Faruk Malhan Haberleri

Faruk Malhan haber, Faruk Malhan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Faruk Malhan - 09.12.2017
Midyat'ta "Midyat Biriz" Çalıştayı Düzenlendi
Tasarım Vakfı Başkanı Faruk Malhan, AA Muhabirine yaptığı açıklamada, bunun 4-5 önce çalıştıkları bir proje olduğunu aktararak, 8 ay önce GAP İdaresi Başkanlığı ve Midyat Kaymakamlığının yetkisi ile araştırmaya girdiklerini bildirdi.
Faruk Malhan - 02.06.2016
Ödüllü Tasarımlarla Desteklenmiş
Koleksiyon'dan Tasarım Ödüllü Dokunuşlar Hilton Garden Inn / Trabzon'da giriş ve karşılama alanlarında ünlü İtalyan tasarım ofisi Studio Kairos tarafından Koleksiyon için tasarlanmış ve uluslararası Red-Dot tasarım ödülüne sahip Halia berjere yer veriliyor. Peri kanatlarından esinlenilerek tasarlanmış bu berjerin yüksek ve alçak sırtlı tipleri farklı alanlarda tercih ediliyor. Bu ürünle birlikte Faruk Malhan tasarımı Babil Serdiyar kanepe, Ova ve Guamba sehpalar kullanılıyor.
Faruk Malhan - 04.03.2016
Karya Akademi Tasarım Vakfı Bodrum Merkezi Açıldı
Güney Ege Kalkınma Ajansının (GEKA) destekleriyle kurulan tasarım, sanat, zanaatkar, mimarlık merkezi, Muğla Valisi Amir Çiçek'in de katılımıyla açıldı.Yalıkavak Mahallesi'nde hizmete giren Karya Akademi Tasarım Vafkı'nın açılışında konuşan Muğla Valisi Çiçek, keçe, kilim, takı, cam, seramik, mimarlık çalışmalarının yer aldığı merkezin, Türkiye çapınca örnek bir yer olduğunu söyledi. Bodrum'un sadece doğal güzellikleriyle değil, atölyelerde yapılan tasarımların ürün haline getirilerek ekonomiye katkı sağladığı bir yer olduğuna dikkati çeken Çiçek, atölye çalışmalarını incelediğini ve çok beğendiğini ifade etti.Çiçek, "Benim ikinci gelişim ve burası çok önemli bir yer. Biz millet olarak güçlüyüz ve zekiyiz. Sanatçılarımız, gençlerimiz düşüncelerini ürün haline getirdiği taktirde, başka ülkelerdeki o çok güzel dediğimiz ürünleri alma değil bizim ürünlerimizi onlara satarız. Böylece bu güzel tasarımlarımızı ihraç ederiz" dedi.Vakıfta gençlere istihdam alanı da sağlandığına dikkati çeken Çiçek, şöyle konuştu: "Atölyede çalışan bir sanatçımız bir keçenin ne hale geldiğini bize gösterdi. Ben kendi kendime dedim ki 'Buradan çok güzel ürünler elde edilir ve buradan elde edilen ürünlerimizi artık bir başka yerlerde aramayız ve başkaları bizde arar'. Çok memnun oldum. Bölgeye yerel yönetimler ile GEKA yetkilileri de katkıda bulundu. Ortak bir akılla bu yer hayata geçti. Bodrum'dan atılan bu adım Türkiye'mizin diğer yerlerine de yayılmasını isteriz. Çünkü bizim insanlarımız geçmişten beri elde ettiği ürünü kullanmaya ve üretmeye ihtiyacı var." Türkiye'ye örnek Tasarım Vakfı'nın kurucusu Faruk Malhan da Bodrum'un verimli toprağının kendilerine ilham kaynağı olduğuna değindi.
Faruk Malhan - 04.02.2016
İyi Çalışanlar Ülkesi Workinton'da Özel Koleksiyon Tasarımları
Özel Koleksiyon Tasarımları Koleksiyon'un özel tasarımları, Workinton'un yeni şubeleri olan Maçka / Nişantaşı, Astoria, Levent 199 ve AND Kozyatağı'nda yerini alıyor. Bunlar arasında hem bireysel hem de ekip çalışmasına imkan sunan, sosyalleşmeye olanak sağlayan ürünlerin bulunması dikkat çekiyor. Şube planlarının genelinde açık ofis alanları ve bireysel konsantrasyon sağlayacak alanlar kadar ortak kafe alanları da tercih ediliyor. Açık ofislerde Studio Kairos tasarımı Borges masa sistemleri, Faruk Malhan imzalı Lean ve Atos masa sistemleri kullanılırken, Workinton'a özel çözümler öneriliyor.
Faruk Malhan - 04.01.2016
Eser-i İstanbul Osmanlı Şıklığını Sofralarınıza Taşıyor
19. yüzyılda Beykoz'da üretilen ve batının porselen kalitesini yerel bir estetikle buluşturan Eser-i İstanbul damgalı ilk Osmanlı porselenleri, bugün saray müzelerinde saklanıyor. Modern "Eser-i İstanbul" yorumu ise Faruk Malhan imzasıyla yeniden sofralarınıza geliyor.
Faruk Malhan - 04.12.2015
Midyat Myo, Takı Tasarımında Mardin'i Tanıttı
Demir, yaptığı açıklamada, ulusal medya temsilcilerinin, tasarımcıların, sanatçıların ve işadamlarının katıldığı programda Artuklu Üniversitesi'ni en iyi şekilde temsil ettiklerini söyledi.  Demir, şöyle konuştu: "Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Büyükekşi ve Tasarı Vakfı Başkanı Mimar Faruk Malhan, standımızı ziyaret ettiler.
Faruk Malhan - 04.12.2015
Faruk Malhan'ın Karya Akademisi Tasarım Atölyeleri Sergisi Açıldı
Kayra Akademi Tasarım Atölyeleri Sergisi geçtiğimiz hafta güzel bir davetle açıldı. Sergide, tasarım atölyelerine katılan 54 tasarımcının toplam 168 eseri yer alıyor.
Faruk Malhan - 02.12.2015
Karya Akademi Yeni Tasarım ve İstihdam Alanlarının Yollarını Açıyor
Tasarım Vakfı 2013 yılında mimar Faruk Malhan tarafından kurulan uluslararası bir organizasyondur.
Faruk Malhan - 02.12.2015
Karya Akademi" Tasarımı Kırsal Kesime Taşıyor
Tasarım Vakfı kurucusu Faruk Malhan, kırsal bölgelerdeki zanaatları canlandırmak ve istihdam sağlamak amacıyla Karya Akademi'yi kurduklarını ifade ederek, "Karya Akademi'deki çalışmalarımızın en kritik noktası tasarımın 'beyaz' olmaktan çıkmasıdır.
Faruk Malhan - 26.11.2015
Koleksiyon'un Yeni Merkezi Ankara'da Açıldı
Şirketten yapılan yazılı açıklamaya göre, yakın zamanda Amerika, Almanya, İngiltere, Azerbaycan yatırımlarının ardından "Yılın Global Markası" ödülüne layık görülen Koleksiyon, yurt içindeki yatırımlarını devam ettiriyor. Markanın Ankara'daki merkezi, kurucu Mimar Faruk Malhan, Yönetim Kurulu Başkanı Doruk Malhan, Genel Müdür Hasan Tici'nin ev sahipliğinde, mimarlık, tasarım, kamu ve iş dünyasından çok sayıda konuğun katıldığı özel bir davetle açıldı.
Faruk Malhan - 16.11.2015
Doğanın Enerjisini Merkezine Alan Bir Çalışma Ortamı
Çalışma alanlarında bölgeleri tanımlayan ve ayıran yüksek sırtlı mobilyalar, kahve molalarının ve ufak toplantıların daha keyifli geçmesi amacıyla özellikle tercih edilmiş. Bu hedefe yönelik olarak Jan Wertel ve Gernot Oberfell'in Koleksiyon için birlikte tasarladığı Dilim oturma grubu, Faruk Malhan tasarımı Sihirlikare II ve Montis Tor sehpalar kullanılmış.
Faruk Malhan - 21.10.2015
Kültürel İfadelerin Çeşitliliğinin 10. Yılı"
Kültür ve Turizm Bakanlığı Bakan Müşaviri Abdurrahman Çelik, SE-YAP Yönetim Kurulu Başkanı Zeynep Özbatur Atakan, MÜ-YAP Genel Koordinatörü Bülent Forta, YEKON Yönetim Kurulu Başkanı Fırat Kasapoğlu, Tasarım Vakfı Başkanı Faruk Malhan ve YAYBİR Temsilcisi Tuğrul Paşaoğlu'nun yer aldığı ikinci oturumda da "Sözleşme Kapsamında Kültür Endüstrileri", "Dijitalleşme" ve "Dijital Haklar" konuşuldu.
Faruk Malhan - 14.12.2014
Mobilya Ar-Ge Proje Pazarı
Açıklamada, TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi ve İhracat Genel Müdürü İbrahim Şenel'in de etkinliğin açılış konuşmasını yapacağı, ayrıca Koleksiyon Mobilya Kurucusu Faruk Malhan, Koç Holding A.
Faruk Malhan - 01.12.2014
Tasarımın Geleceği İstanbul'da Konuşulacak!
Autodesk Başkan Vekili Pete Baxter teknolojilerin kesişimi, müşteri taleplerinin ve küresel ekonominin değişimi konularını değerlendirecek; bunların tasarlama, inşa etme ve yaratma şekillerimize nasıl etki ettiğini anlatacak. Teknoloji gurusu Lynn Allen, her yıl dünya çapında 30 binin üzerinde kullanıcıya konuşan ve sonuncusunun adı AutoCAD Professional Tips and Techniques olmak üzere üç AutoCAD kitabı yayınlayan bir uzman olarak, AUx İstanbul konuşmasında tasarım dünyasında yükselmekte olan trendlerden bahsedecek. Gerçek zamanlı işbirliği, tasarım hatalarının en aza indirilmesi ve geliştirilmiş sürdürülebilirlik gibi konuların önemine değinecek olan Allen aynı zamanda bulut teknolojileri hakkında yanlış bilinenler ve tasarım deneyimini iyileştirmek için önerilen en yeni Autodesk bulut teknolojilerinden bahsedecek. Gerçeklik yakalama (Reality capture), 3B yazıcı ve simülasyon da konuşma konularına eklenince, etkinlikten sonra ofislerine dönen katılımcılar harika fikirlerle, daha fazla iş kazanıyor olacak. Eğitim ve uygulama alanlarında kazandığı deneyimleriyle, Türkiye'de tasarımın; kültürel, toplumsal, estetik, kullanım yönlerini bir araya getirerek tasarım alanında iş üreten, düşünce üreten ilk kişilerden biri olan Koleksiyon Mobilya Baş Tasarımcısı Faruk Malhan ise tüm bu konuları Türkiye özelinde değerlendirerek katılımcılara kıyaslama yapma imkanı tanıyacak.
Faruk Malhan - 20.09.2014
Maliye Bakanı Şimşek, Büyükelçilerle Bir Araya Geldi
Yemeğe, Batman Valisi Azmi Çelik, eski Cumhurbaşkanı Genel Sekreteri ve Vali Kemal Nehrozoğlu, Midyat Kaymakam Oğuzhan Bingöl, Türkiye Müteahhitler Birliği Başkanı Mithat Yenigün ve Tasarım Vakfı Başkanı Faruk Malhan katıldı.
12
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Faruk Malhan Haberleri | Faruk Malhan Kimdir - Haberler - Faruk Malhan haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Faruk Malhan kimdir, hayatı ve biyografisi. Midyat'ta Düzenlenen 1. Uluslararası Kültür ve Sanat Festivalinde, 4 Farklı Dilde Konser
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 20.6.2021 02:07:12. #1.14#

title