Haberler

Dursun Odabaş Biyografisi

Dursun Odabaş

Dursun Odabaş Kimdir ?

Dursun Odabaş, 1992 de Konya Selçuk Üniversitesinde, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları dalında başarılı bir akademisyen iken, kendisine Van YYÜ bünyesinde hizmet verecek olan, Tıp fakültesini kurma görevi verildi.
Kurulacak olan fakültenin ne bir bütçesi, ne de ekipmanı vardı.

Dursun Odabaş tüm bürokratik gereklilikleri hallettikten sonra, çoğu kendi dostlarından oluşan, alanlarında kendilerini kanıtlamış vizyon sahibi akademik bir kadroyu Van’a getirip, fakültesinin temellerini oluşturdu.
Ekibi ile beraber oluşturdukları rota doğrultusunda, üstünde oturulacak sandalyesi dahi bulunmayan binada, hasta muayeneleri ile işe başlanıp, bundan elde edilen para ile ilk demirbaşlar alınmaya, sağlıklı, planlı bir hızla, taş üstüne taşlar konulmaya başlandı
Odabaş ve ekibi, isminden başka bir şeyi bulunmayan bir fakülteden; döner sermayesinden beş yıl boyunca, sayısız fedakarlıklara imza atarak modern ekipmanlarla, olması gereken her dalda hizmet veren, sadece Van’ın değil, tüm doğunun sağlık ışığı haline gelmiş bir hastane oluşturmayı başardılar.
Doktorumuz, Van’da kaldığı süre içerisinde, tıp fakültesinin bazı yerleri hep inşaat halinde olmuş, her gün yeni bir şey eklenmiştir.
Halen Meram Tıp Fakültesi Hastanesinde görev yapmaktadır.

title