Emine Gürsoy Haberleri

Emine Gürsoy haber, Emine Gürsoy son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Emine Gürsoy - 27.05.2021
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından "27 Mayıs 1960 Darbesi Uluslararası Konferansı"
Çevrim içi düzenlenen konferansın ilk oturumunda konuşan Türkiye'nin 3. Cumhurbaşkanı Celal Bayar'ın torunu Prof. Dr. Emine Gürsoy Naskali, 1960 askeri darbesinin cumhuriyet tarihinin ilk darbesi olduğunu anımsatarak, sonraki darbeleri yapanlar tarafından örnek alındığını söyledi.
Emine Gürsoy - 29.10.2020
Son Dakika | Cumhurbaşkanı Erdoğan, Milli Mücadele kahramanlarının yakınlarını kabul etti
Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde basına kapalı gerçekleşen kabulde, Mustafa Kemal Atatürk'ün dayısının torunları Feyzullah Aldırma ve Figen Aldırma, Celal Bayar'ın torunu Emine Gürsoy Naskali, Fethi Okyar'ın torunu Fethi Okyar, İsmail Hakkı Altunbezer'in torunu Ayşe Baturay, Mehmet Akif Ersoy'un torunu Selma Argon, Halide Edip Adıvar'ın torunu Ömer Sayar ve Fevzi Çakmak'ın kardeşinin torunu Fatma Nur Çakmak hazır bulundu.
Emine Gürsoy - 17.12.2017
2018 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulunda
Biz aramızda Demokrat Partiye 'kızımız' derdik. Rahmetli Aydın Menderes, 'kızımızı birilerine bırakma' dedi. Rahmetli Celal Bayar'ın torunu, Profesör Emine Gürsoy Naskali 'eğer bırakırsan bu yanlış olur' dedi.
Emine Gürsoy - 22.08.2017
Trabzon'da 4 Kişinin Öldüğü Kazada, Tutuksuz Yargılama Kararına İmzalı Tepki
AİLE İMZA KAMPANYASI BAŞLATTI Olayın ardından kazada ayağı kırılan ve bir süre polis gözetiminde tedavisi süren sürücü Hacıhamzaoğlu'nun sağlık durumunun cezaevinde kalmaya el vermediği gerekçesiyle tutuksuz yargılanması kararına, kazada ölenlerin aile fertleri tepki gösterdi. Kazada hayatını kaybeden 4 kişinin akrabası olan öğretmen Emine Gürsoy, serbest kalan sürücünün tutuklanması için imza kampanyası başlattı.
Emine Gürsoy - 22.08.2017
Dha Yurt Bülteni-11
AİLE İMZA KAMPANYASI BAŞLATTI Olayın ardından kazada ayağı kırılan ve bir süre polis gözetiminde tedavisi süren sürücü Hacıhamzaoğlu'nun sağlık durumunun cezaevinde kalmaya el vermediği gerekçesiyle tutuksuz yargılanması kararına, kazada ölenlerin aile fertleri tepki gösterdi. Kazada hayatını kaybeden 4 kişinin akrabası olan öğretmen Emine Gürsoy, serbest kalan sürücünün tutuklanması için imza kampanyası başlattı.
Emine Gürsoy - 28.02.2016
Dünyada ve Türkiye'de Darbe Yargılamaları Sempozyumu
"27 Mayıs sadece toplum vicdanına mahkum edildi" Marmara Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Emine Gürsoy Naskali, 27 Mayıs'ın ardından darbeye karşı bir işlem yapılamadığını, bu yüzden de 27 Mayıs'ın sadece toplum vicdanına mahkum edildiğini söyledi.
Emine Gürsoy - 09.11.2015
"İyi Oyun Kuruculuğu İçin Siyasal Farkındalık Önemli"
Üsküdar Üniversitesi Altunizade Kampüsü'nde 7 hafta boyunca cumartesi günleri saat 10:00-15:00 arasında düzenlenecek program, 19 Aralık 2015 tarihine kadar sürecek. Program kapsamında Maltepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Tuğrul Keskin, Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ahmet Uysal, 21. Yüzyıl Enstitüsü Müdürü, MHP Gaziantep Milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdağ, gazeteci yazar Abdurrahman Dilipak, Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Emine Gürsoy Naskali, gazeteci yazar Belkıs Kılıçkaya, Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü, gazeteci yazar Esra Elönü, gazeteci yazar Gülay Göktürk, gazeteci Ahmet Taşgetiren ve İstanbul Kültür Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof.
Emine Gürsoy - 28.04.2015
Yağlı Boya Resim Kursuna Kadın İlgisi
Yağlı boya resim kursuna devam eden 49 yaşındaki Emine Gürsoy, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Beş aydır kurs alıyoruz ve gayet başarılı olduğumu gördüm.
Emine Gürsoy - 18.04.2015
Eskader Ödülleri Sahiplerini Buldu
Aydemir, edebiyat, musiki, güzel sanatlar ve mimari alanlarında göz ve gönül dolduran eserleri ve gayretleri görmezden gelemeyeceklerini vurgulayarak, şöyle devam etti: "Zihnimizi, gönlümüzü, muhabbetimizi ve elimizi onlara uzatmak zorundaydık. Çünkü bu eserlerle yeni nesillerimiz kimlik ve şahsiyet kazanacaktır. Eskiden mermilerle geliyorlardı, şimdi kelimelerle geliyorlar. Bizim de yepyeni kelimelerimiz olmalı. Yeni bir medeniyet tasavvurumuz olacaksa o kudretli kelimelere muhtacız. İşte o kelimelerle ya yeni bir şey söyleyeceğiz ya da yeni bir biçimde söyleyeceğiz. Birazdan bazı sanatçı dostlarımızı sahneye davet edip, hep birlikte bu düşünceden hareketle ödül plaketlerini takdim edeceğiz." Törende Prof. Dr. Salih Tuğ "Özel Ödül"e, Prof. Dr. Kemal Eraslan, Neyzen İlyas Çelikoğlu ve Emine Gürsoy Naskali de "Üstün Hizmet Ödülleri"ne değer görüldü.
Emine Gürsoy - 17.04.2015
Eskader Ödülleri Yarın Sahiplerini Bulacak
Dernekten yapılan açıklamaya göre, törende "Özel Ödülü" Prof. Dr. Salih Tuğ, Üstün Hizmet Ödülleri'ni ise Prof. Dr. Kemal Eraslan, Neyzen İlyas Çelikoğlu ve Emine Gürsoy Naskali alacak.
Emine Gürsoy - 16.04.2015
Türk Dünyası ve Diasporası İstanbul'da
23 Nisan Perşembe günü İstanbul'da üçüncüsü yapılacak DTF Akil Kişiler Kurulu şu isimlerden oluşuyor; Türk Konseyi Danışmanı Büyükelçi Halil AKINCI, İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Devlet Eski Bakanı Prof. Dr. Ahat ANDİCAN, TAVAK Başkanı Prof. Dr. Faruk ŞEN, TBMM 21.-22. Dönem Milletvekili Prof. Dr. Nevzat YALÇINTAŞ, Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İsenbike TOGAN, Doğu Akdeniz Üniversitesi Öğretim Üyesi ve KKTC Eski Başbakanı Hakkı ATUN, Hollanda Türkevi Araştırmalar Merkezi Başkanı, Drs. Veyis GÜNGÖR, Almanya Türk Toplumu Onursal Başkanı Prof. Dr. Hakkı KESKİN, Kırgız - Türk Manas Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kadırali KONKOBAYEV, Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Onur Bilge KULA, Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Emine GÜRSOY NASKALİ, Azerbaycan Yazarlar Birliği Başkanı, Anar RIZAYEV, UNESCO Kazakistan Daimi Temsilcisi, Yazar Olcas SÜLEYMENOV, Virginia Üniversitesi Zihin ve İnsan İlişkileri Merkezi'nden Prof.
Emine Gürsoy - 05.03.2015
Okulun İhtiyaçlarını Karşılamak İçin "Mekik Günü" Düzenlediler
Okul Aile Birliği Başkanı Emine Gürsoy, okul bahçesinde düzenlenen etkinlikte,  okullarının durumunun belli olduğunu, her şeyi devletten beklememek gerektiğini düşündüklerini söyledi.
Emine Gürsoy - 30.12.2014
Eskader 2014 Ödülleri Açıklandı
Edebiyat Sanat ve Kültür Araştırmaları Derneği'nce (ESKADER) bu yıl kültür sanat alanında 28 dalda 30 ayrı kişi ve kurum ödüle değer görülürken, Prof. Dr. Salih Tuğ, "Özel Ödül"e layık bulundu.  Derneğin 2008'den bu yana kültür sanat alanında verdiği ödülleri 2014 yılı için alacak kişi ve kurumlar açıklandı. Bu yıl özel ödüle layık bulunan Prof. Dr. Salih Tuğ'un yanı sıra Prof. Dr. Kemal Eraslan, Neyzen İlyas Çelikoğlu ve Emine Gürsoy Naskali "Üstün Hizmet Ödülü"ne layık görüldü.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Emine Gürsoy Haberleri | Emine Gürsoy Kimdir - Haberler - Emine Gürsoy haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Emine Gürsoy kimdir, hayatı ve biyografisi. İletişim Başkanı Altun: Sandık Yerine Sokakları Karıştırmaya Çalışmak Ne İse Bugün Suç Ö
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 30.11.2021 15:53:45. #1.14#

title