En Güzel Başkentli Kosova'dan

En Güzel Başkentli Kosova'dan

Dünya Başkentleri Güzellik Yarışması-miss Capital City Of The World Sonuçlandı.

En Güzel Başkentli Kosova'dan

DÜNYA BAŞKENTLERİ GÜZELLİK YARIŞMASI-MİSS CAPİTAL CİTY OF THE WORLD SONUÇLANDI.

Anatolia Gösteri Merkezi'nde düzenlenen ve ana teması 'Gelin Dostlar Bir Olalım' olan yarışmada Brezilyalı Danielle Oliveira ikinci, Monaco'lu Roxanne Roblot üçüncü güzel olarak seçildi.

Dünyada ilk kez düzenlenen yarışmaya Moğolistan, Suriye, Kosova, Lüksemburg, Arnavutluk, Brezilya, Norveç, Ukrayna, Aruba, İsveç, Avusturya, KKTC, Rusya, Almanya, Nijerya, Hollanda, Fransa, Monaco ve Türkiye'den toplam 20 finalist katıldı. Türkiye'yi Ankara'dan 22 yaşındaki İpek Gerçek ve İstanbul'dan 19 yaşındaki Ceyda Ateş temsil etti.

Büyük Seçici Kurul başkanlığını Gönül Yazar'ın yaptığı yarışma jürisinde, yarışma Onursal Başkanı Süha Özgermi, şovmen Şahan Gökbakar ve birçok isim yer aldı.

Sunuculuğunu Gülay Kankalp ve Hakan Eron'un yaptığı geccede Hint dans grubu Nataraj, Gönül Yazar, pop star Doğanay, Özlem Öz ve Çiğdem Gürdal sahne aldı.

Başkent güzelleri, yarışma boyunca ulusal kostümlerin yanı sıra mayolu geçiş yaptılar.

Finalistlerin açıklanmasının ardından Gönül Yazar, Monaco güzelinin ilk 10 finalist arasına girememesine itiraz etti. Jüri heyeti, itirazlar üzerine Monaco güzelini 11. finalist olarak belirledi.

Yarışmada, Türkiye ve Suriye güzelleri Miss Barış, Brezilyalı güzel Miss Ulusal Kostüm ve Miss Ankara Royal, İsveçli güzel Miss Asmaysan, Türk güzel Miss Ellora ve Miss Pembeyaz, Hollandalı güzel Miss Vitriline, Fransalı güzel Miss World Wella Paris, Monacolu güzel Miss Asrın Kürk Deri olarak seçildi.

Kaynak: Gecce