Ebubekir Eroğlu Haberleri

Ebubekir Eroğlu haber, Ebubekir Eroğlu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ebubekir Eroğlu - 03.01.2018
Hüsamettin Arslan Son Yolculuğuna Uğurlandı
Başbakan Binali Yıldırım'ın çelenk gönderdiği cenazede ayrıca medya ve kültür, edebiyat camiasından Ali Ayçil, Selahattin Yusuf, İbrahim Kiras, Cafer Vayni, İskender Pala, İsmail Kara, Ebubekir Eroğlu, Selman ve Ali Gemuhluoğlu, Halime Kökçe, Hayati Develi, Kemal Sayar, Mehmet Bozdağ, Hakan Albayrak, Mevlana İdris, Mehmet Kahraman, Edibe Sözen ve Yusuf Ziya Cömert de yer aldı.
Ebubekir Eroğlu - 10.12.2016
3. Necip Fazıl Ödülleri
Törende 5 farklı dalda 6 şair, yazar, hikayeci, mütefekkir ve ilim adamına ödüllerinin takdim edileceğini ifade eden Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: "Şiir alanında 'Mesele sözün ağızdan çıkması değil, onun kalpte hasıl ettiği titreşimdir, muhayyilede bıraktığı kalıcı izdir. Başka türlü inmez bir imge hayalin bahçesine' diyerek 50 yıldır kelimelerin kilidini açan, eskilerin ırmak gibi şairlerinin peşinde bir ömür geçiren Şair Ebubekir Eroğlu'nu tebrik ediyorum.
Ebubekir Eroğlu - 02.12.2016
Necip Fazıl Ödülleri" 10 Aralık'ta Sahiplerini Bulacak
"Şiir Ödülü"nün, şair Ebubekir Eroğlu, "Fikir ve Araştırma Ödülü"nün Yaşar Çağbayır, "Hikaye ve Roman Ödülü"nün yazar Cihan Aktaş'a verileceği tören, 10 Aralık günü saat 19.
Ebubekir Eroğlu - 07.10.2016
Star Gazetesi 2016 Necip Fazıl Ödülleri" Açıklandı
Ödülleri açıklayan yazar Beşir Ayvazoğlu, "Şiir Ödülü"ne şair Ebubekir Eroğlu, "Fikir ve Araştırma Ödülü"ne Yaşar Çağbayır, "Hikaye ve Roman Ödülü"ne yazar Cihan Aktaş'ın layık görüldüğünü söyledi.
Ebubekir Eroğlu - 08.06.2016
Fahri Doktora Verilenlerin İsimleri Üniversitede Yaşatılıyor
Bülent Ecevit Üniversitesince (BEÜ) fahri doktora verilen Alev Alatlı, Ebubekir Eroğlu, Kudsi Ergüner, Ömer Faruk Tekbilek, Sadettin Ökten, Hasan Aycın ve Teoman Durali'nin isimleri, amfi, derslik, atölye ve sahnelerde yaşatılacak.
Ebubekir Eroğlu - 07.06.2016
Beü'de Fahri Doktora Verilenlerin İsimleri Yaşatılacak
Üniversiteden yapılan yazılı açıklamada, üniversite senatosunun aldığı karara göre İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde ekonomist ve yazar Alev Alatlı'nın, Fen-Edebiyat Fakültesi'nde şair ve yazar Ebubekir Eroğlu'nun, Devlet Konservatuarı'nda Ney Sanatçısı Kudsi Ergüner'in ve Ney Sanatçısı Ömer Faruk Tekbilek'in, Mühendislik Fakültesinde Sadettin Ökten ile Güzel Sanatlar Fakültesi'nde Hasan Aycın'ın isminin yaşatılacağı belirtildi.
Ebubekir Eroğlu - 03.06.2016
Cahit Zarifoğlu Sempozyumu"
Zarifoğlu'nun "Hiçbir okula mensup değilim, ustam olmadı, kendi şiirimi okurum." sözünü hatırlatan Narlı, şu değerlendirmeyi yaptı: "Böyle bir cevabı var fakat rahmetli Alaeddin Özdenören, 'Cahit'in aklı fikri gökyüzünde ve Edip Cansever'in şiirlerindeydi' diyor lise yıllarından bahsederken. Demek ki Cansever ve çağdaşlarını okuyormuş. Ebubekir Eroğlu ise, 'Dönem şiirinin bıraktığı yerden değil, başladığı yerden şiire başlamıştır' diyor.
Ebubekir Eroğlu - 01.05.2016
Futbol: Bölgesel Amatör Lig Play-off
Muğlaspor, Taner Otlak, Polat Ertek, Coşkun Korkmaz, Ersen Savaş ve Ebubekir Eroğlu'nun attığı gollerle rakibini 8-7 mağlup etti.
Ebubekir Eroğlu - 08.12.2014
Klü'de Şiir Dinletisi
Etkinliğe katılan şair ve yazar Ebubekir Eroğlu da eserlerini seslendirerek, bir konuşma yaptı.
Ebubekir Eroğlu - 12.04.2014
BEÜ'den Yazar Ebubekir Eroğlu'na Fahri Doktora Ünvanı
Bülent Ecevit Üniversitesi tarafından şair- yazar Ebubekir Eroğlu'na fahri doktora ünvanı verildi.
Ebubekir Eroğlu - 23.04.2013
Bülent Ecevit Üniversitesi Önemli Konukları Ağırlayamaya Devam Ediyor
Yılbaşından bu tarafa birbirinden önemli organizasyon ve etkinliklere imza atan Bülent Ecevit Üniversitesi nisan ayının sonunda da yine çok önemli isimlere kapılarını açacak. 2012-2013 akademik yılının bahar yarıyılında Kampüste Bahar '13 sloganı ile sanattan spora, siyasetten edebiyata uzanan geniş bir yelpazede alanında tanınmış ve söz sahibi olmuş isimleri misafir eden BEÜ nisan ayının son günlerinde de yine önemli etkinliklere imza atacak. 24 Nisan 2013 Çarşamba günü duayen gazeteci Fikret Bila, 25 Nisan 2013 Perşembe günü Zonguldak Valisi Erol Ayyıldız ve yine aynı gün ödüllü yazar Ebubekir Eroğlu, 26 Nisan 2013 Cuma günü Türk edebiyatının yaşayan en önemli şairlerinden olan şair İsmet Özel, 30 Nisan 2013 Salı günü ise Ülke TV'de yayınlanan Açık Deniz programını hazırlayıp sunan ünlü yazar Sadık Yalsızuçanlar Bülent Ecevit Üniversitesi'nde birer söyleşiye katılacaklar.
Ebubekir Eroğlu - 17.04.2013
Geçmişin İçindeki Geçmiş Kitabı
Ebubekir Eroğlu'ndan şiirimizin kaynaklarına bir yolculuk.
Ebubekir Eroğlu - 12.04.2013
Başka Bir Yerde
Ressam Hoca Ali Rıza(1858 – 1930) Metinler: Naciye Turgut Cebeci Hazırlayan: Veysel Uğurlu 382 sayfa, 90 TL Geçmişin İçindeki Geçmiş Ebubekir Eroğlu, şiirimizin kaynaklarına doğru çıktığı yolculuğu sürdürüyor; Modern Türk Şiirinin Doğası'ndan yirmi yıl sonra, bu kez "geçmişin içindeki geçmiş"i kurcalıyor.
Ebubekir Eroğlu - 11.04.2013
Kitap-lık Sayı: 60 Aylık Edebiyat Dergisi Kitabı
İçindekiler:Rüzgar Gülü Susan Sontag, Orçun Türkay, Selahattin Özpalabıyıklar, Nuri Sağlam, Azad Ziya eren, Hugo von Hofmannisthal, Tuncer EdemŞiir / Öykü / Deneme İlhan Berk, Tülay Börtecene Resmi üstüne Bir öngörü Denemesi İçin LiedEgemen Berköz / Ürper!Ebubekir Eroğlu / GörüntüEyüp Yaşar / Gölgede Verlaine, RimbaudElif Sofya / Pelikan, ÇırakCarlo Emilio Gadda / Suskun Dostlar (Ya da "dönüş")Nermi Uygur / Otlar Dile GelinceMurat Gülsoy / Sorular Sadece Boşluğu mu Büyütüyorlar?Söyleşi / Yiğit BenerDosya: Deneysel Edebiyat / Cem AkaşEnis Batur / Kararsız Kurbağa eşliğinde Tilki ile Keçinin SöyleşiGüven Turan / Olanla YetinmeyenlerMatei Calinescu / Modernite'den Avant - Garde'aPatricia Waugh / Üst - Kurmaca ve Çağdaş Avant-GardeLevent Şentürk / Madde Madde OulipoGeorges Perec / Günümüz Fransız Yazarlarının Güçleri ve SınırlarıGün Işığı: Mühsin ertuğrul'dan Orhan Burian'a MektuplarProfil: Louis-Rene Des ForetsPhilippe Jaccottet / Köpükle AydınlananYves Bonneföy / Zamanımızın Bir YazısıRoger Laporte / SeslerPierre Klossowski / Louis - Rene des Forets'nin Tablolarının KıyısındaPascal Quignard / Sessizlik YeminiEdmond Jabes / Konukseverlik KitabıBabil Kulesi / Tarık Dursun K.
Ebubekir Eroğlu - 02.04.2013
YKY Son Çıkanlar
Başar Başarır "Distolcüler" adlı uzun öyküsüyle, Tuğrul Tanyol, Necmi Zekâ, Yücel Kayıran, Bâki Ayhan T., Gürgenç Korkmazel, Davut Yücel şiirleriyle, "Şiirsel" bölümünde Behçet Necatigil "Küskün Yolcunun Türküsü" adlı şiirinin ön çalışmalarıyla, Ebubekir Eroğlu ve Serdar Küçük poetik yazılarıyla Kitap-lık'talar.
Ebubekir Eroğlu - 28.03.2013
Kitap-lık Sayı: 166 - Aylık Edebiyat Dergisi Kitabı
"Söz konuşur, sus kaçar"Gülten Akın Kitap-lık'taYapı Kredi Yayınları'nın iki aylık edebiyat dergisi Kitap-lık'ın kapak konusu Jean-Jacques Rousseau. Oğuz Demiralp, geçen yıl Avrupa'da doğumunun 300. yılı dolayısıyla anılan yazarı kapsamlı bir yazıyla anlatıyor ve yorumluyor. Bu sayının sürprizi ise uzun süredir dergilerde gözükmeyen usta şair Gülten Akın'ın altı yeni şiiriyle Kitap-lık okuruyla buluşması.Başar Başarır "Distolcüler" adlı uzun öyküsüyle, Tuğrul Tanyol, Necmi Zekâ, Yücel Kayıran, Bâki Ayhan T., Gürgenç Korkmazel, Davut Yücel şiirleriyle, "Şiirsel" bölümünde Behçet Necatigil "Küskün Yolcunun Türküsü" adlı şiirinin ön çalışmalarıyla, Ebubekir Eroğlu ve Serdar Küçük poetik yazılarıyla Kitap-lık'talar.
Ebubekir Eroğlu - 17.02.2013
Berzah Toplu Şiirler 1968-1998 Kitabı
Çağdaş Türk şiirinin önemli burçlarından olan Ebubekir Eroğlu'nun, insanın evrene ve kendine (ruhuna) bakışını yansıttığı şiirini, modern bir mistisizm olarak da algılayabiliriz.
Ebubekir Eroğlu - 12.04.2012
Dicle Üniversitesi'nde Uluslararası Sezai Karakoç Sempozyumu
Sempozyumunu açılışına Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ayşe Jale Saraç, Yazar Rasim Özdenören, Ebubekir Eroğlu, Prof.
Ebubekir Eroğlu - 25.05.2011
Alperen Ocakları, Kısakürek'i Sakarya Türküsü ile Andı
Alperen Ocakları Manavgat Temsilciliği, şair ve mütefekkir Necip Fazıl Kısakürek'i vefatının 28'nci yıldönümünde Sakarya Türküsü ile andı. Alperen Ocakları Manavgat Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı Uğur Yağız, Çile şairini ebediyete intikal edişinin 28'nci yıl dönümünde çok sevdiği Rabbinden rahmet ve mağfiret dilediklerini söyledi. Kısakürek gibi şair ve düşünürlerin kolay yetişmediğini belirten Yağız, Çile şairinin 20'nci yüzyılın en büyük şairlerinde biri olduğunu kaydetti. Yağız, "Büyük şairimiz Kısakürek'i vefatının 28'nci yıl dönümünde rahmet anıyoruz. Geçen süre içinde boşluğu doldurulamadı. Bıraktığı eserlerle örnek Türk gençliğinin nasıl olması gerektiği portresini en güzel şekilde çizdi. Sezai Karakoç, Nuri Pakdil, Cahit Zarifoğlu, Atila Maraş, Ebubekir Eroğlu, Alaattin Özdeneren, Bestami Yazgan, Abdurrahim Karakoç, Bahattin Karakoç, Tayyip Atmaca ve Olcay Yazıcı gibi şairler onun bıraktığı kültür mirasından beslendi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Ebubekir Eroğlu Haberleri | Ebubekir Eroğlu Kimdir - Haberler - Ebubekir Eroğlu haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Ebubekir Eroğlu kimdir, hayatı ve biyografisi. Hüsamettin Arslan Son Yolculuğuna Uğurlandı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 28.7.2021 17:54:17. #1.15#

title