Donald Rumsfeld Haberleri

Donald Rumsfeld haber, Donald Rumsfeld son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Donald Rumsfeld - 24.08.2021
New York Times gazetesi, Afganistan Savaşı ile ilgili eski ABD'li diplomatların görüşlerine yer verdi
Makalede, dönemin ABD Savunma Bakanı Donald Rumsfeld'in "ABD'nin teslim olmayı müzakere etmeyeceği" ve Mullah Omar'ı "ya yakalamak ya da öldürmek istediği" sözlerine yer verildi.
Donald Rumsfeld - 13.08.2021
Son dakika haber | Washington Post: ABD'li yetkililer Afganistan'daki savaş hakkında gerçeği söylemediler
Ayrıca 2006'da, Emekli General Barry McCaffrey'e yaptırılan bağımsız araştırmada generalin, "Taliban hiçbir yerde yenilmedi ve savaş kötüleşiyor. Afgan güçlerinin ABD yardımı olmadan faaliyet gösterebilmesi için 2020'ye kadar desteklenmesi gerekiyor." şeklindeki raporunun ise dönemin Savunma Bakanı Donald Rumsfeld tarafından dillendirilmediğine değinildi.
Donald Rumsfeld - 04.01.2021
Son dakika haber | ABD'nin 10 eski savunma bakanından "ordu seçim sonuçlarına karışmasın" uyarısı
Washington Post gazetesinde yayımlanan ortak mektuba ABD'li eski savunma bakanları Ashton Carter, Dick Cheney, William Cohen, Mark Esper, Robert Gates, Chuck Hagel, James Mattis, Leon Panetta, William Perry ve Donald Rumsfeld imza attı.
Donald Rumsfeld - 01.12.2020
Biden'ın A Takımı
Biden'ın "ulusal savunma" adı altında ABD güvenlik politikalarını küresel çapta yürütecek A takımı için belirlediği isimler aslında "Amerika'yı yeniden keşfetmeyecek". Görünen o ki Bill Clinton döneminde inşa edilmiş bir savunma konsepti mirasını yeniden canlandırarak günümüze uyarlamanın yollarını arayacaklar. 1993 yılında Bill Clinton, Soğuk Savaş sonrasında işlevsiz kalan ABD askeri stratejisinin yeniden tanımlanması görevini savunma bakanı olarak atadığı Kongre üyesi Leslie Aspin'e verdi. Bugünün A takımı, Les Aspin'in inşa ettiği ve Donald Rumsfeld'in geliştirdiği konsepti Çin ile gündemde olan Yeni Soğuk Savaş'a uyarlayacak.
Donald Rumsfeld - 19.10.2020
2020 ABD Başkanlık Seçimleri: Ufukta Biden görünüyor
Biden başkanlığının ABD dış politikası: Aynısının daha fazlası Genel olarak, Biden'ın dış politika ekibinin basın açıklamaları pek ümit vadetmiyor; hele Türkiye'yle ilgili hiç ümit vermiyor. National Interest gibi muhafazakar bir yayın bile, Biden ekibinin dış politika reçetelerini "hala bir nostaljinin -ABD hegemonyasının mutlak ve yardımseverliğinin sınırsız göründüğü efsanevi bir 'Amerikan Yüzyılı' nostaljisinin- pençesinde olan bir Washington nizamının temsilcisi" olarak özetliyor. [5] Hep birlikte ele alındığında, (artık halk dilinde "Blob" olarak bilinen) Washington dış politika seçkinlerinin genel olarak dünyaya, ama aynı zamanda özel olarak Türkiye'ye yönelik tutumları, esas olarak, hakkında politikalar tasarladıkları dünyayı anlamadıkları yönündeki şüphemi artırmaya yarıyor. Dünyayı idrak etmeye, hatta ABD çıkarlarının ayırdına varmaya yetecek bilgi veya analitik kapasiteye sahip olup olmadıkları tamamen belirsiz görünüyor. Bu hissiyatımda yalnız değilim; ancak dış politika oluşturmaktan sorumlu olanlara da benzer endişeler dile getirildiğinde, genelde gelen cevap, dış politika formülasyonunun "kusurlu" ve "zor" olduğu ve hataların beklenmesinin gerektiği yönünde. Yani dile getirilen şey, Donald Rumsfeld'in basına yaptığı o mahut "bilinen bilinenler" açıklamasının farklı bir versiyonu.
Donald Rumsfeld - 01.10.2020
Cezayir 15 yıl sonra ilk kez ABD Savunma Bakanı'nı ağırladı
Cezayir basınında çıkan haberlere göre, en son Donald Rumsfeld'in ziyaret ettiği Cezayir'e 15 yıl aradan sonra ilk defa bir ABD Savunma Bakanı geldi.
Donald Rumsfeld - 08.08.2019
ABD Moğolistan ile ilişkilerini güçlendirmek istiyor
Mark Esper'den önce ABD'nin eski savunma bakanları Donald Rumsfeld 2005, Chuck Hagel de 2014'de Moğolistan'ı ziyaret etmişti.
Donald Rumsfeld - 26.03.2018
Görüş - Ortadoğu'ya Kaosu Getiren İşgal
George W. Bush'un başkan seçilmesi ve 11 Eylül trajedisinin hemen ardından Bush yönetiminin ilk icraatlarından biri Irak'a karşı savaş başlatmak oldu. Ticari bir uçakla Pentagon'a düzenlenen saldırıdan sadece beş saat sonra Savunma Bakanı Donald Rumsfeld, danışmanlarına Irak'a saldırmak için plan hazırlamaları talimatını veriyordu.
Donald Rumsfeld - 21.12.2017
ABD Savunma Bakanı Mattis'ten Guantanamo Ziyareti
Eski Savunma Bakanı Donald Rumsfeld, Afganistan'dan üsse ilk mahkumların gelmesinden kısa bir süre sonra Ocak 2002'de Guantanamo'yu ziyaret etmişti.
Donald Rumsfeld - 11.08.2016
Görüş - Twitter Darbesine Karşı Facetime Hamlesi
Ancak bu olay, görev başında bulunan ve demokratik yollardan seçilmiş hükumeti gayrimeşru göstermek için medyayı ve devlet sırlarını birer araç olarak kullanmayı planlayan uzun bir harekat zincirinin sadece bir halkasıydı. Fakat kullanılan taktikler zalimane olduğu kadar beceriksizdi de. Zira bunlar, hükumeti mahcup etmek için devlet sırlarını satan klasik ispiyoncular değillerdi. Aksine kendi dış ve güvenlik politikalarını yürüten karanlık bir gruptu, söz konusu olan. Bu yüzden, örtülü operasyonlar yapan istihbarat örgütleri hakkındaki istihbari bilgilerin önünü kesmekle yetinmediler (ki bu bizzat bir ihanettir), bir de gizli ajanların yolunu kesip "tutuklamaya" karar verdiler! Halkın bu aktörlere "paralel devlet" demeye başlaması şaşılacak bir hal değil. Bu hal, haddinden fazla gayretli bir Washington DC dedektifinin, Irak'a karşı 'yasadışı yollardan savaş' açma niyetlerini ifşa eden ve hukuk dışı yollarla elde edilmiş CIA ve Pentagon dosyalarına dayanarak 2002 senesinde Donald Rumsfeld'i tutuklamaya karar vermesi gibi bir şey! Bu olaylar dizisinin akla getirdiği ilk soru, böylesine beceriksiz bir komplocu grubun, kendileri kadar beceriksiz ve yanlış yönlendirilmiş bir darbeyle neticelenen gayretlerinde, neden ve nasıl ısrarcı oldukları ve hatta Türk demokrasisini kötü göstermekte nasıl muvaffak olabildikleri.
Donald Rumsfeld - 05.01.2016
ABD'li Eski Yetkili, Gülen'in Türkiye'ye İade Edilmesini İstedi
Deniz Kuvvetleri'nden emekli Jeffrey D. Gordon, 2005-2009 döneminde Donald Rumsfeld ve Robert Gates'in bakanlıkları döneminde Pentagon sözcüsü olarak görev aldı.
Donald Rumsfeld - 20.11.2015
Abd, İsrail Casusunu Serbest Bıraktı
Üst düzey istihbarat bilgilerine ulaşma izinine sahip olan Pollard’ın özellikle Kuzey Amerika ve Karayipler bölgesindeki terörist aktiviteleri yakından takip ediyordu. Genç yaşlardan beri İsrail devleti ile yakın ilişkiye girdiği belirtilen eski istihbarat uzmanı, donanma istihbaratında çalışan arkadaşlarının İsrail karşıtı tutumunun casusluk yapmasını teşvik ettiğini belirtmişti. Pollard, bir röportajında yaptıkları için pişman olduğunu, “casusluk yerine İsrail’e taşınıp, yardımda bulunabilirdim” ifadelerini kullanmıştı. İSRAİL-ABD İLİŞKİLERİNDE EN ÇOK TARTIŞILAN KONU İsrail halkı tarafından sevilen Pollard, yıllardır İsrail-ABD ilişkilerinin en çok tartışılan konularından biriydi. Amerikan medyasına yansıyan bilgilere göre ABD Başkanı Barack Obama, İsrail’in Filisitin’e bazı tavizlerde bulunması şartıyla Pollard’ın serbest bırakılacağını yazmıştı. İsrail basınına göre geçtiğimiz günlerde İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun Obama’yı ziyareti sırasında Pollard’ın şartlı tahliyesini kaldırmasını gündeme getirdiği ifade edildi. Obama’nın ise bu teklife çok sıcak bakmadığı bildirildi. Eski Başkan George W. Bush, eski Başkan Yardımcısı Dick Cheney, eski Savunma Bakanı Donald Rumsfeld başta olmak üzere birçok ABD’ki yetkili, İsrail casususun serbest bırakılmasına karşı olduğunu dile getirmişti.
Donald Rumsfeld - 06.11.2015
Baba Bush'tan Oğlunun Kabinesindeki İki Kişiye Ağır Eleştiri
ABD'nin 41'inci Başkanı George Herbert Walker Bush, yıllar süren sessizliğinin ardından gündeme gelen biyografisinde, oğlu 43'üncü Başkan George W. Bush dönemini değerlendirdi ve o dönem yönetimde görev alan Dick Cheney ve Donald Rumsfeld hakkında çok sert açıklamalar yaptı.
Donald Rumsfeld - 09.06.2015
Eski ABD Savunma Bakanı Rumsfeld Açıklaması
WASHINGTON (AA) – Eski ABD Savunma Bakanı Donald Rumsfeld, eski ABD Başkanı George W. Bush'un 2003 Irak işgalini eleştirerek, "(Bush'un söylediği) Irak'ta demokrasi oluşturabileceğimiz fikri bana gerçekçi görünmemişti" ifadesini kullandı.
Donald Rumsfeld - 17.12.2014
ABD Senatosunun, CIA İşkence Raporu
Başkent Berlin'den faaliyetlerini sürdüren Anayasa ve İnsan Hakları Avrupa Merkezi (ECCHR) tarafından yapılan yazılı açıklamada, George Tenet, eski ABD Savunma Bakanı Donald Rumsfeld ve diğer eski ABD hükümet üyeleri hakkında Almanya'daki Federal Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulduğu bildirildi.
Donald Rumsfeld - 30.04.2014
ABD Eski Savunma Bakanı Rumsfeld İsviçre'den Emekli
Amerika Birleşik Devletleri (ABD) eski Savunma Bakanı Donald Rumsfeld’in İsviçre’den emekli olduğu ortaya çıktı.
Donald Rumsfeld - 16.06.2013
"Kod Adı İstanbul İsyanı" Planı
Toplantıya, ABD'nin eski Başkanı George W. Bush'un ekibinde yer alan ve Türkiye karşıtlığıyla bilinen Donald Rumsfeld, Paul Wolfowitz, Richard Perle, Bernard Lewis, Elliot Abrams, John Bolton, William Kristol ve Douglas Feith gibi isimlerin katıldığı belirtiliyor.
Donald Rumsfeld - 16.06.2013
"Kod Adı İstanbul İsyanı" Planı
Toplantıya, ABD'nin eski Başkanı George W. Bush'un ekibinde yer alan ve Türkiye karşıtlığıyla bilinen Donald Rumsfeld, Paul Wolfowitz, Richard Perle, Bernard Lewis, Elliot Abrams, John Bolton, William Kristol ve Douglas Feith gibi isimlerin katıldığı belirtiliyor.
Donald Rumsfeld - 16.06.2013
Gezi Parkı Odaklı Gelişmeler
-Yeni Şafak Gazetesinin haberi-  Yeni Şafak Gazetesinin bugünkü manşetinde  "Kod Adı İstanbul İsyanı" başlıklı habere yer verildi. Haberde, Washington'daki en etkili İsrail kuruluşlarından olan Amerikan Girişimcilik Enstitüsünde (American Enterprise Institute) şubat ayında gerçekleştirilen bir toplantı konu edildi. Habere göre Donald Rumsfeld, Paul Wolfowitz, Bernard Lewis, Elliot Abrams, Richard Perle, John Bolton, William Kristol ve Douglas Feith'in katıldığı toplantıda,  İstanbul'da olası bir isyan ele alınırken 6 Türk'ün de yer aldığı simülasyonda "Taksim Meydanı'nı Tahrir'leştirilme senaryosu tartışıldı.
Donald Rumsfeld - 21.03.2013
Aptal Savaş'tan Çıkarılacak 10 Ders
NEOCON'LARIN SAVAŞIYDI Saddam Hüseyin iktidarının devrilmesi, uzun yıllardan beri Neocon'ların (Aşırı muhafazakar) fikir babaları Paul Wolfowitz, Richard Perle, William Kristol'un hedefiydi. Askeri güçle demokrasi getirme fantezileri dönemin ABD Başkan Yardımcısı Dick Cheney ve Savunma Bakanı Donald Rumsfeld'den de destek bulunca harekete geçtiler.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Donald Rumsfeld Haberleri | Donald Rumsfeld Kimdir - Haberler - Donald Rumsfeld haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Donald Rumsfeld kimdir, hayatı ve biyografisi. New York Times gazetesi, Afganistan Savaşı ile ilgili eski ABD'li diplomatların gö
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 26.9.2021 20:27:19. #1.15#

title