ENDER ETHEM ATAY HABERLERİ

Ender Ethem Atay haber, Ender Ethem Atay son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ender Ethem Atay

Ender Ethem Atay

Doğum Yeri Türkiye

Ender Ethem Atay Kimdir ?

MHP Ankara 2.Bölge 4. Sıra Milletvekili Adayı olmuştur. 1986 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olmuştur. 1986-1987 yılları arasında Ankara Barosu’nda avukatlık stajını tamamlamıştır. 1989 yılında Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde yüksek lisansını tamamlamıştır. 1996 yılında Aix-en-Provence France'de doktorasını tamamlamıştır.
Biyografinin devamı için tıklayın
Ender Ethem Atay - 27.10.2021
Gülümser ATAY hakkın rahmetine kavuşmuştur.
Gülümser ATAY hakkın rahmetine kavuşmuştur. İlimiz Karşıyaka Mahallesi sakinlerinden Merhum Ethem ve Merhume Memnune ATAY'ın kızı Arzu, Mustafa, Ender Ethem ATAY, Serap ŞAHİN ve Serpil PAKER'in halaları Gülümser ATAY hakkın rahmetine kavuşmuştur.
Ender Ethem Atay - 24.03.2016
Usulsüz Dinleme" Davası
İddianame İddianamede, eski MHP Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Taytak, eski CHP İstanbul İl Başkanı Bahri Şahin, Albay Ömer Gümüş, suç tarihinde TÜBİTAK Ulusal Elektronik ve Kriptoloji Araştırma Enstitüsü (UEKAE) ve Bilişim ve Bilgi Güvenliği İleri Teknolojiler Araştırma Merkezi (BİLGEM) Başkanı Mehmet Önder Yetiş, Prof. Dr. Ender Ethem Atay ve polis memuru Mustafa Boztepe ile askeri projelerde yer alan Ahmet Serdar Adalı "mağdur" olarak gösteriliyor.
Ender Ethem Atay - 21.01.2016
Usulsüz Dinleme Davası
"Dinleme taleplerinin içeriğini sorgulama, inceleme yetkimiz yoktur" Tanık olarak dinlenen eski Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanlığı Teknik Operasyon Şube Müdür Yardımcısı Ahmet Ümit Seçgin, bulunduğu cezaevinden sesli ve görüntülü sistemle alınan beyanında, o dönemde Teknik Operasyon Şubesinde müdür yardımcılığı yaptığını, Ender Ethem Atay'ın dinlenmesiyle ilgisinin olmadığını savundu.
Ender Ethem Atay - 04.11.2015
Usulsüz Dinleme" Davası
Müştekilerden Mehmet Taytak, beyanında telefonunun dinlendiği tarihte MHP Genel Sekreter Yardımcısı olduğunu, dinlendiğini savcılığa çağrıldığı zaman öğrendiğini, şikayetçi olmadığını belirterek, şöyle devam etti: "Dinleme gerekçesinde belirtilen Türk İntikam Birliği diye bir örgüt yoktur. Böyle bir örgütü soruşturma sırasında öğrendim. Türk-Kürt çatışması çıkarmak amacıyla dinlendiğimi öğrendim ancak böyle bir eylemim olmamıştır. O dönem itibarıyla dinlenmek isteyen insanlar bir şekilde gerekçe bulunarak dinlenmiş. Olayla ilgim yok. Dinlendiğim süre içinde özel bilgilerimin bir yere nakledilip nakledilemediğini bilmiyorum. Şikayetçi değilim. Özel bir zarar görmedim."   "Hukuksal anlamda bilgiler verdim" Müştekilerden Ender Ethem Atay da bir üniversitenin hukuk fakültesinde öğretim görevlisi olduğunu, telefonlarının dinlendiği dönemde birtakım tanıdıklarının hukuki konularda sorular sorduğunu, yardımcı olmaya çalıştığını anlattı.
Ender Ethem Atay - 28.09.2015
Genel Seçime Doğru
Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) 1 Kasım Pazar günü yapılacak 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'ne ilişkin kesin aday listeleri Resmi Gazete'de yayımlandı.
Ender Ethem Atay - 18.09.2015
MHP'nin Milletvekili Aday Listeleri Açıklandı (1)
MHP'de 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için aday listeleri açıklandı.
Ender Ethem Atay - 18.09.2015
MHP'nin 1 Kasım 2015 Milletvekili Aday Listesi
Milliyetçi Hareket Partisi'nin 1 Kasım 2015 milletvekili genel seçimleri aday listesi belli oldu.
Ender Ethem Atay - 15.05.2015
Türkiye'de ve Dünyada Hükümet Sistemi Modelleri, Bir Hükümet Sistemi Olarak Başkanlık Çalıştayı
Prof. Dr. Ender Ethem Atay ise, sunumunda siyasi sitemlerin demokrasiyle ilişkisi açısından temsil ve kuvvetler ayrılığı ilkeleri üzerinde inşa edilmesi gerektiğini ifade etti.
Ender Ethem Atay - 18.03.2015
Usulsüz Dinleme" Davası
Verilen aradan sonra kararı açıklayan mahkeme, şikayetçiler eski MHP Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Taytak, Ender Ethem Atay, Mustafa Boztepe, Erkan Haberal, Bülent Aydın, Ayşe Buğu Beyazıt, Recep Cengiz, Süleyman Gökhan Tanyer'in zorla getirilmesine karar verdi.
Ender Ethem Atay - 18.03.2015
Usulsüz Dinleme" Davası
Duruşmada, sanık savunmaları alınacak.  İddianamede, eski MHP Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Taytak, eski CHP İstanbul İl Başkanı Bahri Şahin, Albay Ömer Gümüş, suç tarihinde TÜBİTAK Ulusal Elektronik ve Kriptoloji Araştırma Enstitüsü (UEKAE) ve Bilişim ve Bilgi Güvenliği İleri Teknolojiler Araştırma Merkezi (BİLGEM) Başkanı Mehmet Önder Yetiş, Prof. Dr. Ender Ethem Atay ve polis memuru Mustafa Boztepe ile askeri projelerde yer alan Ahmet Serdar Adalı "mağdur" olarak gösteriliyor.
Ender Ethem Atay - 17.03.2015
Usulsüz Dinleme" Davası Başladı
İddianamede, eski MHP Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Taytak, eski CHP İstanbul İl Başkanı Bahri Şahin, Albay Ömer Gümüş, suç tarihinde TÜBİTAK Ulusal Elektronik ve Kriptoloji Araştırma Enstitüsü (UEKAE) ve Bilişim ve Bilgi Güvenliği İleri Teknolojiler Araştırma Merkezi (BİLGEM) Başkanı Mehmet Önder Yetiş, Prof. Dr. Ender Ethem Atay ve polis memuru Mustafa Boztepe ile askeri projelerde yer alan Ahmet Serdar Adalı "mağdur" olarak gösteriliyor CHP Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal'ın oğlu Erkan Bülent Haberal, Gazeteci Ahmet Şık'ın eşi Yonca Verdioğlu Şık, askeri projelerde görev alan Güner Alpaydın, Dursun İlhan Tüfekçi, Ayşe Buğu Bayazıt, Cemil Berin Erol ve Süleyman Gökhun Tanyer, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun danışmanları Ali Kılıç ve Recep Cengiz ile Hanefi Avcı'nın avukatı Refik Ali Uçarcı "müşteki" olarak iddianamede yer alıyor.
Ender Ethem Atay - 12.12.2014
Usulsüz Dinleme" İddianamesi Kabul Edildi
İddianamede, eski MHP Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Taytak, eski CHP İstanbul İl Başkanı Bahri Şahin, Albay Ömer Gümüş, suç tarihinde TÜBİTAK Ulusal Elektronik ve Kriptoloji Araştırma Enstitüsü (UEKAE) ve Bilişim ve Bilgi Güvenliği İleri Teknolojiler Araştırma Merkezi (BİLGEM) Başkanı Mehmet Önder Yetiş, Prof. Dr. Ender Ethem Atay ve polis memuru Mustafa Boztepe ile askeri projelerde yer alan Ahmet Serdar Adalı "mağdur" olarak gösterildi.
Ender Ethem Atay - 12.12.2014
Usulsüz Dinleme" İddianamesi Kabul Edildi
İddianamede, Gazi Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ender Ethem Atay'ın "suç örgütü liderliği yaptığı, örgütün kamu ihalelerine fesat karıştırdığı" suçlamalarıyla, usulsüz şekilde 2 Haziran 2011'den itibaren 2 kez 3'er aylık sürelerle hukuka aykırı şekilde dinlendiği bildirilen iddianamede, dinlenen diğer bir kişinin de emekli Emniyet Müdürü Hanefi Avcı'nın avukatı Refik Ali Uçarcı olduğuna işaret edildi.
Ender Ethem Atay - 24.04.2013
Atama Kararları
Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü Yönetim Kurulu Üyeliğine Prof. Dr. Ender Ethem Atay yeniden getirildi.
Ender Ethem Atay - 24.04.2013
Kamuda Atama Rüzgarı
Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü Yönetim Kurulu Üyeliğine Ülker Acarer'in, Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü Yönetim Kurulu Üyeliğine Prof. Dr. Ender Ethem Atay'ın yeniden atamaları gerçekleşti.
Ender Ethem Atay - 24.04.2013
Atama Kararları Resmi Gazete'de Yayımlandı
Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne Ercan Türk, Milli Eğitim Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğüne Yusuf Ziya Yediyıldız, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Bakanlık Müşavirliğine, İbrahim Hakkı Demirsoy, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü Yönetim Kurulu Üyeliğine Ali Rıza Yüceulu, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü Yönetim Kurulu Üyeliklerine Bedri Olcay Özgürce ve Orhan Öğe, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü Yönetim Kurulu Üyeliğine Ülker Acarer, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü Yönetim Kurulu Üyeliğine Prof. Dr. Ender Ethem Atay atandılar.
Ender Ethem Atay - 21.06.2012
İsüay'dan Çiçek, Bozdağ ve Dinçer'e Ziyaret
Dr. Ali Şafak, Temel İslami Konular İhtisas Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Abdülkadir Dündar, Hukuk Müşaviri Prof. Dr Ender Ethem Atay, Genel Sekreter Yardımcısı Dr.
Ender Ethem Atay - 12.04.2012
Anayasa Hukukçusu Prof. Dr. Fendoğlu: '82 Anayasası Değil, Evren Anayasası"
Anayasa'nın tartışıldığı panelde Anayasa Hukukçusu Prof. Dr. Hasan Tahsin Fendoğdu, Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ender Ethem Atay ve Kırıkkale Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd.
Ender Ethem Atay - 14.03.2012
"Sivil Anayasaya Doğru" Paneli
Gazi Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ender Ethem Atay, üniter yapılı bir devlette yapılacak anayasanın, herkesi tatmin etmeyeceğini söyledi.
Ender Ethem Atay - 14.03.2012
Gümüşhane Üniversitesi'nde "Sivil Bir Anayasaya Doğru" Konulu Panel
Oturum başkanlığını İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haydar Akyazı'nın yaptığı panele konuşmacı olarak Gazi Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ender Ethem Atay, Karadeniz Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Yusuf Şevki Hakyemez ve Kırıkkale Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd.
Ender Ethem Atay - 12.03.2012
Gümüşhane'de Panel Düzenlenecek
Açıklamada, 14 Mart Çarşamba günü organize edilecek panele, Gazi Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ender Ethem Atay, Karadeniz Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Ender Ethem Atay Haberleri | Ender Ethem Atay Kimdir - Haberler - Ender Ethem Atay haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Ender Ethem Atay kimdir, hayatı ve biyografisi. Gülümser ATAY hakkın rahmetine kavuşmuştur..
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 28.11.2021 00:01:35. #1.16#

title