Erol Saraçoğulları Haberleri

Erol Saraçoğulları haber, Erol Saraçoğulları son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Erol Saraçoğulları - 06.11.2019
Atama kararları Resmi Gazete'de
Tarım ve Orman Bakanlığınca Aksaray İl Tarım ve Orman Müdürü Bestami Zabun, Batman İl Tarım ve Orman Müdürü Nurettin Kıyas, Konya İl Tarım ve Orman Müdürü Seyfettin Baydar ile Sinop İl Tarım ve Orman Müdürü Erol Saraçoğulları görevlerinden alınırken, Tokat İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne Orhan Şahin, Afyonkarahisar İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne İbrahim Acar, Kayseri İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne Mustafa Şahin, Kocaeli İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne ise Kerim Mete geldi.
Erol Saraçoğulları - 19.10.2019
Sinop'ta keten üretiminin arttırılması hedefleniyor
Sinop İl Tarım ve Orman Müdürü Erol Saraçoğulları, kentte keten üretiminin arttırılmasını hedeflediklerini söyledi.
Erol Saraçoğulları - 11.10.2019
"Sinop Keten Çalıştayı" sona erdi
Saraçoğlu, ketenden pek çok ülkenin önemli gelir elde ettiğine işaret ederek, şöyle konuştu: "Dünyada bugün Fransa, Belçika, Hollanda'nın bir yılda ketenden kazandıkları miktar 68 milyar avro. Ketenin en büyük özelliği, biliyorsunuz balıktaki omega 3'ten 7 bin kat daha fazla omega 3 içeriyor olması, ayrıca ketenin lifli yapısı, çok daha kolay işlenebilir olması ve Türkiye'de bunu işleyebilecek birkaç firmanın olduğunu da söyleyebiliriz. Bunun dışında ketenin fiziksel lifi, fiziksel dokusu içerisinde anizotropik özelliğe sahip olması nedeniyle dünyadaki yegane bitkidir diyebiliriz." "Anadolu toprakları bize Allah'ın bir lütfudur" Avrupa Birliğinin ürettiği milyar avroluk ketenin yüzde 90'ını Çin'in satın aldığını dile getiren Prof. Dr. Saraçoğlu, şöyle devam etti: "Sinop öyle bir bölge ki keten için biçilmiş kaftan. Ben ülkemize ketenin çok faydalı olacağına inanıyorum. Keten üretimi ekonomimize de müthiş bir katkıda bulunacaktır. Görüyorsunuz Avrupalılar bu işten çok büyük para kazanıyor, biz neden kazanmayalım? Anadolu toprakları bize Allah'ın bir lütfudur. Onu işleyip çalıştırmakta bizim vazifemizdir. 70 yıldır Anadolu topraklarını tepe tepe kullandık. Şimdi yatırım zamanı. Yani bilinçli, akıllı yatırımlarla toprağımızı hem koruyacağız hem de geliştireceğiz. Ketenle ilgili yapılacak araştırmalarda özellikle uçak ve elektronik sanayisinde kullanılacak olması nedeniyle üniversitelerde araştırma birimleri bu konuya eğilebilirler. Destek isterlerse memnuniyetle bu desteği kendilerine verebiliriz." Sinop İl Tarım ve Orman Müdürü Erol Saraçoğulları da iki gün süren çalıştayda ketenin genel ve endüstriyel kullanımı, değeri, Türkiye'de keten yetiştiriciliğinin yeri, ülke ve bölge ekonomisine katkılarının ele alındığını söyledi.
Erol Saraçoğulları - 09.10.2019
Sinop'ta keten çalıştayı düzenlenecek
İl Tarım ve Orman Müdürü Erol Saraçoğulları, gazetecilere yaptığı açıklamada, Sinop'un keten yetiştiriciliği ve dokumacılığı alanında köklü bir geçmişe sahipken son yıllarda bu özelliğinin yok olma noktasına geldiğini ve düzenlenecek olan çalıştayla, keten tarımını yeniden canlandırmayı amaçladıklarını söyledi.
Erol Saraçoğulları - 20.06.2019
Erol Saraçoğulları: "Hayvancılık sektörünün koruyucu hekimliğe yönlendirilmesi stratejik öneme...
Sinop genelinde yürütülen Hayvan Hastalıkları ile Mücadele çalışmaları ile ilgili olarak Sinop İl Tarım ve Orman Müdürü Erol Saraçoğulları açıklamalarda bulundu.
Erol Saraçoğulları - 13.06.2019
Acara Tarım Bakanı Aroshidze Sinop'ta
Ziyarette, Bakan Aroshidze'ye Sinop Tarım ve Orman İl Müdürü Erol Saraçoğulları, Samsun ve Sinop Su Ürünleri Yetiştiricileri Birliği Başkanı Osman Parlak ile Kızılırmak Su Ürünleri Genel Müdürü İshak Gençbay eşlik etti.
Erol Saraçoğulları - 03.06.2015
Atama Kararları
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Sinop İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Erol Saraçoğulları ile Trabzon İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Sabri Topbaş, başka bir göreve atanmak görevlerinden alındı.
Erol Saraçoğulları - 10.05.2014
Atama Kararları Resmi Gazete'de
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Ordu İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Musa Sağlam, Trabzon İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Sabri Topbaş, Bilecik İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü İbrahim Alparslan Dankaz görevlerinden alındı. Sinop İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Erol Saraçoğulları, Uşak İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mustafa Güngör, Gaziantep İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü İbrahim Yılmaz, Çanakkale İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mustafa Akkuş da görevlerinden alınan bürokratlar arasında yer aldı.
Erol Saraçoğulları - 05.12.2013
Dikmen'de Gebe Düve Dağıtım Töreni
Sinop S.S. Dikmen ilçesi Tarımsal Kalkınma Kooperatifine 180 simental ırkı gebe düvenin dağıtım ve teslim töreni, Dikmen'de yapıldı.
Erol Saraçoğulları - 04.11.2013
Sinop'taki Balık Ölümleri
Sinop Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Erol Saraçoğulları, Dikmen ilçesinde 26 Ekim tarihinde Kanlıçay'da meydana gelen şüpheli balık ölümleri ilgili araştırmanın sürdüğünü söyledi.
Erol Saraçoğulları - 14.10.2013
Sinop'tan Trakya'ya Kurbanlık Sevki
Sinop İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Erol Saraçoğulları, Kurban Bayramı öncesi Trakya‘ya Sinop İlinden gönderilen kurbanlık sevklerinin başarılı geçtiğini söyledi.
Erol Saraçoğulları - 08.09.2013
Kredi Borcu Olan Çiftçiye, Kredi Erteleme Şansı
Sinop Gıda Tarım ve Hayvancılık il Müdürü Erol Saraçoğulları, yaptığı açıklamada, Bakanlar Kurulu'nun, çeşitli afetlerden zarar gören çiftçilerin Ziraat Bankası ile Tarım Kredi Kooperatiflerine olan tarımsal kredi borçlarını 1 yıl süreyle ertelediğini hatırlattı.
Erol Saraçoğulları - 27.08.2013
Yeni Av Sezonu Bilgilendirme Toplantısı Düzenlendi
Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü konferans salonunda gerçekleştirilen toplantıda 2012-2016 yılları arasında geçerli olmak üzere yayınlanan 3/1 numaralı su ürünleri avcılığı düzenleyen tebliğin bilgilendirmesi yapıldı.  İl Müdürü Erol Saraçoğulları, geçen yıl alınan kararların balıkçılığa önemli katkısı olduğunu belireterek, "Yeni av döneminde de  düzenli olarak denetlemelerimiz devam edecek, sizlerden yasaklara uymanızı istiyor ve  yeni av sezonunun ülkemize, ilimize ve siz balıkçılarımıza hayırlı olmasını ve bereketli bir av sezonu geçirmenizi diliyorum" dedi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Erol Saraçoğulları Haberleri | Erol Saraçoğulları Kimdir - Haberler - Erol Saraçoğulları haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Erol Saraçoğulları kimdir, hayatı ve biyografisi. Sinop Tarım İl Müdürü görevden alındı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 3.3.2021 18:27:13. #1.15#
title