Erol Dönmez Haberleri

Erol Dönmez haber, Erol Dönmez son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Erol Dönmez - 13.03.2020
Sivas'ta 30 bin bitkilik 'Herbaryum'
1981 yılında SCÜ Fen Edebiyat Fakültesi içerisinde kurulan 'Herbaryum'da, Türkiye'nin çeşitli bölgelerinden, araştırmacılar tarafından toplanmış 30 binin üzerinde bitki ve 47 yıl önce kurutulmaya bırakılan bitki örnekleri bulunuyor. Müzedeki bitki örnekleri mevsime bağlı kalmaksızın biyoloji, tıp, eczacılık, ziraat ve ormancılık gibi birçok alandaki araştırmalara hizmet ediyor. Bitkiler özenle toplandıktan sonra gazetelerde kurutulup güvenli bir şekilde saklanıyor. 13 yıldır herbaryum ile özel olarak ilgilenen 'Kurutulmuş Bitki Müzesi' hakkında bilgi veren SCÜ Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü Botanik Ana Bilim Dalı Dr. Öğretim Üyesi Erol Dönmez, 1991 yılında göreve başladığını ve o tarihten bu yana kurutulmuş bitki örneklerinin belli bir sistemle düzenlenerek saklandığı yer olan herbaryumun hem kurulmasında hem de geliştirilmesinde aktif rol aldığını söyledi.
Erol Dönmez - 14.06.2019
Gökçeada'nın köylerinde çöplerin toplanmadığı iddiası
Şirinköy Muhtarı Hamdi Özkartal ve Eşelek Köyü Muhtarı Erol Dönmez de çöp toplama konusunda herhangi bir sıkıntı bulunmadığını belirterek, Uzunoğlu'na teşekkür etti.
Erol Dönmez - 26.05.2019
"Kendi medeniyetimizi unuttuğumuzu da unuttuk"
Bilim Kültür ve Sanat Derneği Hüseyin Kutlu, Sadrettin Özçimi, Cumhur Tulay, Ahmet Şahin, Erol Dönmez, Hasan Hüseyin Doğru, Yasin Kurt, Payende Tellibeyoğlu, Cavide Palak tarafından 2009 yılında kurulan ve "Kayıp medeniyetimizin peşindeyiz" anlayışıyla faaliyetlerini yürüten BİKSAD, Hüsn-i hat, tezhip, kat'ı, Osmanlı Türkçesi, ney, ud, bendir, dini musiki ve sanat dersleriyle öne çıkıyor.
Erol Dönmez - 10.06.2018
Medya ve Sanat Camiası Biksad İftarında Buluştu
Bilim Kültür ve Sanat Derneği Hüseyin Kutlu, Sadrettin Özçimi, Cumhur Tulay, Ahmet Şahin, Erol Dönmez, Hasan Hüseyin Doğru, Yasin Kurt, Payende Tellibeyoğlu, Cavide Palak tarafından 2009 yılında kurulan ve "Kayıp medeniyetimizin peşindeyiz" anlayışıyla faaliyetlerini yürüten BİKSAD, Hüsn-i hat, tezhip, kat'ı, Osmanlı Türkçesi, ney, ud, bendir, dini musiki ve sanat dersleriyle öne çıkıyor.
Erol Dönmez - 11.01.2017
Öğretim Üyesinin 'Kaktüs' Merakı
SİVAS Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü Ana Bilim Dalı Başkanı Yrd. Doç. Dr. Erol Dönmez bölümünde kendine ait 600 kaktüs yetiştirdi.
Erol Dönmez - 19.12.2016
Dha Yurt Bülteni4
1983 Yılında CÜ Fen Edebiyat Fakültesi içerisinde kurulan 'Herbaryum'da, Türkiye'nin çeşitli bölgelerinden, değişik araştırmacılar tarafından toplanmış 25 binin üzerinde ve 20 yıl önce kurutulmaya bırakılan bitki örnekleri bulunuyor. Müzedeki bitki örnekleri mevsime bağlı kalmaksızın biyoloji, tıp, eczacılık, ziraat ve ormancılık gibi birçok alandaki araştırmalara hizmet ediyor. 'Kurutulmuş Bitki Müzesi' hakkında bilgi veren CÜ Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü Botanik Ana Bilim Dalı Başkanı Yrd.Doç.Dr. Erol Dönmez, 1991 yılında göreve başladığını ve o tarihten bu yana kurutulmuş bitki örneklerinin belli bir sistemle düzenlenerek saklandığı yer olan herbaryumun hem kurulmasında hem de geliştirilmesinde aktif rol aldığını söyledi.
Erol Dönmez - 21.09.2016
Bizim Medeniyetimiz Kendisinden Öncekini İnkar Etmez"
Bilim Kültür ve Sanat Derneği Hüseyin Kutlu, Sadrettin Özçimi, Cumhur Tulay, Ahmet Şahin, Erol Dönmez, Hasan Hüseyin Doğru, Yasin Kurt, Payende Tellibeyoğlu, Cavide Palak tarafından kurulan BİKSAD, "Kayıp medeniyetimizin peşindeyiz" felsefesiyle faaliyetlerini yürütüyor.
Erol Dönmez - 12.10.2015
Ah Mine'el Aşk' Tezhipleri Sanatseverlerle Buluşuyor
Aşkın, hüznün mevsimi sonbaharın yaşandığı bu günlere yakışır bir şekilde, hüzünlü bir hikayeyi anlatır 'Ah Mine'l-Aşk'... Aşktan ah çekmek anlamını taşıyan bu gizemli sözcükler, en güzel, en zarif ve en eski sanatlardan tezhip sanatı ile yeniden yorumlanıyor. Müzehhibe (Tezhip sanatını icra eden kadın sanatçı) Rabia Koraltan, 20 yıllık tecrübesini ve eserlerini 12 -18 Ekim arasında Dolmabahçe Müzesi Sanat Galerisi'nde sanatseverlerle buluşturuyor. Geçmişten günümüze her sanatçının farklı bir biçimde yorumladığı 'Ah Mine'l-Aşk' sanatçı Koraltan'ın gönlünde Tezhip sanatıyla yer alıyor. Sergiye adını veren 'Ah Mine'l-Aşk' isimli tablonun hat çalışması Hattat Fuat Başar'a ait. Küratörlüğünü Mehmet Lütfi Şen'in yaptığı sergide Koraltan'ın tezhiplerini Hamit Aytaç, Ali Toy, Savaş Çevik, Fuat Başar, Ahmet Zeki Yavaş, Erol Dönmez gibi hat üstadlarının eserleriyle hazırladığı görülüyor.
Erol Dönmez - 26.03.2014
Aşkı-ı Nebi Sergisi" 8 Nisan'da Açılacak
Ayasofya Müzesi'nde ise yaşayan hattatların Hz. Peygamber temalı eserlerinden oluşan bir seçki sanatseverlerle buluşacak. Sergiye eserleriyle katkı sağlayacak hattatlar arasında Fuad Başar, Hasan Çelebi, Hüseyin Kutlu, Hüseyin Öksüz, Abdurrahman Depeler, Adem Sakal, Ali Toy, Cevad Horan, Davud Bektaş, Erol Dönmez, Fatih Özkafa, Ferhat Kurlu, Mehmed Özçay, Mehmet Memiş, Muhammed Yaman, Mustafa Parildar, Osman Özçay, Ömer Faruk Özoğul, Savaş Çevik, Seyit Ahmed Depeler, Tahsin Kurt, Yılmaz Turan, Nuria Garcia Masip gibi isimler yer alıyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Erol Dönmez Haberleri | Erol Dönmez Kimdir - Haberler - Erol Dönmez haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Erol Dönmez kimdir, hayatı ve biyografisi. Sivas'ta 30 bin bitkilik 'Herbaryum'.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 5.8.2021 20:59:45. #1.15#

title