Haberler

Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde Rektörlük Sorunu Çözüldü

Bilindiği gibi prof. Dr. Ufuk taneri, üniversite senatosu'nun önerisi ile vakıf yöneticiler kurulu tarafından 11.09.2009 tarihi itibarı ile görevinden alınmış ve yerine 15.10.2009 tarihinden itibaren prof. Dr. Abdullah y. Öztoprak rektör olarak atanmış ve bilahare açılan dava sonucunda bu kararlar mahkeme tarafından iptal edilmişti.

Vakıf Yöneticiler Kurulu ve Doğu Akdeniz Üniversitesi tarafından yapılan istinaf sonucunda, Yüksek İdare Mahkemesi alt mahkeme kararını iptal etmiş ve Prof. Dr. Ufuk Taneri hakkında daha önce Senato ve Vakıf Yöneticiler Kurulu tarafından alınmış olan kararların yasal olduğuna hükmetmiştir.

Böylece, Prof. Dr. Ufuk Taneri'nin görevi, görevden alındığı tarih itibarı ile son bulmuş olup, Senato'nun önerisi doğrultusunda, Vakıf Yöneticiler Kurulu tarafından Rektör olarak atanan Prof. Dr. Abdullah Y. ÖZTOPRAK'ın rektörlüğü, atandığı tarih itibarı ile geçerli ve yürürlükte olduğuna hükmetmiştir.

Kaynak: Bültenler / Eğitim

Eğitim Güncel Haberler

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title