DURMUŞ ALİ SARIKAYA HABERLERİ

Durmuş Ali Sarıkaya haber, Durmuş Ali Sarıkaya son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Durmuş Ali Sarıkaya

Durmuş Ali Sarıkaya

Doğum Yeri İstanbul / Türkiye
Doğum Tarihi 1.1.1974

Durmuş Ali Sarıkaya Kimdir ?

1974 Yılında İstanbul’da doğdu. İlk ve Orta Öğrenimini İstanbul’da tamamladıktan sonra Boğaziçi Üniversitesi Tarih Bölümü’nde Lisans Eğitimini, İngiltere Manchester Üniversitesi Uluslararası Politik Ekonomi alanında Yüksek Lisansını tamamladı. 2002-2015 yılları arasında Başbakan Müşaviri, Dışişleri Bakanı Başdanışmanı ve Başbakan Başmüşaviri olarak görev yaptı.
Biyografinin devamı için tıklayın
Durmuş Ali Sarıkaya - 08.12.2019
Türk ve Ukraynalı milletvekillerinden dostluk maçı
MAÇIN OYUNCULARI Ukrayna Halkın Hizmetkarı Partisi Milletvekili Aleksandr Kabonov ile 26'ncı Dönem AK Parti İstanbul Milletvekili Durmuş Ali Sarıkaya, Ukrayna ve Türkiye takımlarında 'maçın oyuncuları' seçildiler.
Durmuş Ali Sarıkaya - 08.12.2019
Türk ve Ukraynalı milletvekillerinden dostluk maçı
Halkın Hizmetkarı Partisi Milletvekili Aleksandr Kabonov ile 26'ncı Dönem AK Parti İstanbul Milletvekili Durmuş Ali Sarıkaya, Ukrayna ve Türkiye takımlarında 'maçın oyuncuları' seçildiler.
Durmuş Ali Sarıkaya - 22.05.2018
AK Parti'de 149 İsim Liste Dışı Kaldı
İstanbul'dan 10 isim liste dışı Hatay'dan Fevzi Şanverdi ve Orhan Karasayar, İstanbul'dan Ayşenur Bahçekapılı, Aziz Babuşçu, Burhan Kuzu, Durmuş Ali Sarıkaya, Ekrem Erdem, Fatma Benli, Harun Karaca, İsmail Kahraman, Mehmet Metiner, Metin Külünk.
Durmuş Ali Sarıkaya - 25.04.2018
TBMM Çölyak Hastalığı Araştırma Komisyonu Raporunu Kahraman'a Sundu
Komisyon üyesi AK Parti İstanbul Milletvekili Durmuş Ali Sarıkaya ise komisyon çalışmalarının çok tatmin edici olduğunu ve çalışmaları bir aile ortamı içerisinde gerçekleştirdiklerini belirterek, yaptıkları tespitler sonucunda hangi adımların atılması gerektiğine ilişkin çalışma yürüttüklerini aktardı.
Durmuş Ali Sarıkaya - 17.04.2018
TBMM Kenya'da Kazandığı Kupayı Şehitlere Adadı
TBMM Parlamenterler Futbol Takımı'nın 3-1 kazandığı maçın gollerini AK Parti Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız ile AK Parti İstanbul Milletvekili Durmuş Ali Sarıkaya, Kenya takımının tek golünü ise Kakamega Eyalet Senatörü Cleophas Malala attı.
Durmuş Ali Sarıkaya - 10.03.2018
Spor Bakanı Bak, Bakü'de Futbol Turnuvası İzledi
Titiz bir şekilde sürdürülen adaylık çalışmaları hakkında Azeri Mevkidaşı Rahimov'a bilgiler veren Bakan Osman Aşkın Bak, Türkiye'nin özellikle son yıllardaki hükümet nezdinde yaptığı stadyum yatırımları, ülkemizin organizasyon gücü, Türk halkının futbol sevgisi ve Avrupa Şampiyonası'na ev sahipliği yapılması konusundaki güçlü isteğini dile getirdi.  TBMM Parlamenterler Futbol Takımı, Azerbaycan Milli Meclisi'nin 100. yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen uluslararası turnuvanın yarı final maçında Ukrayna'ya 4-2 mağlup oldu.  Bakü İnter Arena Stadı'nda düzenlenen turnuvada TBMM Parlamenterler Futbol Takımı, yarı final maçında Ukrayna Parlamenterler Futbol Takımı ile karşılaştı. Ukrayna takımı karşılaşmayı 4-2 kazanarak finale yükseldi.  TBMM Parlamenterler Futbol Takımının gollerini AK Parti İstanbul Milletvekili Durmuş Ali Sarıkaya ile Kazım Kırcı kaydetti.
Durmuş Ali Sarıkaya - 10.03.2018
Türkiye Büyük Millet Meclisi Parlamenterler Spor Kulübü, Ukrayna'ya Mağlup Oldu
Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Parlamenterler Spor Kulübü ikinci karşılaşmasını yarı finalde Ukrayna ile yaptı. TBMM Parlamenterler Spor Kulübü ilk yarıyı 1-0 önde kapattı. İkinci yarıya hızlı başlayan Ukrayna gol atarak skora denge getirdi. Normal süresi 1-1 tamamlanan karşılaşma uzatmaya gitti. Ukrayna uzatma dakikalarında 2-1 öne geçti. Türkiye son dakikalarda Kazım Kırıcı'nın golüyle skoru 2-2'ye getirdi. İkinci uzatmada Ukrayna skoru 3-2'ye getirdi ve son dakikalarda kazandıkları penaltıyı değerlendirerek skoru 4-2 yaptı. Karşılaşmada başka gol olmazken, Ukrayna takımı karşılaşmayı 4-2 kazanarak finale yükseldi. Türkiye adına ilk golü Durmuş Ali Sarıkaya atarken, ikinci golü Kazım Kırıcı kaydetti.
Durmuş Ali Sarıkaya - 10.03.2018
Azerbaycan Milli Meclisi'nin 100. Yıl Dönümü Futbol Turnuvası
TBMM Parlamenterler Futbol Takımının gollerini AK Parti İstanbul Milletvekili Durmuş Ali Sarıkaya ile Kazım Kırcı kaydetti.
Durmuş Ali Sarıkaya - 02.02.2018
TBMM Kültür Varlıklarını Araştırma Komisyonu Heyeti Danimarka'da
TBMM Kültür Varlıklarını Araştırma Komisyonu, Türkiye'den kaçırılan tarihi eserlerin iadesini görüşmek üzere Danimarka'da temaslarda bulundu. TBMM Kültür Varlıklarını Araştırma Komisyonu Başkanı ve AK Parti Sakarya Milletvekili Mustafa İsen, komisyon üyeleri AK Parti İstanbul Milletvekili Durmuş Ali Sarıkaya ve AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, Türkiye'den Danimarka'ya kaçırılarak, Kopenhag'daki David Samling Müzesi'nde sergilenen Nuruosmaniye Kütüphanesi'ne ait Kuran-ı Kerim yaprakları, Akşehir Seydi Mahmut Hayrani Türbesi'ne ait sanduka, Hacı Bayram Veli Türbesi'ne ait şamdan, Cizre Ulu Cami'ye ait kapı tokmağı, Diyarbakır Sfenks Figürü, Eşrefoğlu Camisi halısı ve cami lambasının iadesi için müze yönetimiyle görüştü.
Durmuş Ali Sarıkaya - 29.01.2018
Davutoğlu Fetö Duruşmasını İzledi
Duruşmayı AK Parti Milletvekili Durmuş Ali Sarıkaya, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan da izledi.
Durmuş Ali Sarıkaya - 11.10.2017
Meclis Çölyak Hastalığı Araştırma Komisyonu
AK Parti İstanbul Milletvekili Durmuş Ali Sarıkaya da belediyelerinin ürettiği glutensiz ürünlerde ciddi sıkıntılar olduğunu ama iyi ürünler de bulunduğunu, bunların teşvik edilmesi gerektiğini söyledi.
Durmuş Ali Sarıkaya - 27.07.2017
Meclis Çölyak Hastalığı Araştırma Komisyonu
AK Parti İstanbul Milletvekili Durmuş Ali Sarıkaya da kızının çölyak hastası olduğunu belirterek, günlük yaşamın, okulun ve tatilin her birinin çölyak hastası çocuğu olan aileler için çeşitli sorunlar barındırdığını kaydetti.
Durmuş Ali Sarıkaya - 15.06.2016
Komisyon Üyelikleri Belli Oldu
TBMM Genel Kurulu'nda boş olan komisyon üyeliklerine yeni üyeler seçildi. Avrupa Birliği Uyum Komisyonu'na AK Parti İstanbul Milletvekili Durmuş Ali Sarıkaya, AK Parti Sakarya Milletvekili Mustafa İsen; Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu'na AK Parti Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç, Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu'na AK Parti Ankara Milletvekili Aydın Ünal, AK Parti Ankara Milletvekili Murat Alparslan, AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik; Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu'na AK Parti İstanbul Milletvekili Fatma Benli; Plan ve Bütçe Komisyonu'na AK Parti Ordu Milletvekili Ergün Taşçı, AK Parti Balıkesir Milletvekili Kasım Bostan seçildi.
Durmuş Ali Sarıkaya - 02.11.2015
AK Parti 17 İlde Adaylarının Tamamını Meclis'e Gönderdi
AK Parti, 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde resmi olmayan sonuçlara göre, geçerli oyların 23 milyon 669 bin 933'ünü alarak yüzde 49,48 ile 317 milletvekili adayını Meclis'e taşıdı.
Durmuş Ali Sarıkaya - 02.11.2015
Milletvekili Genel Seçimleri 01.11.2015 - Seçim Çevresi M.vekili İsimleri - İstanbul 2. Bölge
- MİLLETVEKİLİ GENEL SEÇİMLERİ – 01.11.2015 SEÇİM ÇEVRESİNE GÖRE, MİLLETVEKİLİ DAĞILIMI ANKARA (AA) – Resmi olmayan sonuçlara göre seçim çevrelerindeki milletvekili dağılımı şöyle: Seçim çevresi : İstanbul 2. Bölge Açılan sandık oranı : 0,00 1 - AK Parti HAYATİ YAZICI 2 - AK Parti VOLKAN BOZKIR 3.
Durmuş Ali Sarıkaya - 02.11.2015
Milletvekili Genel Seçimleri 01.11.2015 - Seçim Çevresi M.vekili İsimleri - İstanbul 2. Bölge
- MİLLETVEKİLİ GENEL SEÇİMLERİ – 01.11.2015 SEÇİM ÇEVRESİNE GÖRE, MİLLETVEKİLİ DAĞILIMI ANKARA (AA) – Resmi olmayan sonuçlara göre seçim çevrelerindeki milletvekili dağılımı şöyle: Seçim çevresi : İstanbul 2. Bölge Açılan sandık oranı : 0,00 1 - AK Parti HAYATİ YAZICI 2 - AK Parti VOLKAN BOZKIR 3.
Durmuş Ali Sarıkaya - 28.10.2015
Selam Tevhid'de Kumpas" İddianamesi
"Selam Tevhid'de kumpas" iddianamesinde, "İstanbul Terörle Mücadele Şube Teknik Büro Amiri şüpheli Muhammed Kaya, suç tarihlerinde Başbakan ve bakanlar ile MİT Müsteşarı ve çalışanlarına yönelik operasyon planlanarak, hükümetin görevini yapmasını engellemeye teşebbüs eyleminin gerçekleştirildiği, hükümet yetkilileri ve üst düzey bürokratların dinlenildiği ve görüşmelerinin iletişim tespit tutanağı haline getirildiği Terörle Mücadele Şubesi Teknik Büro Amirliğindeki tüm eylemlerden sorumludur" denildi.  İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekili İrfan Fidan tarafından hazırlanan iddianamede, 17 Şubat 2012 ile 26 Aralık 2013 tarihleri arasında İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi Teknik Büro Amirliği'nde büro amiri olarak görev yapan şüphelilerden Muhammed Kaya'nın görev yaptığı dönem içinde, bu büroda, Cumhurbaşkanı ve Başbakan ile bakanların, danışman ve başdanışmanlarının, MİT Müsteşarı ve üst düzey bürokratların, sözde "Kudüs Ordusu Terör Örgütü" kapsamında, "Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin güvenliği veya ulusal ve uluslararası yararları bakımından niteliği itibarıyla gizli kalması gereken" görüşmelerinin dinlenildiği, kaydedildiği ve bir kısmının iletişim tespit tutanağı haline getirilerek terörle ilişkilendirildiği belirtildi.  Şüpheli Kaya'nın, gerçekleşen tüm eylemlerden sorumlu olduğu aktarılan iddianamede, gerçeğe aykırı ifadeler ve suç unsuru içermeyen görüşmeler gerekçe gösterilerek kurgunun devam ettirilmesi amacıyla sahte delil üretildiğine işaret edildi.  İddianamede, aralarında Cumhurbaşkanı başdanışmanları, Başbakanlık başdanışmanları, AK Parti milletvekili, AK Parti belediye başkan ve yardımcıları, TBMM Başkanlık Müşaviri ve üst düzey bürokratları, büyükelçiler, İran Başkonsolosluğu çalışanları, devletin çeşitli kurumlarında çalışan üst düzey yetkililer, Anadolu Ajansı Genel Müdürü, Yeni Şafak Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni, sivil toplum kuruluşu kapsamındaki Akabe, Mazlum-Der ve Ehla-Der isimli vakıf ve dernek başkan ve yönetim kurulu üyeleri, gazeteci ve yazar oldukları tespit edilen müştekilerin, herhangi bir suç unsuru içermeyen, "Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin güvenliği veya ulusal ve uluslararası yararları bakımından niteliği itibarıyla gizli kalması gereken", terör örgütü üyeliğiyle ilgisi olmayan, herhangi iki insan arasında gerçekleşebilecek, rutin, güncel görüşmeleri gerekçe gösterilerek örgütsel faaliyetlerinin ortaya çıkarılması amacıyla dinleme ve fiziki takip kararları talep edildiği belirtilerek, bu yasa dışı dinlemelerin Kaya'nın bilgisi ve sorumluluğu dahilinde gerçekleştiği vurgulandı.  13 bin 76 dinleme tutanağı  Şüpheli Kaya'nın Başbakanlık İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı, Dışişleri Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, Adalet Bakanlığı Özel Kalem Müdürlüğü, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Basın İlan Kurumu Genel Müdürlüğü, TRT Genel Müdürlüğü, Anadolu Ajansı Genel Müdürlüğü, İran İslam Cumhuriyeti Büyükelçiliği, İstanbul Üniversitesi, ODTÜ Stratejik Dairesi Başkanlığı, Muş Alparslan Üniversitesi ve Kağıthane Belediye Başkanlığı gibi kurum telefonlarını verdiği talimatla dinlettiği belirtilen iddianamede, müşteki ve mağdurların kullandığı 424 telefon hattı, 9 e-mail, 2 ftp, 171 e-posta adresi hakkında dinleme kararı talep edildiği, tamamen günlük, aile içi ve özel hayatla ilgili, suç unsuru taşımayan ve terör örgütü üyeliğiyle ilgisi olmayan görüşmelerle ilgili 13 bin 76 adet iletişim tespit tutanağı düzenlendiği, 92 mağdur ve müşteki hakkında ise uzun süre iletişim takibi uygulanmasına rağmen, görüşmelerinin kayıt altına alındığı ancak çözümünün yapılmadan soruşturma dosyasının adliyeye getirilmesi eylemlerinin de gerçekleştirildiği ifade edildi.  Müşteki ve mağdurların yapmış olduğu görüşmelere istinaden Akabe Vakfı, Ehlibeyt Alimleri Derneği, Ankara'da faaliyet gösteren Ehlibeyt İlim Vakfı, sempozyum süresince Beyoğlu Haliç Kongre Merkezi, Bağcılar El Mustafa Medresesi, toplantı süresince Yedikule Sosyal Tesisleri, Ankara Estergon Türk Kültür Merkezi, Ankara Etlik Muhammediye Camisi ve Bağcılar'da faaliyet gösteren Kanal 14 TV'de gerçekleştirilen toplantılara katılan herkesin görüntülenerek kayıt altına alındığına dikkat çekilen iddianamede, "Ancak suç unsuru olarak gösterilen bu görüşmelerin iletişim tespit tutanaklarının delil niteliğinde dosyada bulunması gerekirken dosya içerisinde olmadığı anlaşılmış, bu eylemin gerçekleştiği Terörle Mücadele Şubesi Teknik Büro Amirliği'nde büro amiri olduğu ve gerçekleşen tüm eylemlerin bilgisi ve talimatı doğrultusunda gerçekleştiği tespit edilmiştir" denildi.  Gerekçesiz takip edilen e-mail adresleri  Şüpheli Kaya'nın talimatıyla alınan dinleme ve fiziki takip kararlarına gerekçe olarak gösterilen müşteki görüşmelerine ilişkin iletişim tespit tutanaklarının delil niteliğinde dosyada bulunması gerekirken dosya içerisinde olmadığı anlatılan iddianamede, hakkında iletişim takibi kararı alınan birçok mail adresinin nasıl ve neye istinaden tespit edildiğine dair herhangi bir rapor düzenlenmediği ve bu mail adreslerinin hukuki dayanağı olmadan, gerekçesiz olarak takip edilmeye başlandığı kaydedildi.  Ceza Muhakemesi Kanunu'nun (CMK) 135. maddesinin 3. fıkrası ile Gizli Soruşturmacı ve Teknik Araçlarla İzleme Tedbirlerinin Uygulanmasına İlişkin Yönetmeliğin 6. Maddesinin 1/ç. fıkrasında belirtilen tedbir kararı uygulanacak kişinin kimliğine dair hükümlerin yerine getirilmediği, sadece isim veya sadece kimlik numarası veya 'x' şahıs, 'y' şahıs ibareleri kullanılarak iletişim tespiti ve teknik araçlarla izleme kararlarının alındığı, hakkında karar talep edilerek alınan müşteki ve mağdurların açık kimlik bilgilerinin kolaylıkla tespit edilebilir olmasına rağmen, açık kimlik bilgilerinin gizlenerek karar taleplerinde belirtilmediğinin altı çizilen iddianamede, değişik mahkemelerden ve değişik tarihlerde teknik araçlarla izleme veya uzatma kararlarının talep gerekçelerinin aynı olduğu ve alınan kararların yerine getirilmesine yönelik herhangi bir çalışma yapıldığına dair dosyada herhangi bir belgenin bulunmadığı vurgulandı.  CMK'nın 135. maddesinin 2. fıkrasında belirtilen "Şüpheli veya sanığın tanıklıktan çekilebilecek kişilerle arasındaki iletişimi kayda alınamaz. Kayda alma gerçekleştikten sonra bu durumun gerçekleştiği anlaşılması halinde alınan kayıtlar derhal yok edilir" hükmü bulunmasına rağmen soruşturma kapsamında teknik takibi yapılan müşteki ve mağdurların aile bireyleriyle yaptıkları görüşmelerin dinlenildiği, kayda alındığı, iletişim tespit tutanağına çevrildiği ve kanuna aykırı davranıldığı belirtilen iddianamede, alınan teknik araçlarla izleme kararlarının bazılarında Gizli Soruşturmacı ve Teknik Araçlarla İzleme Tedbirlerinin Uygulanmasına İlişkin Yönetmelik'in 20. maddesinin 4. fıkrasında belirtilen "izleme süresi kesintisiz olarak devam eder" hükmüne uyulmadığının da tespit edildiği anlatıldı.  İzinli olan görevliye tutanak düzenletilmiş Şüpheli Muhammed Kaya'nın, Teknik Büro Amirliği dinleme kısım amiri olarak görev-faaliyet yürüttüğü zaman dilimi içerisinde, müşteki ve mağdurların çok sayıda telefon görüşme ve mesajının iletişim tespit tutanağı haline getirilerek özel hayatın gizliliğinin ihlal edildiği bildirilen iddianamede, çeşitli tarihlerde bazı adreslerle ilgili yapılan teknik araçla izleme tutanağının, görev defteri ve senelik izin yazılarına göre o tarihlerde izinli olan emniyet görevlilerince imzalandığı ve bu eylemin de şüpheli Kaya talimatıyla gerçekleştiği için "resmi belgede sahtecilik" suçunu kapsadığı ifade edildi.  Soruşturma kapsamında, müşteki Faruk Koca'nın çeşitli tarihlerde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve MİT Müsteşarı'nın özel kalemi Edip Ali Yavuz ile birtakım iletişimlerinin tespit edilip kayıt altına alındığı, bunlardan bir kısmının da iletişim tespit tutanağı haline getirildiğine işaret edilen iddianamede, dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Hakan Fidan ve başka bir devlet yetkilisinin daha katılacağı, devlet güvenliği açısından önemli görülerek gizli tutulan, Türkiye ve Irak arasında oluşan diplomatik bir sorunun çözümüne ilişkin görüşmelerin TEM Şube Teknik Büro Amirliği'nde kayıt altına alındığı, söz konusu iletişimlerin bir kısmının içeriklerinin devlet güvenliği açısından önem arz ettiği ve gizli kalması gereken görüşmelerin şüpheli Kaya'nın talimatı doğrultusunda gerçekleştirildiğinin tespit edildiği vurgulandı.  Erdoğan'ın farklı ülke yetkilileriyle görüşmeleri  O dönemde Başbakanlık görevini yürüten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başdanışmanı Sefer Turan'ın Başbakanlık İdari Mali İşler Daire Başkanlığı adına kayıtlı resmi ve kendi adına kayıtlı telefonlarının, "Sözde 'Kudüs Ordusu Terör Örgütü' ile irtibatlı olup olmadığının tespiti ve bağlantılarının ortaya konulabilmesi, örgüt içerisindeki hiyerarşik yapının deşifre edilebilmesi amacıyla", "silahlı terör örgütüne üye olmak, örgüt adına eylem ve faaliyetlerde bulunmak" suçundan hukuki bir gerekçeye dayandırılmadan dinlenilmesi için İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na talep yazısının gönderildiği 21 Kasım 2013 tarihi itibarıyla, herhangi bir suç unsuru içermeyen, terör örgütü üyeliği ile hiçbir ilgisi olmayan dinleme talep raporlarının yazıldığı, dinlemenin gerçekleştirildiği ve bazı görüşmelerin iletişim tespit tutanağına dönüştürüldüğü ve bunlardan da şüpheli Kaya'nın sorumlu olduğu aktarılan iddianamede, şu ifadelere yer verildi:   "Bu kapsamda, müşteki Sefer Turan'ın, Başbakanlık İdari Mali İşler Daire Başkanlığı adına kayıtlı telefonundan sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın Somali Cumhurbaşkanı Hasan Şeyh Mahmud ile yaptığı 26 Kasım 2013 tarihli, Filistin Başbakanı İsmail Haniye ile yaptığı 28 Kasım 2013 tarihli, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile yaptığı 3 Aralık 2013 tarihli görüşmelerinin gerçekleştiği ve kayıt altına alındığı tarihlerde, TEM şube idari büro kayıtlarına göre Erdoğan'ın görüşmelerinin dinlenildiği ve kaydedilerek depolandığı, şüpheli Muhammed Kaya'nın sorumlu olduğu, eylemlerin bilgisi ve talimatı doğrultusunda gerçekleştirildiği tespit edilmiştir."  Erdoğan ve diğer üst düzey devlet yetkilileriyle görüşme yapabileceği öngörülen dönemin Anadolu Ajansı Genel Müdürü Kemal Öztürk'ün ajans adına kayıtlı resmi telefonunun, "Sözde 'Kudüs Ordusu Terör Örgütü' ile irtibatlı olup olmadığının tespiti ve bağlantılarının ortaya konulabilmesi, örgüt içerisindeki hiyerarşik yapının deşifre edilebilmesi amacıyla", "Silahlı terör örgütüne üye olmak, örgüt adına eylem ve faaliyetlerde bulunmak" suçundan hukuki bir gerekçeye dayandırılmadan defalarca dinlenildiği anlatılan iddianamede, önemli konumdaki birçok müştekinin bu şekilde hukuki bir gerekçeye dayandırılmadan dinlenilmesi için İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na talep yazısı gönderildiği, herhangi bir suç unsuru içermeyen, terör örgütü üyeliğiyle ilgisi olmayan dinleme talep raporlarının yazıldığı, dinlemenin gerçekleştirildiği ve bazı görüşmelerin iletişim tespit tutanağına dönüştürülmesinden büro amiri olarak şüpheli Kaya'nın sorumlu olduğu kaydedildi.  Başbakandan danışmanına, sahaftan kütüphaneciye dinleme  İddianamede, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başdanışmanlığı görevini yürüten Mustafa Varank, İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Başkanı Bülent Yıldırım, AK Parti Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'un danışmanı Furkan Torlak, İran İslam Cumhuriyeti Türkiye Büyükelçiliği'nde Ekonomi Müsteşarı Naser Nurani, Dışişleri Bakanı olduğu dönemde Ahmet Davutoğlu'nun Başdanışmanı Durmuş Ali Sarıkaya, Anadolu Ajansı Genel Müdür Yardımcısı Ömer Ekşi, Hilal Radyo ve Televizyon Yayıncılık A.
Durmuş Ali Sarıkaya - 26.10.2015
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Davutoğlu, İstanbul'da
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, İMES Sanayi Sitesi'ndeki iş yerlerini ziyaret etti, vatandaşlara ve gazetecilere aşure ikramında bulundu.
Durmuş Ali Sarıkaya - 18.10.2015
Davutoğlu-Merkel Görüşmesi Sona Erdi
Görüşmenin ardından Davutoğlu ve Merkel, ofisin bahçesinde ve sahil bölümünde gezinti yaptı. Başbakan Davutoğlu, Alman mevkidaşına İstanbul ve tarihi yarımadayı anlattı.  Bu sırada Boğazdan geçen Şehir Hatları vapurları, Davutoğlu ve Merkel'i siren çalarak selamladı.  Davutoğlu ve Merkel, ikili görüşmenin ardından heyetler arası çalışma yemeğine geçti. Çalışma yemeğine, Dışişleri Bakanı Feridun Sinirlioğlu, Avrupa Birliği Bakanı Beril Dedeoğlu, Türkiye'nin Berlin Büyükelçisi Hüseyin Avni Karslıoğlu, AK Parti Genel Başkan Danışmanı Durmuş Ali Sarıkaya, Dışişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Murat Salim Esenli, Başbakanlık Dışişleri Başdanışmanı Kemal Ökem, Dışişleri Bakanlığı Konsolosluk İşleri Genel Müdürü Büyükelçi Mehmet Samsar da katıldı.
Durmuş Ali Sarıkaya - 17.10.2015
AK Parti Genel Başkan Danışmanı Sarıkaya Açıklaması
AK Parti Genel Başkan Danışmanı ve İstanbul Milletvekili Durmuş Ali Sarıkaya, ekonomisini sağlama almış, halkıyla barışmış, iç barışı için bütün gerekli adımları atan, halkına sağlıkta, eğitimde, kadınlarına, gençlerine her türlü hizmeti götüren Türkiye'nin bir şekilde önünün kesilmesi için terör düğmesine basıldığını söyledi.
Durmuş Ali Sarıkaya - 29.09.2015
Genel Seçime Doğru
Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) 1 Kasım Pazar günü yapılacak 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'ne ilişkin kesin aday listeleri Resmi Gazete'de yayımlandı.
Durmuş Ali Sarıkaya - 18.09.2015
AK Parti'nin Milletvekili Adayları Belli Oldu
İSTANBUL 2. BÖLGE BİRİNCİ SIRADA HAYATİ YAZICI YERİNİ ALDI İstanbul 2. Bölge ikinci sıradan 25. dönemde aday gösterilen Ayşenur Bahçekapılı, AK Parti'nin MKYK listesinde yer almıştı. Bahçekapılı, 26. dönem milletvekili aday listesinde İstanbul 2. Bölge dördüncü sıradan aday gösterildi. Hayati Yazıcı birinci sıradan, Volkan Bozkır ikinci sıradan, Burhan Kuzu üçüncü sıradan, Ayşe Nur Bahçekapılı dördüncü sıradan, Fatma Betül Sayan Kaya beşinci sıradan, Ekrem Erdem altıncı sıradan, Aziz Babuşçu yedinci sıradan, Durmuş Ali Sarıkaya sekizinci sıradan, Markar Esayan 14.
Durmuş Ali Sarıkaya - 18.09.2015
AK Parti'nin Milletvekili Aday Listesi Ysk'ya Sunuldu (1)
AK Parti'nin 1 Kasım Milletvekili Genel Seçimi için YSK'ya verdiği milletvekili aday listesi açıklandı.
Durmuş Ali Sarıkaya - 18.09.2015
AK Parti Aday Listesi Belli Oldu
AK Parti milletvekili aday listesi YSK’ya teslim edildi.
Durmuş Ali Sarıkaya - 06.09.2015
Başbakanlık'ta Güvenlik Toplantısı Başladı
Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığındaki güvenlik toplantısı 23.25'te başladı. Başbakanlık Resmi Konut'ta gerçekleştirilen toplantıya; Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Başbakan Yardımcıları Yalçın Akdoğan, Yıldırım Tuğrul Türkeş, Cevdet Yılmaz, İçişleri Bakanı Selami Altınok, Adalet Bakanı Kenan İpek, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Galip Mendi, MİT Müsteşarı Hakan Fidan, Genelkurmay 2.Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Başbakanlık Müsteşarı Kenan Madenoğlu, AK Parti İstanbul Milletvekili Durmuş Ali Sarıkaya katıldı.
Durmuş Ali Sarıkaya - 08.06.2015
Milletvekili Genel Seçimleri 2015
ANKARA (AA) – Resmi olmayan sonuçlara göre seçim çevrelerindeki milletvekili dağılımı şöyle: Seçim çevresi : İstanbul 2. Bölge Açılan sandık oranı : 100 1 - AK Parti VOLKAN BOZKIR 2 - AK Parti AYŞE NUR BAHÇEKAPILI 3 - AK Parti EKREM ERDEM 4 - AK Parti AZİZ BABUŞCU 5 - AK Parti DURMUŞ ALİ SARIKAYA.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Durmuş Ali Sarıkaya Haberleri | Durmuş Ali Sarıkaya Kimdir - Haberler - Durmuş Ali Sarıkaya haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Durmuş Ali Sarıkaya kimdir, hayatı ve biyografisi. Türk ve ukraynalı milletvekillerinden dostluk maçı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 1.12.2021 02:59:32. #1.14#

title