Haberi Paylaş

Cumhurbaşkanı Erdoğan Suriye'ye kara harekatı sinyali verdi, Rusya'dan ilk yorum geldi

Dünya Haberleri

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Suriye ve Irak'ın kuzeyinde terör hedeflerine yönelik başlattığı hava harekatının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriye'de kara harekatının yapılabileceği sinyalini vermişti. Putin'in Suriye Özel Temsilcisi konuya ilişkin, "Türkiye'den kara operasyonunun yapılmayacağına dair güvence almadık. Ancak yine de bu operasyonları yapmaktan kaçınma ihtimallerinin olduğu görülüyor. Biz yapmamaları için ikna etmeye çalışıyoruz" dedi.

Taksim İstiklal Caddesi'nde düzenlenen bombalı saldırının ardından Türk Silahlı Kuvvetleri Suriye ve Irak'ın kuzeyine hava harekatı başlattı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Uçaklarla, toplarla, SİHA'larla yaptığımız operasyonlar sadece başlangıçtır" ifadeleri ile kara harekatının sinyalini vermişti.

En uygun olan vakitte karadan da teröristlerin tepesine tepisine binileceği vurgulayan Erdoğan, "Hatay'dan Hakkâri'ye kadar güney sınırlarımızın tamamını ülkemiz topraklarına saldırı imkânı bırakmayacak şekilde bir güvenlik şeridiyle kapatma kararlılığımız her zamankinden bugün daha güçlüdür. Gerçekleştirdiğimiz sınır ötesi harekâtlarla bu şeridin bir kısmını zaten oluşturduk, kalanlarını da Tel Rıfat, Münbiç, Aynel Arab gibi çıbanbaşı yerlerden başlayarak adım adım halledeceğiz" dedi.

Putin'in Suriye Özel Temsilcisi ise konuya ilişkin, "Türkiye'den kara operasyonunun yapılmayacağına dair güvence almadık. Ancak yine de bu operasyonları yapmaktan kaçınma ihtimallerinin olduğu görülüyor. Biz yapmamaları için ikna etmeye çalışıyoruz" açıklamalarında bulundu.

Öte yandan Pençe-Kılıç Harekatı'nın başarıyla devam ettiğini belirten Akar, "Harekat, hava ve kara ateş destek vasıtalarıyla yapılan cezalandırma atışları ile devam ediyor. Harekatta şu ana kadar 471 hedef ateş altına alındı, 254 terörist etkisiz hale getirildi" açıklamalarını yapmıştı.

Haberler.com / Yavuz Selvi - Dünya

Recep Tayyip Erdoğan Pençe Operasyonları Suriye Rusya Dünya Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (6)

O. Og:

Pkk hazirlik yapacak kesifcilerimiz çalisiyor Uygun zamanda girecegiz.kurulan tuzaklar tespit ediliyor sonra islerini bitirecegiz.??????????

ömer ihsan muşlu :

Bu pkk bu kadar beyinsizi nasılda topluyor.Bu beyinsizler hiç mi kendi canlarını sevmez.

Ali Çelik:

Rabbim yolunuzu açık etsin yiğitlerim devletimiz ne gerekiyorsa yapacaktır bizde türk halkı olarak destek veriyoruz rabbim hayırlısını versin

Tüm 6 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title