Fethi Çalık'ın, Gülman'dan alacağını tahsil etmemesi için bütün TMSF belgelerini verdiğini öne süren Yiğit, "Neticede 16 yıl sonra, 8 Haziran 2014'te Kemal Gülman'ın bütün mal varlığına TMSF tedbir koydu.
Fethi Çalık - 17.6.2014
İş Adamlarının "Örgüt" Suçundan Yargılandıkları Dava
  "Doğan Kasadolu başıma musallat oldu"   Davanın şikayetçilerinden Doğan Kasadolu'nun "başına musallat olduğunu" ve savcılık savcılık gezdiğini söyleyen Yiğit, "Alacağı bin 50 lira için 5 bin tane dilekçe veriyor. Bu insanı görmedim, tanımıyorum. TMSF'ye üşenmeden 4 klasör belge verdi. Kasadolu'nun mesleği dava açmak. Verdiği belgeler hep gizli belge. Size verdiği bin 500 sayfanın en az 900'ü TMSF belgeleriyle ilgilidir ve Fethi Çalık veriyor" şeklinde konuştu.
Fethi Çalık - 25.5.2013
Fethi Çalık Devlet Memurluğundan Çıkarıldı
TMSF Yüksek Disiplin Kurulu, kurumun eski başkan yardımcılarından Fethi Çalık'ın devlet memurluğundan çıkarılmasına karar verdi.
Fethi Çalık - 4.5.2013
Tmsf, Eski Personelini Resmi Gazete İlanı ile Arıyor
Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) eski Başkan Yardımcısı Fethi Çalık'ın Kuruma ve adli makamlara bildirdiği adreslerinde de bulunmaması ve adres kayıt sisteminde bulunan adresinin de silinmesi sebebiyle soruşturma izin kararı Resmi Gazete'de...
Fethi Çalık - 7.4.2013
TMSF'nin İkinci Numarası Yüzde 10 Firarda
TMSF Başkan Yardımcısı olduğu dönemde devletin imkanlarıyla Las Vegas'ta günü gün eden Fethi Çalık kayıplara karıştı. El konulan yatların satışından gizli komisyon aldığı için hakkında davalar açılan Çalık'a ulaşamayan mahkeme gazeteye ilan verdi.
Fethi Çalık - 22.3.2013
Vergide Büyük Takip!
TMSF, halen kurumda müşavir olarak çalışan Fon'un eski Başkan Yardımcıları'ndan Fethi Çalık'ı, özürsüz olarak bir yılda toplam 20 gün göreve gelmeyenlere uygulanan devlet memurluğundan çıkarma cezası verilmesi için, Yüksek Disiplin Kuruluna sevk etti.
Fethi Çalık - 22.3.2013
Bir Kişiye 14 Milyon Tl
TMSF, halen kurumda müşavir olarak çalışan Fon'un eski Başkan Yardımcıları'ndan Fethi Çalık'ı, özürsüz olarak bir yılda toplam 20 gün göreve gelmeyenlere uygulanan devlet memurluğundan çıkarma cezası verilmesi için, Yüksek Disiplin Kuruluna sevk etti.
Fethi Çalık - 22.3.2013
En Büyük Global Tehdit: Su Kaynakları
TMSF, halen kurumda müşavir olarak çalışan Fon'un eski Başkan Yardımcıları'ndan Fethi Çalık'ı, özürsüz olarak bir yılda toplam 20 gün göreve gelmeyenlere uygulanan devlet memurluğundan çıkarma cezası verilmesi için, Yüksek Disiplin Kuruluna sevk etti.
Fethi Çalık - 22.3.2013
TMSF, Fethi Çalık'a Ceza Kesiyor
TMSF, Fon'un eski Başkan Yardımcısı Çalık'ı, memurluktan atma cezası verilmesi için, Yüksek Disiplin Kuruluna sevk etti.
Fethi Çalık - 13.2.2013
TMSF Eski Başkanı İçin Yakalama Emri
Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu eski Başkan Yardımcısı Fethi Çalık hakkında, mahkemenin yakalama kararı verdiği ortaya çıktı.
Fethi Çalık - 1.11.2012
Fethi Çalık'a 6 Ay Ceza
TMSF eski Başkan Yardımcısı Fethi Çalık, Toprak Grubu'na ait yatın satışında kurumu zarara uğrattığı gerekçesi ile yargılandığı davada 6 ay hapis cezası aldı.
Fethi Çalık - 30.10.2012
TMSF, Eski Yöneticiden Parasını Tahsil Edecek
TMSF, eski yöneticileri 1. Tahsilat Dairesi Başkan Vekili Fethi Çalık ile Taner Yalçın'a, haksız olarak Levent Yatçılık şirketine komisyon ödendiği iddiasıyla dava açtı.
Fethi Çalık - 29.10.2012
TMSF Eski Yöneticiden Parasını Tahsil Edecek
TMSF, eski yöneticileri 1.Tahsilat Dairesi Başkan Vekili Fethi Çalık ile aynı dairede grup başkanı olan Taner Yalçın'a, haksız olarak Levent Yatçılık şirketine komisyon ödendiği iddiasıyla dava açtı.
Fethi Çalık - 30.1.2012
TMSF Eski Başkan Yardımcısı Çalık'a Zimmet Davası Başladı
Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) eski Başkan Yardımcısı Fethi Çalık'ın da aralarında bulunduğu 3 sanık hakkında, Uzan Grubu'ndan el konulan lüks yatların satış sürecinde haksız yere ödeme yaptıkları iddiasıyla açılan davanın görülmesine...
Fethi Çalık - 30.1.2012
TMSF'nin El Koyduğu Uzan Yatlarının 'Zimmet Davası' Başladı
İstanbul 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen Uzan Grubu'ndan el konulan lüks yatların satışı hakkında açılan davanın ilk duruşması yapıldı. Davada, yatların satış sürecinde haksız yere ödeme yaptıkları iddiasıyla Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) eski Başkan Yardımcısı Fethi Çalık, eski Uzan Grubu Ortak Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Bozkurt ile ödemenin yapıldığı Levent Yatçılık şirketinin sahibi Celal Levent Sadıkoğlu zimmet suçuyla yargılanıyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Fethi Çalık Haberleri | Fethi Çalık Kimdir - Haberler - Fethi Çalık haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Fethi Çalık kimdir, hayatı ve biyografisi. Eski TMSF Başkan Yardımcısı'nın yargılandığı davada savcı mütalaasını açıkladı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 26.11.2020 22:13:54. #1.14#
title