Erdoğan Kurt Haberleri

Erdoğan Kurt haber, Erdoğan Kurt son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Erdoğan Kurt - 14.07.2021
Darbe girişiminin başarısız olduğunu anlayınca yurt dışına kaçtılar
İlerleyen saatlerde Polat'ın emriyle 160 kursiyer subay, darbecilere destek vermeleri için eski Albay Erdoğan Kurt'un komutasında Genelkurmay Başkanlığına götürüldü.
Erdoğan Kurt - 30.09.2020
FETÖ kendinden olmayanları TSK'den attırmak için talimatname hazırlamış
Soruşturmanın dayanağını ise Ankara'daki Kara Harp Okulu darbe girişimi davasında çarptırıldığı ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası onanan eski albay Erdoğan Kurt'un el konulan ve incelenen bilgisayarında oluşturulmuş bir belge oluşturdu.
Erdoğan Kurt - 30.09.2020
FETÖ, TSK'DAN SUBAY VE SUBAY ADAYLARINI ATTIRMAK İÇİN TALİMATNAME HAZIRLAMIŞ
İZMİR Cumhuriyet Başsavcılığı, Maltepe Askeri Lisesi ve Menteş Askeri Kampı'nda, örgüt üyesi olmayan askeri öğrencilere baskı, mobbing, yıldırma, taciz, kötü muamele, iftira, şantaj, tehdit ve işkenceye varan uygulamalar yapan TSK'daki FETÖ'cü 8 üst rütbeli eski asker hakkında dava açtı.  DHA'nın ulaştığı iddianamede, terör örgütü FETÖ'nün kendilerinden olmayan subay ve subay adaylarını ordudan attırmak için talimatname bile hazırladığı ortaya çıktı Terör örgütü FETÖ'nün, örgüt üyesi olmayan subay ve subay adaylarının TSK'dan atılmaları ve ayrılmalarının nasıl sağlanacağının anlatıldığı örgütsel emir ve talimatlar da ele geçirildi. Ankara Kara Harp Okulu Anafartalar Tabur Komutanlığı'nda bir dönem görev yapan, 15 Temmuz darbe girişimine de bizzat katılan FETÖ'cü eski Albay Erdoğan Kurt'tan ele geçirilen belgede, akıl almaz ifadeler dikkat çekti.
Erdoğan Kurt - 07.02.2020
Darbe girişiminde Kara Harp Okulundan Genelkurmaya giden sanıkların cezaları onandı
Yerel mahkeme kararı Yerel mahkeme, olay tarihindeki rütbeleri itibarıyla albay Erdoğan Kurt ile yüzbaşılar Volkan Kençi, Salim Başaran ve Kenan Çakar'ı "anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırmıştı.
Erdoğan Kurt - 04.07.2019
GRAFİKLİ - FETÖ'NÜN FİRARİLERİ: Darbe emrini Gülen'den aldığını eşine itiraf eden albay
İlerleyen saatlerde Polat'ın emriyle silah ve mühimmat dağıtılan 160 kursiyer subay, darbecilere destek vermeleri için eski albay Erdoğan Kurt'un komutasında Genelkurmay Başkanlığı karargahına helikopterlerle taşındı.
Erdoğan Kurt - 07.04.2018
Darbe Girişimi Gecesi, 'Kurban Olayım O Taraftan Olma' Mesaj Gelen Teğmene Müebbet Hapis
Ankara 17. Ağır Ceza Mahkemesi'nce 156'sı kursiyer, 8'i rütbeli, 164 sanığın yargılandığı darbe girişimi gecesi Kara Harp Okulundaki eylemlerle ilgili görülen davada, Şubat ayında verilen kararda, 4 sanık ağırlaştırılmış müebbet, 60 sanık müebbet hapis cezasına çarptırıldı. 100 sanık ise beraat etti. Yaklaşık bir ay sonra deliller göstererek gerekçeli kararını açıklayan mahkeme, olay tarihindeki rütbeleri itibarıyla Albay Erdoğan Kurt ile Yüzbaşılar Volkan Kençi, Salim Başaran, Kenan Çakar'ı 'Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırdı.
Erdoğan Kurt - 07.02.2018
Mahkeme, Kursiyerleri Kandıran Darbecilere Acımadı
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Kara Harp Okulundaki eylemlere ilişkin 164 sanık hakkında açılan davada kararını açıklayan mahkeme heyeti, kursiyerleri "güvenli bölge" diyerek, Genelkurmay Başkanlığına götüren subaylar Erdoğan Kurt, Volkan...
Erdoğan Kurt - 07.02.2018
Kara Harp Okulu Darbe Davasında Karar Verildi
Duruşmaya verilen aradan sonra kararını açıklayan mahkeme, tutuklu sanıklar Erdoğan Kurt, Volkan Kenci, Salim Başaran ve Kenan Çakar'a "Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs" suçundan ayrı ayrı "ağırlaştırılmış müebbet" hapisle cezalandırılmalarına karar verdi.
Erdoğan Kurt - 15.01.2018
Kara Harp Okulu Darbe Girişimi Davası
Siirt'te görevli olmasına rağmen o gece karargahta bulunan sanık eski albay Erdoğan Kurt'un emriyle helikopterlere bindiklerini belirten Başaran, Genelkurmay Başkanlığı karargahına geldikleri sırada çatışma seslerinin geldiğini kaydetti.
Erdoğan Kurt - 15.01.2018
Kara Harp Okulu Darbe Girişimi Davası
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişimi sırasında Kara Harp Okulunda yaşanan eylemlere ilişkin, aralarında kursiyer ve rütbelilerin de bulunduğu 164 sanığın yargılanmasına devam ediliyor. Ankara 17. Ağır Ceza Mahkemesince, Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü'ndeki mahkeme salonunda görülen duruşmada sanıklar ve avukatları, cumhuriyet savcısının esasa ilişkin mütalaasına karşı savunma yapıyor. Darbe girişimi sırasında Siirt'te görevli olmasına rağmen Kara Harp Okuluna gelerek buradaki kursiyerlerle Genelkurmay Başkanlığına giden sanık eski albay Erdoğan Kurt, hakim karşısına çıktı.
Erdoğan Kurt - 14.11.2017
Kara Harp Okulu Darbe Davası
Öztürk, kışlada, başka bir birliğe tayini çıkan Erdoğan Kurt'u okulda gördüğünü ve "Burada ne arıyorsunuz?" diye sorduğunda, "Ne yani taburumu ziyaret edemez miyim?" karşılığını aldığını iddia etti.
Erdoğan Kurt - 01.11.2017
Darbeci Yarbaydan "Kim Olursa Olsun Vurun" Talimatı
Candan, şöyle devam etti: "Neler olduğunu anlamak için görüntü izleme merkezine geçtik. Bir taraftan Genelkurmay Başkanının güvenli bir yere götürüldüğü, diğer yandan da rehin alındığı söyleniyordu. Televizyondan darbe girişimi olduğu yönünde haberler vardı. Kışlaya girmek isteyen vatandaşlar Genelkurmay Başkanının nerede olduğunu soruyordu. Komutanımız silah ve teçhizat almamızı söyledi. Kameradan Abdurrahim Aksoy ve bir kişinin vatandaşlara ateş ettiğini gördüm. Şeref salonunun penceresinden de vatandaşlara ateş edildi. Kale bölgesinde bir vatandaş vurulmuş yerde yatıyordu." Sanık eski Yarbay Erdoğan Kurt'un yerde yatan bir vatandaşın kışladan dışarı atılması için kendilerine emir verdiğini belirten Candan, Genelkurmay emniyet subayı eski Yarbay Gökhan Eski'nin de sabah saatlerinde kendilerine, "Karargahı koruyacağız.
Erdoğan Kurt - 31.10.2017
Darbeciler Şehit Ettikleri Vatandaşın Fotoğrafını Çekmiş
Saat 02.39'da protokol yolu kuzey istikametinden güneydeki nöbetçi kulübesine ilerleyen Kurmay Albay Mustafa Çiçek ve Kurmay Yarbay Erdoğan Kurt'un silahlı oldukları görülüyor.
Erdoğan Kurt - 12.10.2017
Kara Harp Okulundaki Darbe Girişimi Davasında Sona Doğru
Mütalaada, sanıklardan Erdoğan Kurt'un, Siirt'te görev yaptığı, 6 aydır da İstanbul Harp Akademisinde kursiyer öğrenci olduğu, darbeden haberdar olup örgüt tarafından illegal şekilde görevlendirilmesi üzerine daha önce görev yaptığı Harp Okuluna gelerek darbe faaliyetlerine katıldığı anlatıldı.
Erdoğan Kurt - 24.07.2017
Erdoğan Kurt - 24.07.2017
Kara Harp Okulundaki Darbe Girişimi Davası
Sabah olduğunda birliğe gittiğini dile getiren Uysal, Genelkurmay Başkanlığına gönderilen kursiyer teğmenlerin ise okulda daha önceden görev yapmış olan Erdoğan Kurt komutasına olduğunu öğrendiğini bildirdi.
Erdoğan Kurt - 05.05.2017
Şehitlerin Cenazelerini Sürükleyerek Kışladan Çıkardılar
İddianamenin ekinde yer alan görüntülerde, saat 02.32'de bir grup vatandaşın Genelkurmay Başkanlığı Genel Sekreterlik katına çıktığı kameraya yansıyor. Görüntülere göre, eski Kurmay Albay Mustafa Çiçek, Kurmay Yarbay Erdoğan Kurt, tam teçhizatlı bir grup askerle Genel Sekreterlik katına geliyor.
Erdoğan Kurt - 05.04.2017
Bursa'da Toplu Açılış Töreni
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Terör örgütlerini kullanarak bize diz çöktüreceklerini sananları sıcak bir yaz bekliyor, haberleri olsun." dedi.
Erdoğan Kurt - 08.03.2017
Kara Harp Okulu Öğrencileri Hakkında Darbe Davası
Sanıkların 37'sinde ByLock bulundu İddianamede, Kara Kuvvetleri Komutanlığının, sanıklardan, albay rütbesiyle Siirt 3. Komando Tugay Komutanlığında kurmay başkanı olarak görevli olan Erdoğan Kurt'un, önceden Kara Harp Okulu Anafartalar Tabur Komutanlığı görevini icra ettiğini, 15 Temmuz'da askeri darbe teşebbüsüne destek vermek maksadıyla sivil aracıyla saat 01.
Erdoğan Kurt - 20.10.2015
Mhp: Erdoğan, Kurt ile Kuzuyu Ayırt Etmekten Aciz
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, muhalefetin saraya kuzu kuzu geleceğini söyleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, “Her gördüğünü koyun ya da kuzu sanmaktadır. Anlaşılan odur ki Erdoğan kurt ile kuzuyu ayırt etmekten acizdir.
Erdoğan Kurt - 25.06.2014
Geleceğin Kartallarından" Soma'ya Yardım Eli
UFUK KIRABALI - Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığına geleceğin pilotlarını yetiştiren ilk basamak eğitim kurumu niteliğindeki Işıklar Askeri Hava Lisesi, İzmir'de devam eden eğitim kampı çalışmalarında, Soma'da maden faciasından etkilenen çocuklara yardım eli uzattı.  Türk Silahlı Kuvvetlerine 170 yıldır subay adayları yetiştiren ve mezunları arasında pek çok genelkurmay başkanı, kuvvet ve ordu komutanları bulunan Işıklar Askeri Hava Lisesinin öğrencileri, 2014 Askeri Eğitim Kampı çalışmalarını yürüttükleri İzmir'de örnek bir dayanışma sergiledi.  Türkiye'yi yasa boğan Soma'daki maden faciasında yaşanan acıya ortak olduklarını göstermek amacıyla aralarında kampanya düzenleyen öğrenciler, "Kardeş Okul Projesi" kapsamında harçlıklarıyla komutanlarının da desteğini alarak, faciada yaşamını yitiren madencilerin çocuklarının eğitim öğrenim gördüğü okulların bazı ihtiyaçlarını giderme kararı aldı. Bu amaçla Soma'daki maden faciasından en fazla kayıp veren yerler arasındaki İzmir'in Kınık ilçesindeki, Köseler ve Kocaömer ilkokullarının ihtiyaçlarını tespit eden öğrenciler, topladıkları paralarla bilgisayar, yazıcı, ses sistemi, projeksiyon cihazı ve ana sınıfı için çeşitli oyuncaklar aldı.  -İlçe milli eğitime teslim ettiler  Üsteğmen Erdoğan Kurt liderliğinde Kınık ilçesini ziyaret eden öğrenciler, temin ettikleri malzemeleri, Kınık İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Rıza Kaçar'a teslim etti.
Erdoğan Kurt - 27.05.2014
AK Parti TBMM Grup Toplantısı
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Erdoğan: (2) "Dersim'de yüzlerce Alevi vatandaşımız katledildi, binlercesi tehcire zorlandı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Erdoğan Kurt Haberleri | Erdoğan Kurt Kimdir - Haberler - Erdoğan Kurt haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Erdoğan Kurt kimdir, hayatı ve biyografisi. Darbe girişiminin başarısız olduğunu anlayınca yurt dışına kaçtılar.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 19.9.2021 12:09:17. #1.16#

title