Ebu Turab Haberleri

Ebu Turab haber, Ebu Turab son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ebu Turab - 9.1.2018
Bombalı Eylem Hazırlığındayken Yakalanan Deaş Sanıkları Hakim Karşısında
Örgütten kaçma isteğini Azerbaycanlı biriyle paylaştığını, onun da kendisini birilerine yönlendirdiğini ifade eden Alarslan, şunları aktardı: "Yönlendirdiği kişi Ebu Turab'tı.
Ebu Turab - 5.1.2018
Deaş'ın Canlı Bombalı Saldırı Girişiminin Detayları İddianamede
"Ebu Turab" isimli kişinin isteği üzerine eylemin Türkiye'de yapılmasına karar verildiğine dikkati çeken Alarslan, şöyle devam etti: "Bu eylemi Türkiye'de nerede yapacağım ilk etapta bana söylenmedi.
Ebu Turab - 22.2.2017
Atatürk Havalimanı Saldırısına İlişkin İddianamenin Detayları Belli Oldu (3)
"MÜSLÜMANLARIN GÖRDÜĞÜ EZİYETLERE İLİŞKİN GÖRÜNTÜLERDEN ETKİLENDİM" "Ebu Turab El Masri ile Facebook isimli sosyal paylaşım sitesinde tanıştım, bu kişi çatışma bölgesinde bulunan bir kişidirö diyen Marzouk, "Ben bu kişi vasıtasıyla cihat yapmak üzere 2016 yılı Mayıs ayında geldim.
Ebu Turab - 17.6.2016
Mali'de Kaçırılan İsviçreli Rehine
AQMI, İslami topraklarda yaşamasına izin verilmediği halde Timbuktu'dan gitmeyen Stockly'i 8 Ocak'ta kaçırdığını açıklamıştı. Örgüt, rehinenin salıverilmesi karşılığında, Uluslararası Ceza Mahkemesince tutuklanan ve Eylül 2015'ten bu yana cezaevinde bulunan liderleri Ebu Turab'ın serbest bırakılmasını istemişti.
Ebu Turab - 8.3.2015
Niğde - Işid'ci Alman, Niğde'deki Eylem Öncesi Eroin Kullanmış
'ÇEÇENLERLE BULUŞTUK' Daha sonra Ankara'ya, oradan Hatay'ın Reyhanlı İlçesi'ne geçtiklerini belirten Xu, burada Reyhanlı'da 52 kişinin yaşamını yitirdiği patlamanın da sorumluları arasında gösterilen Heysem Topalca ile buluştuklarını söyledi. Buluşmanın ardından Suriye'ye geçtiklerini kaydeden Xu, şunları söyledi: "Heysem, görevlilerle çok samimiydi. Heysem, Suriye'deki kamplarda bulunan Türkleri tanıyordu. Suriye'ye geçtikten sonra 'Babil Hauva' isimli bir yere gittik. Daha sonra Şeyh Ömer'in evine gittik. Şeyh Ömer 'Cündüş Şam' isimli örgüt adına, Heysem de özgür Suriye ordusu adına savaşıyor. Şeyh Ömer'in evinde bir gece kaldıktan sonra Latakia'ya gidip burada Çeçenlerle buluştuk. Burada babamı, beni, Fatih ve Filistinliyi Cündüş Şam isimli örgütün kampına aldılar. 2- 3 ay kalıp savaşa hazırlık yaptık. Bana ve babama Kalaşnikof silah verdiler. Kampta Çeçenler, Türkler ve Almanlar bulunuyor." 'BABAM ROKETLE ÖLÜNCE EVE DÖNMEK İSTEDİM, İZİN VERMEDİLER' Kampta lider konumunda olan Çeçen Ebu Turab ve Müslim isimli şahısların Hatay'da evleri bulunduğunu, babasının kendisini Muhammed Zakiri ile tanıştırdığını belirten Benjamin Xu, ifadesine şöyle devam etti: "Kampa katıldıktan yaklaşık 4 ay sonra babam ve yanındaki birkaç kişiyle birlikte tuttuğu eve giderken, Esad'ın ordusundan atılan roket aracımıza isabet etti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Ebu Turab Haberleri | Ebu Turab Kimdir - Haberler - Ebu Turab haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Ebu Turab kimdir, hayatı ve biyografisi. Bombalı Eylem Hazırlığındayken Yakalanan Deaş Sanıkları Hakim Karşısında.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 24.11.2020 22:17:17. #1.14#
title