Emin Timur Haberleri

Emin Timur haber, Emin Timur son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Emin Timur - 31.10.2019
56. Antalya Altın Portakal Film Festivali
Uzun Metraj Kurmaca Pitching Platformu'nda, İnan Temelkuran'ın "95 Yazı", Pınar Yorgancıoğlu'nun "Karanlıkta Islık Çalanlar" ve Ferit Karol'un "Kumbara" adlı projeleri 30'ar bin lira ödül kazandı. "95 Yazı", Cannes Film Festivali Producer's Network Akreditasyon Ödülü'nün de sahibi oldu. Mehmet Emin Timur'un "Cemal" projesi de Color Up Renk Düzenleme Ödülü'nü aldı.
Emin Timur - 11.10.2019
56. Antalya Altın Portakal Film Festivali'ne doğru
Uzun Metraj Kurmaca Pitching Platformu kategorisinde; Emine Emel Balcı'nın "Buradayım, İyiyim", Ferit Karol'un "Kumbara", İnan Temelkuran'ın "95 Yazı", Kenan Kavut'un "Papaz Büyüsü", Mehmet Emin Timur'un "Cemal", Murat Düzgünoğlu'nun "Köpekle Kurt Arasında", Nazlı Eda Noyan'ın "Kız Kardeşlerin Masalı", Pınar Yorgancıoğlu'nun "Karanlıkta Islık Çalanlar", Ramin Matin'in "Buhar" ve Ümran Safter'in "Son Celse" projeleri yarışacak.
Emin Timur - 31.10.2018
Amasra Yaz Sezonunu Dolu Geçirdi
Amasra Belediye Başkanı Mehmet Emin Timur, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilçenin önemli bir kültür hazinesine sahip olduğunu söyledi.
Emin Timur - 02.09.2018
Bartın'da "Uluslararası Açık Su Yüzme Maratonu"
Amasra Belediye Başkanı Mehmet Emin Timur, gazetecilere yaptığı açıklamada, 3 bin yıl tarihi bulunan Ceşm-i Cihan Amasra'da gerçekleşen organizasyonun önemli bir yarış olduğunu söyledi.
Emin Timur - 22.08.2018
Amasra'da Plajda Şemsiye Açacak Yer Kalmadı
Amasra Belediye Başkanı Emin Timur, "9 günlük bayram tatili nedeniyle böyle bir yoğunluk beklemiyorduk.
Emin Timur - 22.08.2018
Amasra'daki Plajlarda Şemsiye Açacak Yer Kalmadı
"İlçemiz nüfusunun 10 katı turist ağırlıyor" Amasra Belediye Başkanı Emin Timur, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilçede 3 bin yatak kapasiteli otel ve pansiyonların haftalar öncesinden dolduğunu, binlerce günübirlik ziyaretçinin ilçeye akın ettiğini söyledi.
Emin Timur - 14.07.2018
Batı Karadeniz'in Turizm Merkezleri Tatilcileri Ağırlıyor
Amasra Belediye Başkanı Emin Timur, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilçenin gerek tarihi gerekse doğal güzellikleriyle bölgenin en önemli turizm merkezlerinden olduğunu söyledi.
Emin Timur - 16.06.2018
Amasra'da Bayram Yoğunluğu
Amasra Belediye Başkanı Emin Timur, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilçede 3 bin yatak kapasiteli otel ve pansiyonların tamamının dolduğunu, binlerce günübirlik turistin ilçeye akın ettiğini söyledi.
Emin Timur - 11.06.2018
Amasra Bayramda Nüfusunun 10 Katı Turist Ağırlayacak
Amasra Belediye Başkanı Emin Timur, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Helenistik çağdan Selçuklu ve Osmanlı dönemlerine kadar çok sayıda tarihi eserin bulunduğu ilçenin, 3 bin yıllık tarihiyle turistlerin ilgisini çektiğini söyledi.
Emin Timur - 06.06.2018
Amasra'da Kanalizasyon Arıtma Tesisi Hizmete Girdi
Amasra Belediye Başkanı Emin Timur, Kanalizasyon Arıtma ve Derin Deniz Deşarjı Tesisinin hizmete girdiği bildirdi.
Emin Timur - 22.04.2018
Amasra'ya 23 Nisan İlgisi
Amasra Belediye Başkanı Emin Timur, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilçenin tarihi, doğal güzellikleri ve mutfak kültürüyle bölgenin en önemli turizm merkezlerinden olduğunu söyledi.
Emin Timur - 17.03.2018
Amasra'da Bahar Havası
Bahar mevsiminin ilk günlerinde yoğunluk oluşan ilçede tatilciler Çekiciler Çarşısı, Büyük Liman, Amasra Kalesi, Kemere Köprüsü ve Kültür Parkı'nda vakit geçirdi. Mendirek ve kayalıklarda oturan vatandaşların da bol bol fotoğraf çektirdiği görüldü. Amasra Belediye Başkanı Emin Timur, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilçenin tarihi, doğal güzellikleri ve mutfak kültürüyle bölgenin en önemli turizm merkezlerinden olduğunu söyledi.
Emin Timur - 29.11.2017
Amasra Kalesi'nde Yıkılma Tehlikesi
BARTIN'ın Amasra ilçesindeki UNESCO Dünya Geçici Miras Listesi'nde bulunan Amasra Kalesi burçlarının bir kısmı, oluşan derin çatlakların ardından yıkıldı. Amasra Belediye Başkanı Emin Timur, kale surlarının yıkılma tehlikesi olduğunu belirtirken, Bartın İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İbrahim Kayış ise kalenin restorasyonu için proje hazırladıklarını söyledi.
Emin Timur - 29.11.2017
Dha Yurt Bülteni-15
Roma döneminde yapılan Amasra Kalesi, Kaleiçi Mahallesi'ni, Kemer Köprü ile Adacık üzerinde kurulu bulunan Boztepe Mahallesi'ne bağlıyor. İki mahalleye yayılan kalenin duvarları ve burçlarında, 2012 yılından itibaren derin çatlaklar ve yarıklar oluşmaya başladı. Kalenin Boztepe Mahallesi kesiminde kalan yaklaşık 100 metre uzunluğunda ve 17 metre yüksekliğindeki burçları ile duvarlarındaki çatlaklar, zamanla kalenin diğer bölümlerine de yayılmaya başladı. 2014 yılında İl Özel İdaresi tarafından hazırlanan proje ile kale surlarının 30 metrelik bölümünde restorasyon çalışması yapıldı. Restore edilmeyen diğer 70 metrelik bölümün bazı yerlerinde aradan geçen sürede yıkılmalar meydana geldi. Amasra Belediye Başkanı Emin Timur, 2013 yılı Temmuz ayında, 'Ceneviz Ticaret Yolu'nda Akdeniz'den Karadeniz'e Kadar Kale ve Surlu Yerleşimleri' olarak UNESCO Dünya Geçici Miras Listesine alınan kale surlarının yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu söyledi.
Emin Timur - 01.11.2017
Amasra'da Atıklarla Kaplanan Sahil Temizlendi
Bartın'ın Amasra ilçesinde şiddetli rüzgarın oluşturduğu dalgaların etkisiyle sahili kaplayan atıklar, belediye ekiplerince temizlendi. Kentte etkili olan yağış ve şiddetli rüzgarın ardından denizde biriken atıkların sahile vurduğu Amasra ilçesi Küçük Liman Plajı'ndaki atıklar, kepçe yardımıyla temizlendi. Moloz yığınları, araç lastiği, koltuk parçaları, inşaat malzemeleri, sandalye ve plastik şişelerden oluşan ve kumsalı kaplayan atıkları temizlemek için belediye ekipleri yaklaşık 5 saatlik çalışma yürüttü. Atıkların, kepçe yardımıyla temizlendiği sahilden 2 kamyon çöp toplandı. Amasra Belediye Başkanı Emin Timur, sağanak yağmurla su seviyesi yükselen Bartın Irmağı'nın getirdiği atıkların sahile vurduğunu söyledi.
Emin Timur - 18.09.2017
Tarihi Kale, Ağaç Köklerinden Arındırılıyor
Amasra Belediye Başkanı Emin Timur, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kalenin birçok savaşın içinde ayakta kalmayı başarabildiğini ancak ağaçlar nedeniyle yıkılmaya yüz tuttuğunu söyledi.
Emin Timur - 07.09.2017
Amasra Belediyesine Araç Hibe Edildi
Amasra Belediye Başkanı Emin Timur, yaptığı yazılı açıklamada, belediyenin ihtiyacı olan araç için TBB'ye başvurduklarını belirtti.
Emin Timur - 06.09.2017
Milletvekili Tunç Bayramı Memleketinde Geçirdi
Amasra ilçesinde de Amasra Belediye Başkanı Emin Timur ve teşkilat mensupları ile bayramlaşan Tunç, Aydınlar köyünde esnafların bayramını kutladı, kıraathanede vatandaşlarla sohbet etti.
Emin Timur - 04.09.2017
Amasra Çifte Bayram Yaptı
Amasra Belediye Başkanı Emin Timur, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilçede 3 bin yatak kapasiteli otel ve pansiyonların tamamının dolduğunu, binlerce günübirlik turistin ilçeye akın ettiğini söyledi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Emin Timur Haberleri | Emin Timur Kimdir - Haberler - Emin Timur haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Emin Timur kimdir, hayatı ve biyografisi. Ankara'dan yerli ve genç sinemaya destek.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 18.5.2021 21:42:24. #1.15#

title