Elmalı Davası Haberleri

Elmalı Davası haber, Elmalı Davası son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Elmalı Davası - 15.11.2021
'Elmalı davası'nda 7'nci duruşma başladı (2)
SAVCI TUTUKLAMA İSTEDİElmalı Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen 7'nci duruşmaya, tutuksuz sanıklar Merve A., Rahmi A., suça sürüklenen çocuk S.C.G. ile baba Gürhan G., babaanne G.S., sivil toplum örgütleri ve taraf avukatları katıldı.
Elmalı Davası - 17.09.2021
'Elmalı Davası'nda 6'ncı duruşma başladı (2)
SAVCI: SANIKLAR TUTUKLANSIN'Elmalı Davası'nda duruşma savcısı, sanıkların üzerine atılı suçların katalog suçlardan olduğuna vurgu yaparak, "Mevcut delil durumu ve sanıkların üzerine atılı suçları işledikleri hususunda kuvvetli suç şüphesinin varlığı dikkate alınarak, sanıklar Merve A. ve Rahmi A.
Elmalı Davası - 06.07.2021
5 Temmuz 2021 Haberleri
5 Temmuz 2021 Manşet Haberleri.
Elmalı Davası - 02.07.2021
CHP'li meclis üyeleri: "İstanbul sözleşmesinden vazgeçmemiz mümkün değildir"
Gündem maddelerinin görüşülmesinden sonra, gündem dışı söz alan CHP'li kadın meclis üyelerinden Sibel Yeşildal, Türkiye'nin ilk imzacısı olduğu İstanbul Sözleşmesi'nden çekilmesi ile ilgili konuşma yaptı. İstanbul Sözleşmesi'nden asla vazgeçmeyeceklerini söyleyen Yeşildal, gece yarısı kararnamesiyle 42 milyon kadının hakkının ellerinden alınamayacağını belirtti. Bütün kadınlara haklarınıza sahip çıkın, hukukunuza sahip çıkın diye seslenen Yeşildal, "Biliyorsunuz Türkiye'de ortalama her gün 1 kadın öldürülüyor. İstanbul Sözleşmesiyle amaçlanan kadınlara yönelik her türlü şiddetin önlenmesi, kadınları koruma altına almak ve çocuk yaşta evliliklere karşı çıkmaktı. Ama ne yazık ki bu sözleşme bir gece yarısı bir kişinin kararıyla feshedildi. Bu sözleşme uygulansaydı;kız çocuklarının erken yaşta evlendirilmesi olmayacaktı. Yine bu sözleşme uygulansaydı kadın katilleri kravat taktı, efendi durdu diye aldıkları indirimlerle kolayca tahliye edilmeyecekti. Bu sözleşme uygulansaydı; Ayşe Tuba Arslan, Emine Bulut, Özgecan Aslan, Pınar Gültekin gibi nice kadınımız yaşıyor olacaktı. Bundan 10 yıl önce imzalanan sözleşme biliyorsunuz mecliste oybirliği ile geçmişti. AKP'li ve MHP'li vekiller ilk biz imzaladık diye yere göğe sığdıramıyorlardı. Ne oldu da bir gece yarısı sözleşme feshedildi? Gece yarısı kararnamesiyle 42 milyon kadının hakkını ellerinden alamazsınız. Buradan bütün kadınlarımıza sesleniyorum haklarınıza sahip çıkın, hukukunuza sahip çıkın. İstanbul Sözleşmesi aile birliğini bozuyor, boşanmaların artmasına neden oluyor deniyor. Aile birliğini bozan ve boşanmaların artmasına neden olan İstanbul Sözleşmesi değil, erkek şiddeti, ekonomik sıkıntılar ve işsizliktir. Tam tersi İstanbul sözleşmesi sağlıklı aile yapısını desteklemektedir. İstanbul sözleşmesi LGBTİ'yi özendiriyor diyorlar. Sözleşmede, "bir eşcinsele karşı şiddet olduğunda, şiddete uğrayan kişi korunmalıdır" deniyor. Devlet, eşcinsel olduğu için ben bu yurttaşı korumuyorum diyemez. Kısaca sözleşmede eşcinselliğin teşvik edilmesine dair hiçbir açıklama yoktur. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun söylediği gibi, seçimlerden sonra iktidar olacağız ve ilk bir haftada İstanbul Sözleşmesi'ni tekrar yürürlüğe koyacağız. Bizim İstanbul Sözleşmesi'nden asla ve asla vazgeçmemiz mümkün değildir" dedi. BİZ ÇOCUĞUN ÇIKARAMADIĞI SES OLMAK ZORUNDAYIZ Kamuoyunda Elmalı Davası olarak bilinen ve büyük tepki çeken istismar davası ile ilgili de konuşan Yeşildal, şunları söyledi: "2 gün önce bu ülkede 2 yavrumuz maalesef hayallerini değil, nasıl tacize uğradıklarının resmini çizdiler.
Elmalı Davası - 01.07.2021
EGOD'dan Elmalı tepkisi: "Çocuklarımızı korumak zorundayız"
Ege Otomotiv Derneği (EGOD), Elmalı Davası ile tekrar Türkiye gündemine gelen çocuk istismarı konusunda bir açıklama yaptı.
Elmalı Davası - 01.07.2021
Elmalı davasında sanık annenin paylaşımlarına erişim engeli
TÜRKİYE Barolar Birliği (TBB) Başkanı Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, Antalya'nın Elmalı ilçesinde kız çocuğu G.E.G. (7) ile ağabeyi İ.E.G.'nin (10) istismarı davasında sanık anne M.A. adına açılan sosyal medya hesabından yayımlanan belgelere mahkemece erişim engeli getirildiğini duyurdu.
Elmalı Davası - 01.07.2021
Akşener, grup toplantısında Artagan Projesi'ni açıkladı
Akşener, partisinin grup toplantısında konuştu. 'Elmalı davası'nda çıkan kararı eleştiren Akşener, "Her bir çocuğumuz gibi bu iki yavrumuz da bize Allah'ın emanetidir.
Elmalı Davası - 30.06.2021
MHP Genel Başkan Yardımcısı Yılık'tan Antalya'da iki kardeşin istismarına ilişkin değerlendirme Açıklaması
MHP Genel Başkan Yardımcısı Yılık, kamuoyuna "Elmalı davası" olarak yansıyan Antalya'nın Elmalı ilçesinde iki kardeşin istismarına ilişkin yaptığı açıklamada, çocukları korumanın, kollamanın devletin ve toplumdaki her bireyin birinci önceliği olduğunu belirtti.
Elmalı Davası - 30.06.2021
TBMM Genel Kurulu toplandı
İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, kamuoyuna "Elmalı davası" olarak yansıyan 6 ve 9 yaşlarında iki çocuğun istismara uğradığına yönelik iddialara değinerek sanıkların serbest bırakılmasını eleştirdi.
12
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Elmalı Davası Haberleri | Elmalı Davası Haber - Haberler - Elmalı Davası haberleri, son dakika elmalı davası haber ve gelişmeleri burada. Aleyna Tilki cinsel istismara uğradığını itiraf etti: Yalvarırım ceza alsınlar.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 29.11.2021 12:32:46. #1.15#

title