Ebülfes Garayev Haberleri

Ebülfes Garayev haber, Ebülfes Garayev son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ebülfes Garayev 8.2.2020
Azerbaycanlı Bakan Medeniyetimizi kendisinin gibi gösterenlere imkan vermeyeceğiz
AZERAYCAN Kültür Bakanı Ebülfes Garayev, Azerbaycan medeniyetini, geleneklerini kendisinin gibi göstermeye çalışanlara asla imkan vermeyeceğiz ve bu işte biz yalnız değiliz. Bizim yanımızda diğer Türk devlerinin de gücü var dedi.
Ebülfes Garayev 8.2.2020
Azerbaycanlı Bakan: Medeniyetimizi kendisinin gibi gösterenlere imkan vermeyeceğiz
AZERAYCAN Kültür Bakanı Ebülfes Garayev, "Azerbaycan medeniyetini, geleneklerini kendisinin gibi göstermeye çalışanlara asla imkan vermeyeceğiz ve bu işte biz yalnız değiliz. Bizim yanımızda diğer Türk devlerinin de gücü var" dedi.
Ebülfes Garayev 24.12.2019
Geleneksel çevgan sporu Azerbaycan'da yaşatılıyor
Final maçını Azerbaycan Gençlik ve Spor Bakanı Azad Rehimov, Kültür Bakanı Ebülfes Garayev, Devlet Sınır Hizmetleri Komutanı ve Azerbaycan Atçılık Federasyonu (ARAF) Başkanı Elçin Guliyev izledi.
Ebülfes Garayev 3.10.2019
Ahmet Ağaoğlu'nun doğumun 150. yılı
Azerbaycan Devlet Filarmonisinde düzenlenen etkinliğe Kültür Bakanı Ebülfes Garayev, Gençlik ve Spor Bakanı Azad Rehimov, Milli İlimler Akademisi Başkanı Prof.
Ebülfes Garayev: IRCICA'dan el sanatları festivaliEbülfes Garayev 28.9.2019
Ebülfes Garayev 28.9.2019
IRCICA'dan Bakü'de el sanatları festivali
Tarihi İçerişehir'de düzenlenen festivalin açılışına Kültür Bakanı Ebülfes Garayev, Kafkas Müslümanları İdaresi Başkanı Allahşükür Paşazade, IRCICA Genel Direktörü Prof.
Ebülfes Garayev 9.9.2019
TÜRKSOY Gençlik Oda Orkestrası'ndan Bakü'de konser
Azerbaycan Devlet Filarmoni Konser Salonunda düzenlenen konseri Azerbaycan Kültür Bakanı Ebülfes Garayev, TÜRKSOY Genel Sekreteri Düsen Kaseinov, Bakü Büyükelçisi Erkan Özoral ve çok sayıda davetli izledi.
Ebülfes Garayev 10.7.2019
29 anıt UNESCO Dünya Miras Listesi'nde
"Şeki'yi göz bebeğimiz gibi korumalıyız" Azerbaycan Kültür Bakanı Ebülfes Garayev, düzenlediği basın toplantısında 43.
Ebülfes Garayev 1.7.2019
Azerbaycan'da 43. Dünya Miras Komitesi toplantısı
Bakü Kongre Merkezi'nde düzenlenen toplantının ilk oturumuna UNESCO Direktörü Audrey Azoulay, Azerbaycan Kültür Bakanı Ebülfes Garayev, UNESCO Dünya Miras Merkezi Direktörü Mechtild Rössler ve üye ülkelerin temsilcileri katıldı.
Ebülfes Garayev 14.5.2019
Bakü'de "Türkiye'den Esen Meltem" Sergisi
Türk Hava Yollarının da destek verdiği serginin açılışına Azerbaycan Kültür Bakanı Ebülfes Garayev, Türkiye'nin Bakü Büyükelçisi Erkan Özoral, Bakü Yunus Emre Enstitüsü Müdürü Doç.
Ebülfes Garayev 7.3.2019
Nesimi, Doğumunun 650'inci Yılında Yad Edildi
Etkinliğe katılan Azerbaycan Kültür ve Turizm Bakanı Ebülfes Garayev, Nesimi'nin edebi kişiliğine dikkati çekerek, "Nesimi bütün Türk halkları için çok önemli bir şahsiyettir, Türk dünyasına, ruhunu saçan bir büyüktür.
Ebülfes Garayev 23.10.2018
Cengiz Aytmatov'un Doğumunun 90. Yıl Dönümü
Azerbaycan Kültür Bakanı Ebülfes Garayev, burada yaptığı konuşmada, Aytmatov'un dahi bir yazar olduğunu vurgulayarak, "Cengiz Aytmatov bize büyük bir miras bıraktı ve hatırası hafızalarda sonsuza kadar yaşayacak.
Ebülfes Garayev 24.5.2018
Azerbaycan'ın Kuruluşunu Konu Alan Fotoğraf Sergisi Açıldı
Türkiye'nin Bakü Büyükelçiliği ve Bakü Yunus Emre Enstitüsü iş birliği ile Azerbaycan İstiklal Müzesi'nde düzenlenen serginin açılışına Kültür Bakanı Ebülfes Garayev, Türkiye'nin Bakü Büyükelçisi Erkan Özoral, Azerbaycanlı milletvekilleri ve çok sayıda davetli katıldı.
Ebülfes Garayev 23.4.2018
Azerbaycan Kabinesine Yeni Atamalar
Daha önce Kültür ve Turizm Bakanı olarak görev yapan Ebülfes Garayev Kültür Bakanı, Ulusal Turizm Tanıtım Bürosu Başkanı Fuad Nağıyev ise Kültür ve Turizm Bakanlığından ayrılarak kurulan Devlet Turizm Ajansı Başkanı oldu.
Ebülfes Garayev 31.3.2018
Ermenilerin Katlettiği Azerbaycanlılar Anılıyor
"31 Mart Azerbaycanlılar Soykırım Günü" dolayısıyla Guba kent merkezinden, kurbanların defnedildiği toplu mezara doğru yapılan yürüyüşe Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Ali Hasanov, Kültür ve Turizm Bakanı Ebülfes Garayev, Kafkas Müslümanları İdaresi Başkanı Allahşükür Paşazade, milletvekilleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Ebülfes Garayev 16.11.2017
3. Türk Filmleri Haftası - Bakü
Kültür ve Turizm Bakanlığının katkılarıyla Yerli Düşünce Derneğinin düzenlediği haftanın açılışına, Azerbaycan Kültür ve Turizm Bakanı Ebülfes Garayev, AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, Türkiye'nin Bakü Büyükelçisi Erkan Özoral, Azerbaycanlı milletvekilleri ile sinema ve sanat camiasından çok sayıda davetli katıldı.
Ebülfes Garayev 16.11.2017
Bakü'de 3. Türk Filmleri Haftası
Kültür ve Turizm Bakanlığının katkılarıyla Yerli Düşünce Derneğinin düzenlediği haftanın açılışına, Azerbaycan Kültür ve Turizm Bakanı Ebülfes Garayev, AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, Türkiye'nin Bakü Büyükelçisi Erkan Özoral, Azerbaycanlı milletvekilleri ile sinema ve sanat camiasından çok sayıda davetli katıldı.
Ebülfes Garayev 28.9.2017
Bakü Kitap Fuarı'nda Türk Yayınevlerine İlgi
Fuarın açılışı, Başbakan Yardımcısı Elçin Efendiyev ve Kültür ve Turizm Bakanı Ebülfes Garayev tarafından yapıldı.
Ebülfes Garayev 6.5.2017
Nabi Avcı, Türkiye'nin 2017-2021 Dönemi Unesco Yürütme Kurulu ve Bmdtö 2018-2021 Yürütme Konseyi...
Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı Azerbaycan'da düzenlenen Dünya Formu Bakanlar Toplantısı'na katıldı. Başkent Bakü'de 4. Dünya Kültürlerarası Diyalog Forumu kapsamında düzenlenen Dünya Formu Bakanlar Toplantısı gerçekleştirildi. Azerbaycan Kültür ve Turizm Bakanı Ebülfes Garayev'in moderatörlüğünü yaptığı toplantıda Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı bir konuşma yaptı.
Ebülfes Garayev 27.9.2016
Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Dünya Turizm Günü'nü Bakü'de Kutladı
Nabi Avcı'nın bir sonraki durağı Azerbaycan Kültür ve Turizm Bakanlığı oldu. Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Azerbaycan Kültür ve Turizm Bakanı Ebülfes Garayev'le görüştü.
Ebülfes Garayev 27.9.2016
Dünya Turizm Günü
Bakü Halı Müzesi'nde düzenlenen kokteyle Avcı'nın yanısıra Azerbaycan Kültür ve Turizm Bakanı Ebülfes Garayev, Türk Kültür ve Miras Vakfı Başkanı Günay Efendiyeva, devlet yetkilileri ve turizm sektörü çalışanları katıldı.
Ebülfes Garayev 27.9.2016
Kültür ve Turizm Bakanı Avcı Bakü'de
Bakan Avcı, temaslarda bulunmak için geldiği Azerbaycan'da mevkidaşı Ebülfes Garayev ile görüştü.
Ebülfes Garayev: Gündem / 27 Eylül 2016Ebülfes Garayev 27.9.2016
Ebülfes Garayev 1.7.2016
Türksoy'dan Azerbaycan'da Konserler
Başkent Bakü'de Azerbaycan Filarmonisinde 25 Haziran'da gerçekleştirilen ilk konsere Azerbaycan Kültür ve Turizm Bakanı Ebülfes Garayev'in yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.
Ebülfes Garayev 28.4.2016
Şeki'de "Türk Dünyası Kültür Başkenti" Etkinlikleri
TÜRKSOY tarafından "2016 Yılı Türk Dünyası Kültür Başkenti" seçilen Azerbaycan'ın Şeki şehrindeki açık hava tiyatrosunda düzenlenen etkinliğe Azerbaycan Kültür ve Turizm Bakanı Ebülfes Garayev, TÜRKSOY Genel Sekreteri Düsen Kaseinov, BM Medeniyetler İttifakı Yüksek Temsilcisi Nassir Abdulaziz Al Nasser, Şeki Valisi Elhan Usubov, Kazakistanlı yazar Olcas Süleymenov, diplomatik misyon temsilcileri, milletvekilleri ve çok sayıda davetli katıldı.
Ebülfes Garayev 28.4.2016
Şeki'de "Türk Dünyası Kültür Başkenti" Etkinlikleri Başladı
Tarihi Şeki Han Sarayı önünde başlayan etkinliklere Azerbaycan Kültür ve Turizm Bakanı Ebülfes Garayev, TÜRKSOY Genel Sekreteri Düsen Kaseinov, BM Medeniyetler İttifakı Yüksek Temsilcisi Nassir Abdulaziz Al Nasser, Şeki Valisi Elhan Usubov, Kazakistanlı yazar Olcas Süleymenov, diplomatik misyon temsilcileri, milletvekilleri ve çok sayıda davetli katıldı.
Ebülfes Garayev 8.4.2016
Bakü Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı
Bakü Ekspo Merkezi'ndeki fuarı eşi Mehriban Aliyeva ile birlikte gezen Aliyev, Kültür ve Turizm Bakanı Ebülfes Garayev'dan bilgi aldı.
Ebülfes Garayev 24.11.2015
Isesco Başkanı: Terör Saldırılarının İslam ile İlgisi Yok
İslami Eğitim, Bilim ve Kültür Organizasyonu (ISESCO) Başkanı Abdülaziz Bin Osman Tuveycri, terörün İslam dini ile bağdaştırılamayacağını söyledi. Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de düzenlenen 36. ISESCO Yürütme Konseyi toplantısında konuşan Tuveycri, çeşitli ülkelerde yaşanan terör eylemlerine dikkat çekti. Son günlerde yaşanan terör eylemlerinden duyduğu rahatsızlığı dile getiren Tuveycri, Batı medyasında İslam dini konusunda yayınlanan yanlış mesajlara karşı mücadele edilmesi gerekliliğini savundu. İslami kurumların seslerinin uluslararası arenada duyuramadığını belirten ISESCO Başkanı, "İslam dininin bilim, barış, kültür, eğitim dini olduğunu herkesin bilmesi gerekiyor. Terör saldırılarının İslam ile hiç bir ilgisi yoktur. Bütün kültür ve toplumlarda suç işleyen insanlar var. Budistlerin Budizm'e karşı, Hıristiyanların Hıristiyanlara karşı yaptığı cinayetleri dine bağlayamayız. Bu adaletli ve objektif olmaz. İslam barış, hoşgörü, farklı kültürlere saygı dinidir. Biz dünyaya bildirmeliyiz ki bu eylemler İslam demek değil. Paris'te yaşanan terör eylemlerini kınıyoruz. Aynı zamanda Yemende, Suriye'de, Irak'ta yaşanan terör eylemlerini de kınıyoruz. " dedi. Azerbaycan Kültür Bakanı Ebülfes Garayev ve ISESCO Yürütme Konseyi Başkanı Boubacar Doukoure'nin de katıldığı toplantı 4 gün devam edecek.
Ebülfes Garayev 23.11.2015
İslam, Terör Saldırılarından Sorumlu Tutulamaz"
Suçun herhangi bir din veya kültürle bağlantılı olmadığını, her toplumdan terörist ve suçlu çıkabileceğini ifade eden Tuveycri şunları kaydetti: "İslam, bazı suçluların saldırıları nedeniyle sorumlu tutulamaz. Budistlerin işlediği suçları Budizm'e mal edemeyiz. Hristiyanların terör saldırılarını ve suçlarını Hristiyanlığa mal edemeyiz. Aynı şey diğer dinler için de geçerlidir. İslam'ın terörle ilintilendirilmesi doğru ve adil bir tutum değil. Paris'teki terör saldırılarını Suriye, Irak ve Yemen'deki terör saldırılarını kınadığımız gibi kınıyoruz." Azerbaycan Kültür Bakanı Ebülfes Garayev ve ISESCO Yürütme Konseyi Başkanı Boubacar Doukoure'nin de katıldığı toplantı iki gün devam edecek.
Ebülfes Garayev 20.5.2015
Türk Keneşi Turizm Bakanları 2. Toplantısı
Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi'ne (Türk Keneşi) üye ülkelerin turizm şirketlerinin birlikleri arasında işbirliği anlaşması yapıldı.
12
Şu an buradasınız: Ebülfes Garayev Haberleri | Ebülfes Garayev Kimdir - Haberler - Ebülfes Garayev haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Ebülfes Garayev kimdir, hayatı ve biyografisi. Azerbaycanlı Bakan Medeniyetimizi kendisinin gibi gösterenlere imkan vermeyeceğiz.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 16.7.2020 17:52:42. #1.15#
title