FATMA KURTULAN HABERLERİ

Fatma Kurtulan haber, Fatma Kurtulan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Fatma Kurtulan

Fatma Kurtulan

Doğum Yeri Kahramanmaraş / Türkiye
Doğum Tarihi 1.3.1964 - ...

Fatma Kurtulan Kimdir ?

Fatma Kurtulan, 1 Mart 1964'de Kahramanmaraş'ta doğdu. Babasının adı Hüseyin, annesinin adı Besey'dir. Pazarcık Lisesi'ni bitirdi. Küçükdikili Belediyesi'nde Sosyal Proje Organizatörü olarak görev yaptı. Adana Yerel Gündem-21 Kent Konseyi Kadın Meclisi üyesi aktivisti, Adana Kırçiçeği Kadın Derneği Kurucusu ve Aktivisti olarak çalıştı. Kurtulan, evlidir.
Biyografinin devamı için tıklayın
Fatma Kurtulan - 17.03.2021
HDP'li Fatma Kurtulan hakkındaki "terör örgütü propagandası yapma" ve "suçu ve suçluyu övme" davası
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Mersin Milletvekili Fatma Kurtulan'ın "silahlı terör örgütü propagandası yapmak" ve "suçu ve suçluyu övme" suçlarından yargılanmasına devam edildi.
Fatma Kurtulan - 03.03.2021
8 milletvekilinin 10 dokunulmazlık dosyası Meclis'te
8 milletvekiline ait 10 'Yasama Dokunulmazlığının Kaldırılması Hakkında Cumhurbaşkanlığı Tezkereleri', TBMM Anayasa ve Adalet Karma Komisyonuna sevk edildi. Enis Berberoğlu'nun yanında dokunulmazlık dosyası bulunan milletvekilleri şöyle: "HDP Mersin Milletvekili Fatma Kurtulan, HDP Batman Milletvekili Feleknas Uca, HDP Diyarbakır Milletvekili İmam Taşçıer, HDP İzmir Milletvekili Murat Çepni, HDP Diyarbakır Milletvekili Salihe Aydeniz, MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, AK Parti Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir.
Fatma Kurtulan - 25.02.2021
TBMM'ye yeni dokunulmazlık dosyaları sevk edildi
Buldan, Beştaş ve Oluç'un yanı sıra fezlekeleri Karma Komisyona sevk edilen HDP milletvekilleri şöyle: "HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, HDP Mersin Milletvekili Fatma Kurtulan, HDP Hakkari Milletvekili Sait Dede, HDP İzmir Milletvekili Serpil Kemalbay Pekgözegü, HDP Ağrı Milletvekili Berdan Öztürk, HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya, HDP Batman Milletvekili Ayşe Acar Başaran, HDP Şanlıurfa Milletvekili Ayşe Sürücü, HDP Ağrı Milletvekili Dirayet Dilan Taşdemir, HDP Mardin Milletvekili Pero Dundar, HDP İstanbul Milletvekili Oya Ersoy, HDP İstanbul Milletvekili Züleyha Gülüm, HDP Diyarbakır Milletvekili Hişyar Özsoy, HDP Diyarbakır Milletvekili Dersim Dağ, HDP Batman Milletvekili Feleknas Uca, HDP Siirt Milletvekili Sıdık Taş, HDP Van Milletvekili Sezai Temelli.
Fatma Kurtulan - 24.02.2021
TBMM Başkanı Şentop, 33 farklı fezlekenin dün akşam itibarıyla Meclis'e geldiğini açıkladı
Bu kapsamda, HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, Grup Başkanvekilleri Meral Danış Beştaş ve Hakkı Saruhan Oluç, Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, İstanbul Milletvekili Hüda Kaya, Van Milletvekili Sezai Temelli, Mardin Milletvekili Pero Dundar, Mersin Milletvekili Fatma Kurtulan ve İzmir Milletvekili Serpil Kemalbay Pekgözegü hakkında, Anayasa'nın 83.
Fatma Kurtulan - 24.02.2021
TBMM Hükümlü ve Tutuklu Haklarını İnceleme Alt Komisyonu Sincan Cezaevini ziyaret edecek
HDP Mersin Milletvekili Fatma Kurtulan, cezaevlerindeki durumla ilgili gerek komisyona gerekse de kendilerine şikayet mektupları ve dilekçelerin geldiğini söyledi.
Fatma Kurtulan - 19.02.2021
'Kobani olayları' soruşturmasında 9 HDP'li vekil hakkında fezleke
108 KİŞİ HAKKINDA DAVA AÇILDI Olaylarla ilgili, Ankara Cumhuriyet Başsavcı Vekili Veysel Kaçmaz tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, aralarında HDP eski Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ'ın da bulunduğu 27'si tutuklu 108 kişi hakkında dava açıldı. O dönem parti MYK'sında bulunan ancak 27'nci dönem milletvekili olan HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, milletvekilleri Fatma Kurtulan, Garo Paylan, Hüda Kaya, Meral Danış Beştaş, Hakkı Saruhan Oluç, Serpil Kemalbay Pekgözegü, Sezai Temelli ile Pero Dundar hakkında yürütülen soruşturma dosyası ise ayrıldı.
Fatma Kurtulan - 19.02.2021
Kobani soruşturması kapsamında Pervin Buldan'ın da arasında bulunduğu HDP'li 9 milletvekili hakkında fezleke
Bu kapsamda, HDP Eş Genel Başkanı ve İstanbul Milletvekili Pervin Buldan, Grup Başkanvekilleri Meral Danış Beştaş ve Hakkı Saruhan Oluç ile Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, İstanbul Milletvekili Hüda Kaya, Van Milletvekili Sezai Temelli, Mardin Milletvekili Pero Dundar, Mersin Milletvekili Fatma Kurtulan ve İzmir Milletvekili Serpil Kemalbay Pekgözegü hakkında, Anayasa'nın 83.
Fatma Kurtulan - 19.02.2021
'Kobani olayları' soruşturmasında 9 HDP'li vekil hakkında fezleke
108 KİŞİ HAKKINDA DAVA AÇILDI Olaylarla ilgili, Ankara Cumhuriyet Başsavcı Vekili Veysel Kaçmaz tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, aralarında HDP eski Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ'ın da bulunduğu 27'si tutuklu 108 kişi hakkında dava açıldı. O dönem parti MYK'sında bulunan ancak 27'nci dönem milletvekili olan HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, milletvekilleri Fatma Kurtulan, Garo Paylan, Hüda Kaya, Meral Danış Beştaş, Hakkı Saruhan Oluç, Serpil Kemalbay Pekgözegü, Sezai Temelli ile Pero Dundar hakkında yürütülen soruşturma dosyası ise ayrıldı.
Fatma Kurtulan - 17.02.2021
TBMM, Avrupa'da yükselen ırkçılık ve İslamofobi'yi inceleyecek
TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu, Avrupa ülkelerinde yükselen, ırkçılık ve İslamofobi'yi incelemek üzere araştırma komisyonu kurulmasını kararlaştırdı.
Fatma Kurtulan - 11.02.2021
HDP'li Kurtulan, Kovid-19'la birlikte cezaevlerinin "tecrit evlerine" döndüğünü öne sürdü
HDP Mersin Milletvekili Fatma Kurtulan, "Özellikle pandemi süreciyle birlikte cezaevlerinin aslında tecrit evlerine döndüğünü gözlemledik.
Fatma Kurtulan - 26.12.2020
Kitle İmha Silahlarının Yayılmasının Finansmanının Önlenmesine Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda
HDP Mersin Milletvekili Fatma Kurtulan da teklif metninin içeriğinin, özgürlükleri imhayı kapsadığını öne sürdü.
Fatma Kurtulan - 25.12.2020
TBMM Hükümlü ve Tutuklu Haklarını İnceleme Alt Komisyonu 'detaylı arama' gündemi ile toplandı
"İnsan haklarını önceleyen güncellemelere ihtiyacımız var" HDP Mersin Milletvekili Fatma Kurtulan da komisyona, şu veya bu konu hakkında çok sayıda şikayetin ulaştığını söyledi.
Fatma Kurtulan - 25.11.2020
Son dakika haber: Mahkeme başkanından eski HDP yöneticisine: "Hiç şehit asker cenazesine gittin mi?"
Gaziantep'te terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik soruşturmada, aralarında HDP ve DBP'li yöneticilerin de yer aldığı 25'i tutuklu 61 sanık ilk kez hakim karşısına çıktı. 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülmeye başlanan duruşmaya, tutuklu ve tutuksuz sanıklar ile avukatları, sanık yakınları ve HDP milletvekilleri Mahmut Toğrul, Ömer Öcalan ve Fatma Kurtulan katıldı.
Fatma Kurtulan - 23.11.2020
Son Dakika | Gaziantep'te terör örgütü PKK/KCK davası başladı
2. Ağır Ceza Mahkemesinde, sabah görülmeye başlanan duruşmaya, tutuklu ve tutuksuz sanıklar ile avukatları, sanık yakınları ve HDP milletvekilleri Mahmut Toğrul, Ömer Öcalan, Mehmet Ruştu Tiryaki ve Fatma Kurtulan katıldı.
Fatma Kurtulan - 04.03.2020
HDP Meclis grubunda yeni görev dağılımı
Açıklamada ayrıca, Mersin Milletvekili Fatma Kurtulan'ın yerine de Siirt Milletvekili Meral Danış Beştaş'ın grup başkanvekili olarak görevlendirildiği açıklandı.
Fatma Kurtulan - 20.02.2020
Mecliste Grup Başkanvekilleri Hanau'daki aşırı sağcı terör saldırısını kınadı
HDP Grup Başkanvekili Fatma Kurtulan, saldırıyı nefretle kınadığını ifade ederek, "Irkçılık her yerde kötüdür.
Fatma Kurtulan - 12.02.2020
TBMM Genel Kurulu
HDP Grup Başkanvekili Fatma Kurtulan da "İYİ Parti'nin dediği gerekçelerden hiçbir belediye başkanımız yargılanmıyor, görevleri süresi boyunca böyle bir davaları söz konusu olmamıştır.
Fatma Kurtulan - 10.02.2020
HDP'li Kurtulan: "Çığ felaketinin ikincisinin kesinlikle araştırılması gerekiyor"
HDP Grup Başkanvekili Fatma Kurtulan, Van'daki ikinci çığ düşmesinin araştırılması gerektiğini belirterek, "O coğrafyayı bilen herkes oranın bir çığ bölgesi olduğunu bilir. Kalabalık insan topluluğuyla, iş makineleriyle oraya gitmek bu felaketin bu kadar acı sonuçlar yaratmasına neden oldu.
Fatma Kurtulan - 03.02.2020
HDP'li Kurtulan: "Yapılması gereken Türkiye'nin tekrar Suriye politikasını gözden geçirmesi"
HDP Grup Başkanvekili Fatma Kurtulan, "Yapılması gereken Türkiye'nin tekrar Suriye politikasını gözden geçirmesi, oradan tekrar evine dönmesi, barış ve diyalog yoluyla sorunların çözümüne katkı sunması, komşuluk ilişkilerini güçlendirmesi, herkesi düşman gören ilişkilerini gözden geçirmesi...
Fatma Kurtulan - 20.12.2019
2020 Merkezi Yönetim Bütçe görüşmeleri (1)
HDP Grup Başkanvekili Fatma Kurtulan, Kürt sorununun eninde sonunda kendi muhatabını bulacağını belirterek, "1993 ile 2003 yılları arasında tam 9 kez, dönemin iktidar temsilcileri, PKK liderleriyle temasa geçip çözüm yolları aramış, ateşkes ilan edilmesi koşulları aranmıştır.
Fatma Kurtulan - 20.12.2019
2020 Yılı Bütçesi görüşmelerinde son gün
HDP Grup Başkanvekili Fatma Kurtulan, "Anayasanın, hukukun askıya alındığı böylesi bir süreçte yerel yönetimlere adeta siyasi darbe yaparcasına bir bir el konulmaktadır.
Fatma Kurtulan - 18.12.2019
2020 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulunda
HDP Grup Başkanvekili Fatma Kurtulan'ın, "Barış Pınarı denilen operasyona HDP olarak 'işgal' diyoruz.
Fatma Kurtulan - 16.12.2019
TBMM Genel Kurulu'nda tartışma
Bunun üzerine söz alan HDP Grup Başkanvekili Fatma Kurtulan, "Hiçbir şey bırakmadınız.
Fatma Kurtulan - 16.12.2019
2020 yılı bütçesi TBMM Genel Kurulunda
HDP Grup Başkanvekili Fatma Kurtulan, "HDP'nin varlık nedeninin, Türkiye'de olmayan Türk-Kürt kardeşliğinin tesis edilmesi olduğunu" söyledi.
Fatma Kurtulan - 14.12.2019
2020 yılı bütçesi TBMM Genel Kurulunda
HDP Grup Başkanvekili Fatma Kurtulan, "Siz, şiddetle, baskıyla, özellikle şu an mevcut Bakanınız koltuğunu baskıyla, Kürt'e kiniyle, öfkesiyle sağlama almak istiyor.
Fatma Kurtulan - 11.12.2019
2020 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulunda
HDP Grup Başkanvekili Fatma Kurtulan'ın, iktidara "Kürt halkına karşı günahkarsınız, suçlusunuz." demesine AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, "Kürtler üzerinden bu ülkeyi bölmekle uğraşıyorsunuz." karşılığını verdi.
Fatma Kurtulan - 11.12.2019
2020 Bütçe görüşmeleri sırasında tartışma yaşandı
Gelen tepkilerin ardından konuşan HDP Grup Başkanvekili Fatma Kurtulan ise "Afrin'de şu an kadınlar satılıyor ve Kürt kadınları tecavüze uğruyor.
Fatma Kurtulan - 10.12.2019
2020 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulunda
Aleviliğin helalleşmeyi gerektirdiğini belirten Bülbül, şunları kaydetti: "Mutlaka geçmişten bugüne yanlışlıklar, eksiklikler varsa bunları dile getiriniz, bunları söyleyiniz, bunların giderilmesi için talepkar olunuz; bunlara kimsenin itirazı yoktur. Ama İzmir'de bir provokasyon olduğu açık olan bir hadisede bütün Türkiye'nin en şiddetli, en güçlü şekilde protesto ettiği bir meseleyi sanki sistematik bir saldırıymış gibi gösterip devletimize, milletimize veya toplumumuzun bir kesimine karşı kin kusmak doğru bir yaklaşım değildir. Bu anlayışla hareket edildiği takdirde bir kıvılcımın yol açacağı yangının önünü almamız mümkün olamaz." HDP Grup Başkanvekili Fatma Kurtulan, İzmir'de bir Alevi vatandaşın evinin kapısına konulan çarpı işaretinin basite alınmaması ve bunun "Sıradan insanlar yapmıştır, bu bir provokasyondur.
Fatma Kurtulan - 02.12.2019
HDP Grup Başkanvekili Fatma Kurtulan Açıklaması
HDP Grup Başkanvekili Fatma Kurtulan, ülkenin ekonomik olarak içinde bulunduğu durumun iyi analiz edilerek asgari ücretin belirlenmesi gerektiğini ifade ederek, "Emekçilerin temsilcilerinin vereceği zam oranının dikkate alınmasını istiyoruz.
Fatma Kurtulan - 28.11.2019
TBMM Genel Kurulu
HDP Grup Başkanvekili Fatma Kurtulan, Tahir Elçi'nin öldürülmesinin üzerinden dört yıl geçtiğini, cinayetin faillerinin hala yargı önüne çıkarılamadığını belirtti.
Fatma Kurtulan - 27.11.2019
TBMM Genel Kurulu toplandı
HDP Grup Başkanvekili Fatma Kurtulan da bütün annelerin gözyaşını durdurmak için herkese çağrı yaptıklarını ifade ederek, "Gelin kalıcı çözümler bulalım.
Fatma Kurtulan - 20.11.2019
TBMM Genel Kurulu
AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, HDP Grup Başkanvekili Fatma Kurtulan'ın eşbaşkanlık sisteminin kayyum atamalarına gerekçe gösterildiği iddiası üzerine, "Kayyum atamaları, kimi HDP'lilerin çocukları Maldivler'de, Batı ülkelerinde okurken, bölgede korku ve endişe içinde yaşamını...
Fatma Kurtulan - 13.11.2019
TBMM Genel Kurulu
HDP Grup Başkanvekili Fatma Kurtulan, parti gençlik meclislerine üye 36 kişinin gözaltında işkenceye maruz kaldığını iddia etti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Fatma Kurtulan Haberleri | Fatma Kurtulan Kimdir - Haberler - Fatma Kurtulan haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Fatma Kurtulan kimdir, hayatı ve biyografisi. HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, Maltepe Cemevi Derneği'ni ziyaret etti.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 13.4.2021 05:05:30. #1.15#
title