Dornaz Alfa Haberleri

Dornaz Alfa haber, Dornaz Alfa son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Dornaz Alfa 14.5.2020
13 Mayıs 2020 Haberleri
13 Mayıs 2020 Manşet Haberleri.
Dornaz Alfa 23.4.2020
Prof. Dr. Ovalı: "40 yıl sonra ilk defa bir aşıyı ürettik ve test aşamasına kadar getirdik"
"Aşı ile ilgili önce tereddütlerim vardı, çünkü riskleri nedeniyle hiç düşünmemiştim" diyen Ovalı bir çalışma arkadaşının kendisini arayarak "Risk alalım, laboratuvara girelim" dediğinde aşı kararı verdiğini söyledi. Ovalı, "Biz tweetleri atarken bir hayalimiz vardı. Aşı üretimini ders verir gibi yayınlayarak konuyla ilgili biyolog kimyager ya da bu alanda çalışanların an an izleyerek, eğitim dizisi yapmak istedik. Dünyada ilk defa bu anlamda eğitim fonksiyonu görecekti" dedi. Dornaz Alfa açıklaması ile ilgili konuşan Ovalı, açıklamasının ardından yaptığı düzeltmeden utandığını belirterek, "Biz orada ilaç bulduk demedik.
Dornaz Alfa 23.4.2020
Prof. Dr. Ovalı, Kovid-19 aşısını hayvanlar üzerinde test edecek
Kovid-19 spesifik T-lenfositlerin üretiminin tamamlanarak TÜSEB'e destek başvurusu yapıldığını, Sağlık Bakanlığına da klinik araştırma için başvurulacağını belirten Ovalı, klinik çalışmaların Kovid1-9 tedavisinde Dornaz Alfa'nın denenmeye devam edilmesi gerektiğini gösterdiğini kaydetti.
Dornaz Alfa 17.4.2020
Ovalı'dan heyecanlandıran açıklama
Koronavirüs tedavisi üzerine ekibi ile birlikte bir süredir laboratuvarda çalışmalar yürüten Prof. Dr. Ercüment Ovalı'dan heyecanlandıran açıklama geldi.  Ovalı, "1 aydır laboratuvarda çalıştığımız bir ilacın ismini 23 Nisan'da açıklayacaktık ancak o kadar etkili duruyor ki insanların hayatını kurtarabilir" dedi.Sosyal medya hesabından yayınladığı mesaj ile heyecanlandıran Ovalı, "1 aydır laboratuvarda çalıştığımız bir ilacın ismini 23 Nisan'da açıklayacaktık ancak o kadar etkili duruyor ki insanların hayatını kurtarabilir. İnsanların hayatından gün çalmak istemedik. Acilen 'Dornaz alfa' hastaların tedavisinde klinik testlere alınmalı.
Şu an buradasınız: Dornaz Alfa Haberleri | Dornaz Alfa Haber - Haberler - Dornaz Alfa haberleri, son dakika dornaz alfa haber ve gelişmeleri burada. 13 Mayıs 2020 Haberleri.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 12.7.2020 11:34:05. #1.15#
title