Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, MHP'ye katıldı

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, MHP'ye katıldı

19.02.2020 17:50 | Son Güncelleme: 19.02.2020 20:03

31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri'nde Konya'nın Ereğli ilçesinde bağımsız belediye başkanı seçilen Hüseyin Oprukçu, MHP'ye katıldı. Bahçeli, Oprukçu'ya parti rozetini takarak, "Yuvanıza tekrar hoş geldiniz, hayırlı uğurlu olsun. Ereğli'ye hizmet edeceğinizden kuşkumuz yok" dedi.

31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri'nde Ereğli'de seçilen Bağımsız Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, Milliyetçi Hareket Partisi'ne (MHP) katıldı.

ROZETİNİ BAHÇELİ TAKTI

31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri'nde Konya'nın Ereğli ilçesinde bağımsız belediye başkanı seçilen Hüseyin Oprukçu, MHP Genel Merkezi'nde düzenlenen törenle MHP'ye katıldı. MHP Lideri Devlet Bahçeli, Oprukçu'ya parti rozetini takarak, "Yuvanıza tekrar hoş geldiniz, hayırlı uğurlu olsun. Milliyetçi, üretken belediyecilik anlayışıyla Ereğli'ye hizmet edeceğinizden kuşkumuz yok. Cenab-ı Allah mahcup etmesin" ifadelerini kullandı.

"ŞEHRİMİZİN ANAHTARI ARTIK EMİN ELLERDE"

Oprukçu, Ereğli'nin altın anahtarını Bahçeli'ye takdim ederek, "Türk milletinin ve Türk devletinin bekasının yegane teminatı olan MHP'nin çatısında yeniden bulunmaktan şeref duydum. Ülkemizi düştüğü her dar boğazda ayağa kaldırdınız, şehrimizin anahtarı artık emin ellerde" dedi.

SOSYAL MEDYA HESABINDAN DUYURDU

Oprukçu'nun MHP'ye katılmasının ardından MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz sosyal medya üzerinden, "Konya Ereğli bağımsız belediye başkanı Sayın Oprukçu Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli'nin tasvipleriyle partimize katılmışlardır. Rozeti Sayın Genel Başkanımız tarafından takılan başkanımıza hoşgeldiniz diyor, çalışmalarında başarılar diliyorum" mesajını paylaştı.

HÜSEYİN OPRUKÇU KİMDİR?

Hüseyin Oprukçu, 1958'de Ereğli'de doğdu. Üniversite eğitimine kadar ilçesinde okudu ve İvriz Öğretmen lisesinden mezun oldu.

Gazi Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünü bitirdikten sonra G.Ü. Sosyal Bilimler Enstitüsünde Kamu Yönetimi Alanında Yüksek Lisansını tamamladı. G.Ü. Sosyal Hizmetler Personeli olarak başlayan iş hayatı, Kamu İşverenleri Sendikasında Uzman olarak devam etti.

1987'de Etibank'ta Müfettiş Yardımcısı olarak başladığı görevinde, ilkeli çalışmaları ve şahsına duyulan güvenle, ETİ Holding A.Ş. Teftiş Kurulu Başkanlığına(2001) kadar yükseldi. İş hayatının yanı sıra, aktif kişiliğini, Mesleki Örgütlerde ve Sivil Toplum Kuruluşlarındaki hizmetleri, Yönetim Kurulu Üyelikleri ve Başkanlıklar ile her zaman sergiledi.

Türkiye Uzmanlar ve Denetim Elemanları Vakfı Denetim Kurulu Üyeliği, Ankara'da ki Ereğlililer Kültür ve Yardımlaşma Derneği Genel Başkanlığı görevini 10 yıla yakın yürüttü, Konya Sağlık Eğitim Kültür Vakfı Kurucular Kurulu Üyeliği, ETİ Maden İşletmeleri Çalışanları Vakfı Başkanlığı,Konya Kültür Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği, Konya Sağlık Eğitim Kültür Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı.

Başyazarı da olduğu "Yeşil Ereğli'nin Sesi" Dergisini çıkardı. 2009 Mahalli İdareler Seçimlerinde, mensubu olmaktan şeref duyduğu Milliyetçi Hareket Partisinden Ereğli Belediye Başkan Adaylığına layık görüldü ve belediye başkanlığına seçildi.

Hüseyin Oprukçu, evli ve iki kız babası.

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, MHP'ye katıldı
Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, MHP'ye katıldı
Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, MHP'ye katıldı
Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, MHP'ye katıldı

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Manşet Haberler

title