ERİNÇ YELDAN HABERLERİ

Erinç Yeldan Haberleri

Erinç Yeldan haber, Erinç Yeldan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Erinç Yeldan - 13.1.2020
Yeşil Ekonominin El Kitabı
Editörlüğünü Boğaziçi Üniversitesi Turizm İşletmeciliği Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Sevil Acar ve Bilkent Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Erinç Yeldan'ın yaptıkları; yazarları arasında Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü öğretim üyesi Prof.
Erinç Yeldan - 25.9.2019
UNCTAD 2019 Ticaret ve Kalkınma Raporu tanıtıldı
Raporun tanıtımının ardından, "Kalkınmakta Olan Ülkeler Perspektifinden Küresel Ekonomi" paneli başladı. Bilkent Üniversitesi İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Dekan Vekili ve Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkan Vekili Erinç Yeldan moderatörlüğünde gerçekleştirilen panelde, Kadir Has Üniversitesinden Prof.
Erinç Yeldan - 23.11.2017
Finlandiya Eğitim Sistemi" Paneli
Moderatörlüğünü Bilkent Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erinç Yeldan'ın yaptığı panel, Finlandiya'nın Ankara Büyükelçisi Paivi Kairamo ve Bilkent Üniversitesi Rektörü Prof.
Erinç Yeldan - 5.12.2016
İklim Değişikliği ile Mücadele ve Özel Sektör" Konferansı
TÜSİAD, REC Türkiye, Global Compact Türkiye ve İş Dünyası ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği (SKD) iş birliğinde düzenlenen "İklim Değişikliği ile Mücadele ve Özel Sektör" başlıklı konferansın açılışı TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Metin Akman, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı ve İklim Değişikliği Baş Müzakerecisi Mehmet Emin Birpınar, Bilkent Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erinç Yeldan'ın katılımıyla gerçekleştirildi.
Erinç Yeldan - 10.12.2015
"Kömür Bağımlılığı Artan Türkiye'de Enerji Dönüşümü Gerekli"
Önümüzdeki dönemde bu durum, küresel düzeydeki iklim mücadelesi ve Türkiye'nin taahhütlerini nasıl etkileyecek? Küresel ölçekte iklim değişikliği mücadelesi Paris zirvesiyle birlikte hızlı bir rotaya girdi. Türkiye, Ekim ayında sunduğu Niyet Edilen Ulusal Katkı beyanı (INDC) 2030 yılına kadar referans senaryonun artışından yüzde 21 azaltım öngörüyor. Fakat bu yeterli değil. Istanbul Politikalar Merkezi ve WWF-Turkiye için Prof. Erinç Yeldan ve Doç.
Erinç Yeldan - 6.1.2015
Dünya Bankası Türkiye Direktörü: Türkiye 80'lerdeki Yerine Geri Döndü
Martin Raiser, diğer yükselen piyasalarla karşılaştırıldığında Türkiye'nin rekabet noktasında da geride kaldığını belirtti. Türkiye'nin doğrudan yabancı yatırımlar içerisindeki payını gösteren grafiğe bakıldığında oldukça etkileyici olduğunu ifade eden Raiser, ‘’eğer siz bunu tüm yükselen piyasalara giren doğrudan yabancı yatırımı dikkate alarak incelerseniz ya da sadece BRİCS, Meksika ve Nijerya'yı dikkate alarak bu karşılaştırmayı yaparsanız, evet 2007'de Türkiye'de oran yüzde 16'ya yükselmiş. Özelleştirme programıyla alakalı. Ama hemen sonrasında 88'deki orana gerilemiş durumda. Türkiye'de çok az kişi bunu kabul ediyor. Ama nispi piyasa payı anlamında, doğrudan yabancı yatırımları çekme noktasında Türkiye 80'lerdeki yerine geri dönmüş durumda. Ki bu da çok etkileyici değil. Bunun sebeplerinden biri belki de reformların sureti ile alakalı sorunlar. Ve düzenlemeyle alakalı sorunlar.” diye konuştu. Türkiye'nin yüksek gelir grubuna geçmesinin önünde üç zorluk bulunduğunu aktaran Raiser, bunların ilk ikisini verimlilik artışı ve çalışan nüfusun ekonomiye katılımının artırılması konusu olarak söyledi. Üçüncü ve en önemli zorluğun Türkiye'nin kurumsal yapılarının yüksek gelir grubu için hazırlıklı hale getirilmesi konusu olduğunu ifade eden Martin Raiser, şunları kaydetti: “Hukukun üstünlüğü, bağımsız düzenleyici kurumların güçlendirilmesi, kamu mali yönetim reformlarının tamamlanması gibi alanlarda kurumsal reformların yapılması lazım ki Türkiye en iyilerle rekabet edebilsin. Bir çok AB üyesi devletle kıyaslandığında Türkiye'nin inovasyon kapasitesi geride, AB'nin kullandığı grafiklere göre. Ar-Ge alanında yatırımlar iki katına yükseldi ama mesela Polonya'ya baktığımızda Polonya'da özel sektör de devreye girmişken Türkiye'de harcamaların çoğu hala kamu harcaması niteliğinde.” ifadelerini kullandı. Dünya Bankası Direktörü'nün sunumundan sonra TEPAV Finans Enstitüsü Direktörü Fatih Özatay, Bilkent Üniversitesi İktisat Bölümü Öğretim Üyesi Erinç Yeldan ve Hürriyet Gazetesi Köşe Yazarı Erdal Sağlam'ın katılımıyla TEPAV KOBİ Çalışmaları Enstitüsü Direktörü Durmuş Yılmaz moderatörlüğünde gerçekleştirilen panele geçildi.
Erinç Yeldan - 23.9.2014
Sürdürülebilir İş Buluşması Yeşil İş: 2014"
Bilkent Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erinç Yeldan da Türkiye'nin iklim değişikliği, sera gazlarının salınımlarını azaltma konusunda kapsamlı bir stratejisi olmadığını belirterek, mevcut stratejinin çoğunlukla enerji fiyatlaması olmak üzere çeşitli dallar altında toplanan çevre vergilerine dayandığını söyledi.
Erinç Yeldan - 20.9.2013
"Memleketimden Ekonomi Manzaraları" Toplantısı
Yaşar Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erinç Yeldan, Türkiye ekonomisinin ithal sermayeye aşırı bağımlı olduğunu, istihdam dostu olmayan bu yapının finansman olanaklarının daraldığı noktalarda zik zaklar yarattığını belirterek, kontrolsüz sermaye girişinin kırılganlıklara neden olduğuna dikkat çekti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Erinç Yeldan Haberleri | Erinç Yeldan Kimdir - Haberler - Erinç Yeldan haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Erinç Yeldan kimdir, hayatı ve biyografisi. Eşitsiz Denklem... Erinç Yeldan: AB Türkiye'den yeni vergi talep edebilir.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 30.11.2020 06:07:38. #1.15#
title