Ekmek Teknesi'nin Heredot Cevdet'inden Samimi İtiraf: Bir İlahiyle Hayatım Değişti - Haberler Magazin
Haberi Paylaş

Ekmek Teknesi'nin Heredot Cevdet'inden Samimi İtiraf: Bir İlahiyle Hayatım Değişti

Haberler.com - Haberler | Magazin

Bir dönemin efsane dizisi Ekmek Teknesi'nde Heredot Cevdet karakteriyle hafızalara kazınan Hasan Kaçan, "Bir gün bir ilahi dinledim hayatım değişti" açıklamasında bulundu.

'Heredot Cevdet' tiplemesiyle Türk televizyon tarihinde fenomen olan ve 'Ekmek Teknesi'nde özlenen mahalle hayatının, çok naif duyguların anlatıcısı Hasan Kaçan, Posta'ya verdiği özel röportajda hayatıyla ilgili ilginç anıları anlattı. Kaçan, Bir gün bir ilahiyle hayatının değiştiğini söyledi.

İşte Hasan Kaçan'ın verdiği röportajdan bazı önemli satır başları;

Joan Baez'ler, Bob Dylan'lar… Neticede Anadolu çocuğuyuz, bir yandan da Cem Karaca'lar, Erkin Koray'lar, Barış Manço'lar… Böyle karışık bir kültürün yoğurduğu bir delikanlı ama hayatında ilk defa bir ilahi dinliyor ve o ana kadar hiç bilmediği o şey onun hayatını başka bir yöne eviriyor…"

Ekmek Teknesi'nin Heredot Cevdet'inden Samimi İtiraf: Bir İlahiyle Hayatım Değişti

Gidilecek bir yer olduğunu içten içe biliyor, hissediyorsunuz. Belli bir olgunluktan sonra o yolun aslında insanı iyiye, güzele götürecek yol olduğunu görüyorsunuz. Düşünün biz o gencecik yaşlarımızda yüzü bilinmeyen ama isimleri pop star gibi, Türkiye'nin en meşhur insanlarıydık. 'Gırgır' dönemi öyle bir dönemdi. Çok genç yaşta şöhret ve para sahibi olmuş, çoğumuz da gariban ailelerin çocuklarıydık. O noktada şöhret mi, para mı, bulunduğunuz yer mi, yoksa bütün bunların dışında yürünmesi gereken bir yol mu var? Onun seçimini yapma noktasına geliyorsunuz. Kutuplaşma denilen şey de öyle doğuyor. Aslında samimi olan herkesin ulaşmak istediği şey iyilik, güzellik ve doğruluk.

Ekmek Teknesi'nin Heredot Cevdet'inden Samimi İtiraf: Bir İlahiyle Hayatım Değişti

Kardeşi Metin Kaçan'la ilgili de samimi açıklamalarda bulunan usta sanatçı şunları söyledi;

Çok şey var ama ilk aklıma gelen bir gece saat 03.00 suları… Ben arkadaşlarımla Galatasaray Lisesi'nin önündeyim. Tünel taraf ından bir kalabalık geliyor. Metin Kaçan önde, arkasında rahmetli Atilla Özdemiroğlu, onun arkasında Müjde Ar, Aysel Gürel, tanınmış yazarlar, şairler… Böyle bir ekip düşünebiliyor musunuz? Hepsi tek sıra olmuş, Metin önde "Düüüt" diye bağırıyor. Onlar da arkasından "Çuf çuf" diye geliyor. Böyle bir manzaraya sadece magazin olarak baksanız bile bunun değerini düşünebiliyor musunuz? Sür manşet olurdu bütün gazetelerde. "Oğlum ne yapıyorsun?" dedim Metin'e. "Abi vagon çekiyorum" dedi (Gülüyor). Bu Allah vergisi bir şeydir. Metin böyle bir adamdı.

Ekmek Teknesi'nin Heredot Cevdet'inden Samimi İtiraf: Bir İlahiyle Hayatım Değişti

İnanmasam zaten iman etmemiş olurum. Beni büyük sakata getirirsin (Gülüyor).

Ekmek Teknesi'nin Heredot Cevdet'inden Samimi İtiraf: Bir İlahiyle Hayatım Değişti

"Ne yapıyorsun lan?" derdim. "Manyak mısın? Niye attın kendini?" diye kızar, şakacıktan biraz döverdim keratayı.

Haberler.com - Magazin Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Yorumlar (18)
Adınızı Yazı:İNSANI DEGİŞTİREN BİR ANLIK OLAYLARDIR İNŞALLAH ALLAH BİZ EDE BU ŞEKİL BİR ANLIK OLAYI NASİP EDER Cevap Yaz 0 2 Yayından Kaldır
alkolik solcu:din tüccarı seni. . . . sen sanatçımısın be utanmaz Cevap Yaz 6 0 Yayından Kaldır
EEEE:HERALDE BİR YERİNİ AÇACAK Kİ DÜZGÜN OLACAK SENCE BİRAZ TEK FİKİRLİ OLMA ETRAFINA BAK. 0 0 Yayından Kaldır
Tüm 18 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title