Ebru Akdağ Haberleri

Ebru Akdağ haber, Ebru Akdağ son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ebru Akdağ - 11.5.2020
Trans yağ sınırlaması yasallaştı
Margarinde gönüllü başlayan trans yağ uygulaması tüm gıda sektörüne yayılıyor Türkiye margarin sektörünün MÜMSAD öncülüğünde, 2007 yılında hiçbir yasal zorunluluk yokken trans yağ seviyesini yüzde 1'in altına çektiğini söyleyen MÜMSAD Genel Koordinatörü Ebru Akdağ, MÜMSAD olarak düzenlemeyi en başından itibaren desteklediklerini ve sürecin hızlanması için görüşlerini bildirdiklerini vurguladı.
Ebru Akdağ - 6.4.2020
İnfodemi pandemiden hızlı yayılıyor
Bilgi kirliliğinden korunmak için moda söylemleri değil, bilimsel gerçekleri takip etmemiz gerektiğini vurgulayan MÜMSAD Genel Koordinatörü, Gıda Mühendisi Ebru Akdağ koronavirüs ve gıda ilişkisi üzerine merak edilenlere ışık tutuyor.
Ebru Akdağ - 10.1.2020
Trans yağ ile mücadeleye STK'lardan videolu destek
Videoda, Mutfak Dostları Derneği Başkanı Zeynep Kakınç, Mutfak Dostları Derneği Başkan Yardımcısı Osman Serim, Börekçiler Derneği Başkanı Bülent Dilbağı, Mutfak Ürünleri ve Margarin Sanayicileri Derneği (MÜMSAD) Genel Koordinatörü Ebru Akdağ, İş İnsanı-Baklava Ustası Nadir Güllü, Türkiye Yemek Sanayicileri Dernekleri Federasyonu Başkanı Sedat Zincirkıran ve Türkiye Aşçılar Derneği Federasyonu Başkanı Zeki Açıköz mesajlarıyla yer aldı.
Ebru Akdağ - 26.10.2019
"Kızartmalarda aynı yağı kullamayı önermiyoruz"
Mutfak Ürünleri ve Margarin Sanayicileri Derneği (MÜMSAD) Genel Koordinatörü Ebru Akdağ, "Kızartmada aynı yağı kullamayı önermiyoruz.
Ebru Akdağ - 12.10.2018
Türkiye'deki Gıda Denetimi Avrupa'dan Fazla"
Mutfak Ürünleri ve Margarin Sanayicileri Derneği (MÜMSAD) Genel Koordinatörü Ebru Akdağ, Türkiye'nin gıda güvenliği kontrollerinde Avrupa'dan önde olduğunu bildirdi.
Ebru Akdağ - 8.12.2016
Gıda sektörünün öncü derneklerinden MÜMSAD yeniden yapılanıyor
Yeni kurulan MÜMSAD Genel Koordinatörlüğü'ne Ebru Akdağ getirildi.
Ebru Akdağ - 6.12.2016
Uluslararası Standartlar Teşkilatı 'Meyveler, Sebzeler ve Ürünleri' Alt Komite Toplantısı
TSE'nin Sekreteryalık görevini yürüttüğü Uluslararası Standartlar Teşkilatı (ISO) ISO/TC34/SC3 "Fruits and vegetables and their derived products - Meyveler, sebzeler ve ürünleri" Alt Komite toplantısı 24-25 Kasım 2016 tarihlerinde İstanbul'da TSE'nin ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Toplantıya ulusal ve uluslararası seviyede standart teşkilatları, bilimsel kuruluşlar ve özel sektörden temsilcilerin yanı sıra ISO Merkez Sekretaryasından Teknik Program Müdürü Marie-Noelle Bourqin katıldı. Toplantı, SC3 Alt Komite Sekreteri, TSE Müşaviri Dr. Servet Atayeter'in Alt Komite Raporu ve Stratejik İş Planı sunumu ile başladı. Toplantıda komitenin ilgili kuruluşu IFU (International Fruit and Vegetable Juice Association - Uluslararası Meyve ve Sebze Suyu Kurumu) Yönetim Kurulu Üyesi Ebru Akdağ davetli konuşmacı olarak IFU faaliyetleri ve SC3 Alt Komitesi ile işbirliğinin geliştirilmesi konularında sunum yaptı.
Ebru Akdağ - 20.12.2015
Avrupa Meyve Suyunu Türkiye Nektarı Tercih Ediyor
Meyve Suyu Endüstrisi Derneği (MEYED) Genel Sekreteri Ebru Akdağ, ABD ve Avrupa'da daha çok yüzde 100 meyve suyu tercih edilirken, Türkiye'de genellikle meyve nektarının tüketildiğini bildirdi.
Ebru Akdağ - 27.5.2014
Dünya Meyve Suyu Günü'nde İstanbul Küresel Oyuncuları Ağırlayacak
MEYED Genel Sekreteri ve Dünya Meyve Suyu Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Ebru Akdağ ise 13 milyar dolarlık dünya pazarında Türkiye'nin yüzde 1,6 pay aldığını aktararak, doğru adımlar atılması halinde bu payı artıracak büyük fırsatların yakalanabileceğini kaydetti.
Ebru Akdağ - 1.7.2013
Türkiye, Meyve Suyu Sektöründe, Küresel Karar Vericiler Arasında
Türkiye Meyve Suyu Endüstrisi Derneği (MEYED ) Genel Sekreteri Ebru Akdağ, Uluslararası Meyve Suyu Üreticileri Federasyonu (IFU) Yönetim Kurulu'na seçilmelerinin, imajlarını güçlendirmenin yanı sıra, sektörün önüne yeni fırsat kapılarını da açacağını ifade etti.
Ebru Akdağ - 28.5.2013
MEYED, Meyve Suyu Gününe Ev Sahipliği Yapacak
-"SEKTÖRÜN GELECEĞİ İSTANBUL'DA ŞEKİLLENECEK"- Zirvenin Türkiye'nin yüksek potansiyelini ortaya koymak için bir fırsat olduğunu aktaran MEYED Genel Sekreteri Ebru Akdağ ise, Ekonomi Bakanlığı verilerine göre meyve suyu sektörünün 62 milyar litrelik küresel pazar gücüne sahip olduğuna dikkat çekti.
Ebru Akdağ - 13.3.2013
Uyku Sorununa Karşı Vişne Suyu İçin!
Yoğun çalışma günleri, stres, düzensiz yaşam gibi nedenler uyku düzenimizi bozuyor, bu da kronik yorgunluğa neden oluyor. Uyku düzeninin sağlanmasında en önemli etken olarak karşımıza "melatonin" hormonu çıkıyor. Vücudumuzun günlük ritmini ve uyku düzenini sağlayan "melatonin," beynimiz tarafından salgılanıyor olsa da yaşımız ilerledikçe başka kaynaklardan da "melatonin" alma ihtiyacımız artıyor. "Melatonin" içeren, gıda kaynaklarının başında ise vişne geliyor. Yapılan bilimsel araştırmalar vişne yemenin ve suyunu içmenin, vücuttaki melatonin seviyesini yükseltmeye yardımcı olduğunu ortaya koyuyor. Gıda Mühendisi, MEYED (Meyve Suyu Endüstrisi Derneği) Genel Sekreteri Ebru Akdağ, bugüne kadar incelenen meyveler arasında vişnenin "melatonin" seviyesinin yüksek olduğuna dikkat çekiyor.
Ebru Akdağ - 11.3.2013
Uyuyamıyorum Deme, Vişne Suyuyla Uykunu Düzenle
Gıda Mühendisi, MEYED (Meyve Suyu Endüstrisi Derneği) Genel Sekreteri Ebru Akdağ, bugüne kadar incelenen meyveler arasında vişnenin "melatonin" seviyesinin yüksek olduğuna dikkat çekiyor.
Ebru Akdağ - 25.2.2013
Meyve Suyu İhracatında Potansiyeli Kullanamıyoruz
(MEYED) Genel Sekreteri Ebru Akdağ, "Meyve cenneti olarak adlandırılan ülkemiz bir çok avantajı olmasına rağmen, dünya ihracatından sadece yüzde 1.7 pay alabilmektedir" dedi.
Ebru Akdağ - 14.2.2013
"Meyve Suyu İçen Çocuklar Daha Sağlıklı"
MEYED, 'BESLENME DOSTU' PROJESİ KAPSAMINDA ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU Etkinlikte öğrencilerle buluşan MEYED Genel Sekreteri Ebru Akdağ, meyve suyunun içerdiği vitamin ve mineraller sebebiyle 'besin değeri yüksek gıdalar' kategorisinde yer aldığını hatırlattı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Ebru Akdağ Haberleri | Ebru Akdağ Kimdir - Haberler - Ebru Akdağ haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Ebru Akdağ kimdir, hayatı ve biyografisi. Bitkisel beslenme trendi yükseliyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 12.10.2020 11:13:32. #1.14#
title