Haberler

  Başkonsolos Basa'dan Merkez Camisi'ne Moral Ziyareti

  Çirkin saldırıyı haber aldığından bu yana cami yönetimiyle irtibatta olan Başkonsolos Mustafa Kemal Basa, cami derneğinin başkan yardımcıları Fatma Günel ve Yasin Ersoy, Kadın Kolları Başkanı Mukaddes Gergin, YKÜ Şaban Delibaş ve Ramazan Karakuş'dan bilgi aldı.

  Çirkin saldırıyı haber aldığından bu yana cami yönetimiyle irtibatta olan Başkonsolos Mustafa Kemal Basa, cami derneğinin başkan yardımcıları Fatma Günel ve Yasin Ersoy, Kadın Kolları Başkanı Mukaddes Gergin, YKÜ Şaban Delibaş ve Ramazan Karakuş'dan bilgi aldı. Olayı ilk gören Essen Merkez Camisi din görevlisi Ekrem Yavuz da cep telefonuyla kaydettiği görüntüleri Başkonsolos Basa'ya gösterdi.

  PANİĞE KAPILMAYIN

  Ziyaretin ardından açıklama yapan Başkonsolos Mustafa Kemal Basa, şunları söyledi: "Cami binamıza yapılan bu saldırının, ırkçı motifli ve siyasi görünümlü bir eylem olduğu anlaşılıyor. Olay, başından beri polise intikal etmiş durumda. Alman güvenlik makamlarının olayı gerektiği şekilde soruşturmalarını umuyor ve bekliyoruz. Tabi ki Alman dostlarımızla temasımız sürecektir, olayın takipçisi olacağız. Vatandaşlarımızın benzer olaylarla karşılaşması halinde, herhangi bir paniğe kapılmamalarını, ivedilikle başkonsolosluğumuza bilgi vermelerini rica ediyoruz. Tepkimiz var ise bunu da hukuk çerçevesinde, demokratik yöntemlerle göstermeleri gerekmektedir. Biz, başkonsolosluk olarak her zaman vatandaşımızın yanındayız."

  HEMEN POLİSE HABER VERİLDİ

  Derneğin 2007 yılından beri inşası devam eden yeni binaya cuma günü kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından domuz kafası asılması, başta cami cemaati olmak üzere Essen şehrinde yaşayan Müslümanları tedirgin etmişti. Caminin avlu girişinde bulunan kapıya asılan domuz kafası, dernek yöneticileri tarafından polise haber verilmesinin ardından asıldığı yerden kaldırılmıştı.

  Kaynak: Hürriyet / Dünya

  Ramazan Karakuş Ekrem Yavuz Dünya Haberler

  Netanyahu'ya ABD Kongresi'nde alkış tufanı! Skandal görüntülere Türkiye'den tepki

  Netanyahu'ya ABD Kongresi'nde alkış tufanı! Skandal görüntülere Türkiye'den tepki

  Osmaniye'de iki grup arasında çıkan kavgada belediye başkanı da yaralandı

  Osmaniye'de iki grup arasında çıkan kavgada belediye başkanı da yaralandı

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan: İki devletli çözüm olmazsa, dördüncü Gazze savaşı çıkacak

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan: İki devletli çözüm olmazsa, dördüncü Gazze savaşı çıkacak

  Bakmadan Geçme

  Galatasaray- Lecce maçından kareler ALES NE ZAMAN? || ALES/2 saat kaçta? ALES sınav giriş belgesi sorgulama ekranı! SON DAKİKA DEPREMLER || Tokat'ta deprem mi oldu? Deprem nerede oldu? LGS 2. Tercihler ne zaman? e-Okul lise nakil başvurusu nasıl ve nereden yapılır? MasterChef Türkiye 2024'te ana kadroya giren 11. yarışmacı kim oldu? MasterChef kim kazandı? 25 TEMMUZ HAMSTER KOMBAT GÜNLÜK ŞİFRE KOMBO | Hamster Kombat yeni şifre ne, nasıl kullanılır? Hamster Kombat nedir? 25-26 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! 25-26 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 25-26 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 25-26 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Beylikdüzü, Şişli, Sarıyer elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Yenimahalle, Altındağ, Pursaklar elektrik kesintisi! Şişe çevirmece doğruluk soruları! Şişe çevirmecede sevgiliye sorulabilecek zor doğruluk soruları örnekleri
  TBMM'de olduğunu unutmuşa benziyor! DEM Partili Sakık, ne kadar küfür varsa hepsini saydı

  TBMM'de olduğunu unutmuşa benziyor! DEM Partili Sakık, ne kadar küfür varsa hepsini saydı

  500
  Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  title